Pompy ciepła w Żywcu

Porównaj oferty od Sprzedawców Pomp Ciepła z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 6 841 069 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
539 879 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompa ciepła to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych instalacji grzewczych. Korzystanie z tego rodzaju systemu przynosi wiele korzyści dla środowiska naturalnego, a jednocześnie umożliwia wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Uznaje się, że korzystanie z pompy ciepła jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych dostępnych obecnie na rynku. Warto zapoznać się z ofertą pomp ciepła, których obsługa jest prosta i intuicyjna. Istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność inwestycji jest koszt montażu i eksploatacji.

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które zasadniczo różni się od pozostałych dostępnych na rynku rozwiązań. Aby wytworzyła się energia cieplna nie jest potrzebny proces spalania. Wykorzystywane jest bowiem ciepło zmagazynowane w wodzie, gruncie czy w powietrzu. Pompa ciepła jak działa? Do sprawnego funkcjonowania, każda pompa potrzebuje zasilania prądem elektrycznym lub gazem. Jest to tak naprawdę jedyny koszt codziennej eksploatacji urządzenia.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele, które różnią się sposobem funkcjonowania. Pompa ciepła powietrzna jest jedną z najczęściej wybieranych. Podstawowym elementem gwarantującym sprawne działanie jest wentylator. To dzięki niemu powietrze może przepływać przez wymiennik, a następnie czynnik chłodniczy odbierający wytworzone ciepło. Również pompa ciepła gruntowa jest chętnie wybierana. Jej główną zaletą jest wyjątkowa stabilność, ale montaż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Tego rodzaju rozwiązanie jest polecane dla osób posiadających duże działki, na których swobodnie można wykonać odwiert.

Cena dostępnych na rynku modeli pomp ciepła sprawia, że jest to opłacalna inwestycja. Na ostateczną wycenę instalacji pompy ciepła oraz koszty późniejszego użytkowania wpływa wiele różnych czynników. Jest to chociażby klasa energetyczna budynku, lokalizacja, potrzeby domowników, a także firma, której zleca się montaż i rodzaj wybranej pompy. Najczęściej jednak początkowe wydatki mogą przekroczyć 20 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że oszczędność wynikająca z eksploatacji - w szczególności jeśli ocieplenie elewacji i poddaszy jest prawidłowo wykonane - w ciągu kilku lat pozwoli na zwrócenie się pieniędzy wydanych na zakup urządzenia i jego montaż.

Koszt pompy ciepła - na ostateczne wydatki wpływa też odpowiednie dopasowanie rodzaju pompy do jej przeznaczenia i specyfiki nieruchomości. Tego rodzaju urządzenia mogą być wykorzystywane w różnych celach. Pompa ciepła do basenu to rozwiązanie wybierane wcale nie rzadziej niż pompy do ogrzewania domów. Takie instalacje są niezwykle ekonomiczne, ale też wygodne w użytkowaniu i bardzo rzadko ulegają awariom.

Pompy ciepła Żywiec - ranking najlepszych firm

Pompy ciepła Żywiec

ART FIRE Nowicki kominki Sp. z o.o.

143 opinie

Odnawialne źródła energii nie ma dla ART FIRE Nowicki kominki Sp. z o.o. żadnych tajemnic. Dzięki ponadprzeciętnemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

ASLANDI Sp. z o.o. - Świetne Pompy Ciepła Żywiec

ASLANDI Sp. z o.o.

53 opinie

ASLANDI Sp. z o.o. oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z Żywca i okolic. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - zadzwoń!

P.H.U. Eco-Constans - Pierwszorzędne Systemy Grzewcze Żywiec

P.H.U. Eco-Constans

41 opinii

Podjęcie decyzji o wyborze systemów grzewczych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z P.H.U. Eco-Constans doradzą Ci i wybiorą uszyte na miarę rozwiązanie. Wybierz ich numer jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

Polenergia Pompy Ciepła S.A. - Znakomite Pompy Ciepła Żywiec

Polenergia Pompy Ciepła S.A.

49 opinii

Podjęcie decyzji o wyborze systemów grzewczych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z Polenergia Pompy Ciepła S.A. udzielą rad i wybiorą dopasowne rozwiązanie. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

NORTMAR - BB - Doskonałe Powietrzne Pompy Ciepła Żywiec

NORTMAR - BB

21 opinii

Kiedy poszukujesz bezkonkurencyjnej oferty powietrznych pomp ciepła w okolicy Żywca, zatrudnij ekspertów w branży. NORTMAR - BB wykorzysta swoje doświadczenie i zaproponuje Ci zacną propozycję. Określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Quantum-Bis Sp. z o.o. - Gruntowe Pompy Ciepła Żywiec

Gruntowe Pompy Ciepła Żywiec

20 opinii

Gruntowe pompy ciepła z doręczeniem pod drzwi to zwyczajna metoda pracy Quantum-Bis Sp. z o.o., dzięki której będziesz całkowicie usatysfakcjonowany. Żeby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - warto.

Thermo-car - Pompy Ciepła Żywiec

Thermo-car

12 opinii

Jeżeli szukasz dobrej współpracy to profesjonaliści z Thermo-car perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

HEGAM - Dobre Powietrzne Pompy Ciepła w Żywcu

Dobre Powietrzne Pompy Ciepła w Żywcu

9 opinii

Gruntowe pompy ciepła z doręczeniem pod drzwi to zwyczajna metoda pracy HEGAM, dzięki której będziesz całkowicie usatysfakcjonowany. Żeby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - warto.

Performers Group Sp. z o.o. - Idealne Gruntowe Pompy Ciepła Żywiec

Performers Group Sp. z o.o.

3 opinie

Dotarcie do idealnych gruntowych pomp ciepła może być niełatwe, ale Performers Group Sp. z o.o. na 100% pomoże Ci w znalezieniu dobrego produktu. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Ekoboost Piotr Hałgas - Odnawialne Źródła Energii Żywiec

Odnawialne Źródła Energii Żywiec

2 opinie

Odnawialne źródła energii to temat, w którym są najlepsi, dlatego chętnie podejmą się zlecenia dla Ciebie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, a otrzymasz ofertę.

225 Zleceń - Pompy Ciepła Żywiec

Szukam firmy od pomp ciepła, bud. 201-300m², Żywiec

Pragniesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty zaufania specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania z Żywca. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Nie zwlekaj - przedzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Żywiec

2022-09-27 do 2022-10-05
dodano 6 godzin temu

Doskonała Energia Odnawialna Żywiec

Energia odnawialna nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Opierając się na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zlecenia o treści "Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m²". Jeśli chcesz otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

 • Rajcza

2022-09-26 do 2022-10-04
dodano wczoraj o 13:22

Pompy ciepła - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 20 549 Sprzedawców Pomp Ciepła najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Żywiec

Jeśli odnawialne źródła energii w najlepszym wydaniu to obszar działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Zleceniodawca napisał "Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Zaprezentuj dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Żywiec

2022-09-25 do 2022-10-03
dodano 2 dni temu

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Łękawica

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Łękawica

2022-09-25 do 2022-10-03
dodano 2 dni temu

Korzystne Systemy Grzewcze Żywiec

Jako ekspert zaproponuj najlepszą ofertę systemów grzewczych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych referencji od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Na pewno zlecenie o treści "Zapytanie o wodną pompę ciepła, bud. do 150m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Żywiec

2022-09-25 do 2022-10-03
dodano 2 dni temu

Opłacalne Systemy Grzewcze

Ten Klient, który wciąż nie znalazł systemów grzewczych, chociaż szuka od kilku tygodni, napisał nam zapytanie o treści - Zapytanie o wodną pompę ciepła, bud. do 150m². To właśnie Twoja oferta może zakończyć problem Zlecającego. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Kocierz moszczanicki

2022-09-25 do 2022-10-03
dodano 2 dni temu

Szukam firmy od pomp ciepła, bud. 151-200m², Leśna

Zrealizowanie pompy ciepła dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Szukam firmy od pomp ciepła, bud. 151-200m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Leśna

2022-09-24 do 2022-10-02
dodano 3 dni temu

Odnawialne Źródła Energii Żywiec

Jako fachowiec działający na obszarze miejscowości Śląskie i świadczący szerokie spektrum usług z zakresu perfekcyjnego odnawialnych źródeł energii zapoznaj się z potrzebami Klienta, który napisał zapytanie o treści "Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Milówka

2022-09-23 do 2022-10-01
dodano 4 dni temu

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Żywiec

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Żywiec

2022-09-23 do 2022-10-01
dodano 4 dni temu

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Milówka

Jako specjalista działający na obszarze Śląskiego i świadczący szerokie spektrum usług z zakresu perfekcyjnego odnawialnych źródeł energii podejmij współpracę z Klientem, który zgłosił zapytanie o treści "Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Wybierz numer i dowiedz się więcej.

 • Milówka

2022-09-22 do 2022-09-30
dodano 5 dni temu

Rewelacyjny Gruntowy Wymiennik Ciepła Żywiec

Ten Zleceniodawca szuka najlepszej oferty gruntowego wymiennika ciepła w miejscowości Śląskie i napisał - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m². Jako ekspert w branży wykorzystaj kompetencje swoich pracowników i zaproponuj świetną propozycję. Nie zwlekaj - przedzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Radziechowy

2022-09-20 do 2022-09-28
dodano 7 dni temu

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Żywiec

Kupno idealnego gruntowego wymiennika ciepła dla Klientów to duże wyzwanie, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec udziel Klientowi rady i wybierz spełniające wymagania rozwiązanie. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Żywiec

2022-09-20 do 2022-09-28
dodano 7 dni temu

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Krzyżowa

Jako fachowiec działający na obszarze Śląskiego i oferujący różnorodne usługi z zakresu doskonałego odnawialnych źródeł energii zapoznaj się z potrzebami Klienta, który napisał zapytanie o treści "Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Krzyżowa

2022-09-20 do 2022-09-28
dodano 7 dni temu

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Żywiec

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od...

 • Żywiec

2022-09-20 do 2022-09-28
dodano 7 dni temu

Dam zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. do 150m², Rajcza

Odnawialne źródła energii nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Opierając się na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zapytania, które brzmi "Dam zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. do 150m²". Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Rajcza

2022-09-19 do 2022-09-27
dodano 8 dni temu

Energia Odnawialna

Oferując usługi z zakresu energii odnawialnej od kilku lat, przede wszystkim na obszarze miejscowości Śląskie, ale także przyległych powiatów możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

 • Łękawica

2022-09-18 do 2022-09-26

Odpowiedni Gruntowy Wymiennik Ciepła

Dowiedź Zlecającemu, że takiego dostawcy prędko nie znajdzie w miejscowości Żywiec i okolicy. Więc jeśli jesteś producentem odpowiedniego gruntowego wymiennika ciepła to niezwłocznie przeanalizuj zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. 201-300m². Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Żywiec

2022-09-17 do 2022-09-25

Dobre Systemy Grzewcze

Powiedz Zlecającemu, że równie dobrej propozycji systemów grzewczych prędko nie znajdzie na terenie Żywca, więc jeśli szuka dobrego systemów grzewczych to od razu powinien sprawdzić Twoją Firmę. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

 • Żywiec

2022-09-16 do 2022-09-24

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 301-500m², Żywiec

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: powyżej 7 osób Powierzchnia budynku: 301-500m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z o...

 • Żywiec

2022-09-15 do 2022-09-23

Bezkonkurencyjne Systemy Grzewcze

Wybranie systemów grzewczych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista pomóż i znajdź spełniające wymagania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Jeleśnia

2022-09-14 do 2022-09-22

Zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. 151-200m², Lipowa

Zleceniodawca szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. 151-200m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Lipowa

2022-09-14 do 2022-09-22

Gruntowy Wymiennik Ciepła

Praca do wykonania od Klienta, który planuje nabycie gruntowego wymiennika ciepła i nie podjął decyzji o wyborze sprzedawcy. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

 • Rychwałdek

2022-09-14 do 2022-09-22

Porządny Gruntowy Wymiennik Ciepła

Klienci często czują się zagubieni w zawiłościach ofert na gruntowy wymiennik ciepła. Jako fachowiec, pomóż znaleźć najlepsze wyjście temu Klientowi zgłoszenie o treści - Zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m². Przez to, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Cięcina

2022-09-12 do 2022-09-20

Dam zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. do 150m², Kamesznica

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Kamesznica

2022-09-10 do 2022-09-18

Szukam firmy od pomp ciepła, bud. do 150m², Koszarawa

Wykonanie pompy ciepła dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Szukam firmy od pomp ciepła, bud. do 150m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Klienta.

 • Koszarawa

2022-09-09 do 2022-09-17

Zapytanie o wodną pompę ciepła, bud. 201-300m², Milówka

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: wodna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Milówka

2022-09-09 do 2022-09-17

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Żywiec

Jako wysoko wykwalifikowani eksperci możecie spełnić oczekiwania odnośnie odnawialnych źródeł energii. Zlecenie ma treść "Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m²". Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Żywiec

2022-09-08 do 2022-09-16

Perfekcyjna Energia Odnawialna

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: Grzejniki Termin skorzysta...

 • Żywiec

2022-09-08 do 2022-09-11

Profesjonalna Energia Odnawialna

Jeśli energia odnawialna w najlepszym wydaniu to obszar działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Ten zainteresowany napisał "Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. 201-300m²". Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Juszczyna

2022-09-08 do 2022-09-16

Idealne Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu mie...

 • Żywiec

2022-09-05 do 2022-09-13

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Żywiec

Ten Klient jest zdania, że doskonałej jakości pompa ciepła to niełatwy temat. Napisał zlecenie o treści "Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista posłużysz mu radą i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Zaproponuj termin!

 • Żywiec

2022-09-05 do 2022-09-13

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Najczęstsze pytania o pompach ciepła

Pompa ciepła – co to jest?

Pompa ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne urządzenie, które może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z wody, gruntu lub powietrza. Następnie przy udziale prądu przekształcają ją w energię wykorzystywaną do ogrzewania domu, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz ochładzania domu.

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Ze względu na sposób pobierania energii wyróżniamy:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Jak działa pompa ciepła powietrzna?

Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.) wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z powietrza atmosferycznego (dostęp bez ograniczeń). Pompy ciepła pobierają powietrze z otoczenia budynku.

W systemie powietrznej pompy ciepła wykorzystuje się:

 • nawet 75% energii ze źródła odnawialnego (z powietrza),
 • tylko 25% ze źródeł nieodnawialnych.

Jaki jest koszt miesięczny pompy ciepła?

Miesięczne koszty użytkowania pompy ciepła dotyczą poboru przez nią energii elektrycznej.

Wysokość rachunków za eksploatowanie pompy ciepła zależy od:

 • aktualnych cen prądu,
 • standardu energetycznego domu,
 • powierzchni grzewczej budynku,
 • wydajności pompy ciepła (im wyższa efektywność, tym niższe opłaty).

Szacuje się, że rachunki tylko za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) wyniosą:

 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 z częściową termomodernizacją 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Pomp Ciepła
Udostępnij znajomemu