Pompa ciepła w Zabrzu

Porównaj oferty od Sprzedawców Pomp Ciepła z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 553 805 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
639 990 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompa ciepła to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych instalacji grzewczych. Korzystanie z tego rodzaju systemu przynosi wiele korzyści dla środowiska naturalnego, a jednocześnie umożliwia wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Uznaje się, że korzystanie z pompy ciepła jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych dostępnych obecnie na rynku. Warto zapoznać się z ofertą pomp ciepła, których obsługa jest prosta i intuicyjna. Istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność inwestycji jest koszt montażu i eksploatacji.

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które zasadniczo różni się od pozostałych dostępnych na rynku rozwiązań. Aby wytworzyła się energia cieplna nie jest potrzebny proces spalania. Wykorzystywane jest bowiem ciepło zmagazynowane w wodzie, gruncie czy w powietrzu. Pompa ciepła jak działa? Do sprawnego funkcjonowania, każda pompa potrzebuje zasilania prądem elektrycznym lub gazem. Jest to tak naprawdę jedyny koszt codziennej eksploatacji urządzenia.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele, które różnią się sposobem funkcjonowania. Pompa ciepła powietrzna jest jedną z najczęściej wybieranych. Podstawowym elementem gwarantującym sprawne działanie jest wentylator. To dzięki niemu powietrze może przepływać przez wymiennik, a następnie czynnik chłodniczy odbierający wytworzone ciepło. Również pompa ciepła gruntowa jest chętnie wybierana. Jej główną zaletą jest wyjątkowa stabilność, ale montaż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Tego rodzaju rozwiązanie jest polecane dla osób posiadających duże działki, na których swobodnie można wykonać odwiert.

Cena dostępnych na rynku modeli pomp ciepła sprawia, że jest to opłacalna inwestycja. Na ostateczną wycenę instalacji pompy ciepła oraz koszty późniejszego użytkowania wpływa wiele różnych czynników. Jest to chociażby klasa energetyczna budynku, lokalizacja, potrzeby domowników, a także firma, której zleca się montaż i rodzaj wybranej pompy. Najczęściej jednak początkowe wydatki mogą przekroczyć 20 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że oszczędność wynikająca z eksploatacji - w szczególności jeśli ocieplenie elewacji i poddaszy jest prawidłowo wykonane - w ciągu kilku lat pozwoli na zwrócenie się pieniędzy wydanych na zakup urządzenia i jego montaż.

Koszt pompy ciepła - na ostateczne wydatki wpływa też odpowiednie dopasowanie rodzaju pompy do jej przeznaczenia i specyfiki nieruchomości. Tego rodzaju urządzenia mogą być wykorzystywane w różnych celach. Pompa ciepła do basenu to rozwiązanie wybierane wcale nie rzadziej niż pompy do ogrzewania domów. Takie instalacje są niezwykle ekonomiczne, ale też wygodne w użytkowaniu i bardzo rzadko ulegają awariom.

Ranking najlepszych specjalistów od pomp ciepła w Zabrzu

Pompy ciepła Zabrze

Budotom Pompy Ciepła

123 opinie

Myślisz, że solidne pompy ciepła to nieprosty temat? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Klimatechnik Jan Romańczyk - Staranne Pompy Ciepła w Zabrzu

Staranne Pompy Ciepła w Zabrzu

44 opinie

Myślisz, że staranne pompy ciepła to trudny temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z Klimatechnik Jan Romańczyk posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

PUH Kargo - Dobre Powietrzne Pompy Ciepła Zabrze

Dobre Powietrzne Pompy Ciepła Zabrze

40 opinii

Jeżeli starasz się znaleźć dostawcę dobrych powietrznych pomp ciepła to ta firma na pewno zapewni poszukiwany produkt. Umów się na rozmowę już teraz, a otrzymasz ofertę.

FIRMA USŁUGOWA MARIO-BUD Mariusz MROCZKOWSKI - Perfekcyjna Energia Odnawialna Zabrze

FIRMA USŁUGOWA MARIO-BUD Mariusz MROCZKOWSKI

19 opinii

Energia odnawialna nie ma dla FIRMA USŁUGOWA MARIO-BUD Mariusz MROCZKOWSKI żadnych tajemnic. Dzięki ponadprzeciętnemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Już nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

HEGAM - Doskonała Energia Odnawialna Zabrze

HEGAM

17 opinii

HEGAM to prawdziwi wyjadacze w branży energii odnawialnej. Swoje usługi oferują Klientom w rejonie Zabrza. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

Sunterm Marek Cieplik - Profesjonalne Pompy Ciepła Zabrze

Profesjonalne Pompy Ciepła Zabrze

18 opinii

Jeżeli jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od pomp ciepła to wykorzystaj doświadczenie Sunterm Marek Cieplik. Zabrze i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

SUNAH - Wyśmienite Powietrzne Pompy Ciepła Zabrze

SUNAH

16 opinii

Skoro chcesz dokonać zakupu wyśmienitych powietrznych pomp ciepła to ta firma z całą pewnością zapewni poszukiwany produkt. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz ofertę.

Solar-Group Sp. z o.o. - Perfekcyjne Pompy Ciepła Zabrze

Solar-Group Sp. z o.o.

6 opinii

Nadal poszukujesz dobrej firmy od pomp ciepła? Wykorzystaj doświadczenie Solar-Group Sp. z o.o.. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

HPTECH Krzysztof Kawiorowski - Profesjonalne Odnawialne Źródła Energii Zabrze

HPTECH Krzysztof Kawiorowski

6 opinii

Odnawialne źródła energii to najważniejszy temat dla ekipy z firmy HPTECH Krzysztof Kawiorowski - są jednymi z najlepszych w tym fachu. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Ekoboost Piotr Hałgas - Pierwszorzędna Energia Odnawialna Zabrze

Ekoboost Piotr Hałgas

5 opinii

Właśnie wybierasz sprawdzonego specjalistę do realizacji swoich planów? Ekoboost Piotr Hałgas z Zabrza będzie najszybszą drogą. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Najnowsze z 25 zleceń na pompy ciepła w Zabrzu

Świetny Gruntowy Wymiennik Ciepła Zabrze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Zabrze

2024-04-18 do 2024-04-26
dodano 2 dni temu

Dobry Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 71-100m² Stan budynku: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: 2024-05-13...

 • Zabrze

2024-04-05 do 2024-04-13

Tanie Systemy Grzewcze Zabrze

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: Budynek użytkowany i nieocieplony Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w ...

 • Zabrze

2024-03-24 do 2024-04-01

Staranna Pompa Ciepła Zabrze

Zlecający napisał zlecenie brzmiące "Potrzebuję pompy ciepła, bud. 71-100m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie pompy ciepła daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Dzięki temu, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Zabrze

2024-03-15 do 2024-03-23

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m², Zabrze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Zabrze

2024-03-14 do 2024-03-22

Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. 71-100m², Zabrze

Spraw, że systemy grzewcze nie będzie dla Klienta trudnością i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny pracownik z zakresu systemów grzewczych znajdź najlepszą ofertę pod ogłoszenie - Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. 71-100m². Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Zabrze

2024-03-14 do 2024-03-22

Rewelacyjne Systemy Grzewcze

Oferujesz propozycję dotyczącą systemów grzewczych? Na pewno pomożesz Klientowi mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego potrzeb. Żeby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się - to Ci się opłaci.

 • Zabrze

2024-03-04 do 2024-03-12

Najwyższej Klasy Gruntowy Wymiennik Ciepła

Ten Zlecający poszukuje najlepszej oferty gruntowego wymiennika ciepła na terenie Zabrza i napisał - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 36-70m². Jako fachowiec w branży wykorzystaj swoją doświadczoną kadrę i przedstaw niezłą propozycję. Aby otrzymać Klienta skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Zabrze

2024-02-22 do 2024-03-01

Dobry Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Zabrze

2024-02-18 do 2024-02-26

Potrzebuję pompy ciepła, bud. 151-200m², Zabrze

Przeznaczenie pompy: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: Budynek użytkowany i nieocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Zabrze

2024-02-16 do 2024-02-24

Szukam firmy od pomp ciepła, bud. 71-100m², Zabrze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 71-100m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: 2024-09-01...

 • Zabrze

2024-01-31 do 2024-02-08

Porządny Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 36-70m² Stan budynku: Budynek użytkowany i nieocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Zabrze

2024-01-20 do 2024-01-28

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m², Zabrze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Zabrze

2024-01-18 do 2024-01-26

Potrzebuję pompy ciepła, bud. 71-100m², Zabrze

Ten Zlecający w dalszym ciągu potrzebuje dobrej firmy od pompy ciepła. Napisał ogłoszenie o treści - Potrzebuję pompy ciepła, bud. 71-100m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Zabrze

2023-12-30 do 2024-01-07

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 350m², Zabrze

Ten Klient myśli, że profesjonalna pompa ciepła to nieprosty temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 350m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Aby poznać informacje o budżecie skontaktuj się - naprawdę warto.

 • Zabrze

2023-12-21 do 2023-12-29

Pompa ciepła, bud. 110m², Zabrze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 110m² Stan budynku: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Zabrze

2023-12-10 do 2023-12-18

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 1800m², Zabrze

Ten Klient myśli, że perfekcyjna pompa ciepła to nieprosty temat. Wysłał zlecenie o treści "Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 1800m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Zabrze

2023-12-06 do 2023-12-14

Opłacalne Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 103m² Stan budynku: Budynek użytkowany i nieocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Zabrze

2023-12-04 do 2023-12-09

Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. 71-100m², Zabrze

Wciąż jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od pompy ciepła. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Skontaktuj się z nimi od razu, aby zaprezentować ofertę.

 • Zabrze

2023-11-18 do 2023-11-26

Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. 151-200m², Zabrze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: Budynek użytkowany i nieocieplony Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmo...

 • Zabrze

2023-11-11 do 2023-11-19

Profesjonalna Energia Odnawialna Zabrze

Zakres zlecenia: pompy ciepła Dodatkowo: - możliwa stała współpraca, - Klient szuka podwykonawców w zakresie branży OZE, - realizacje na terenie Śląska. Termin skorzystania z oferty: jak najszybszy możliwy...

 • Zabrze

2023-11-06 do 2023-11-14

Odnawialne Źródła Energii Zabrze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 71-100m² Stan budynku: Budynek użytkowany i nieocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Zabrze

2023-11-05 do 2023-11-13

Dobry Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: do 35m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Zabrze

2023-11-01 do 2023-11-09

Zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. 151-200m², Zabrze

Ten Zleceniodawca, który jeszcze nie znalazł systemów grzewczych, mimo iż próbuje znaleźć od kilku tygodni, napisał nam zlecenie o treści - Zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. 151-200m². To właśnie Twoja oferta może rozwiązać problem Klienta. Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Zabrze

2023-10-17 do 2023-10-25

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 71-100m², Zabrze

Jako fachowiec i prawdziwy wyjadacz w dziedzinie odnawialnych źródeł energii możesz zaoferować swoje usługi Zlecającemu w pobliżu miejscowości Zabrze, który pisze "Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 71-100m²". Przedzwoń, aby przedstawić ofertę.

 • Zabrze

2023-10-08 do 2023-10-16

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Najczęstsze pytania o pompach ciepła

Pompa ciepła – co to jest?

Pompa ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne urządzenie, które może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z wody, gruntu lub powietrza. Następnie przy udziale prądu przekształcają ją w energię wykorzystywaną do ogrzewania domu, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz ochładzania domu.

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Ze względu na sposób pobierania energii wyróżniamy:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Jak działa pompa ciepła powietrzna?

Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.) wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z powietrza atmosferycznego (dostęp bez ograniczeń). Pompy ciepła pobierają powietrze z otoczenia budynku.

W systemie powietrznej pompy ciepła wykorzystuje się:

 • nawet 75% energii ze źródła odnawialnego (z powietrza),
 • tylko 25% ze źródeł nieodnawialnych.

Jaki jest koszt miesięczny pompy ciepła?

Miesięczne koszty użytkowania pompy ciepła dotyczą poboru przez nią energii elektrycznej.

Wysokość rachunków za eksploatowanie pompy ciepła zależy od:

 • aktualnych cen prądu,
 • standardu energetycznego domu,
 • powierzchni grzewczej budynku,
 • wydajności pompy ciepła (im wyższa efektywność, tym niższe opłaty).

Szacuje się, że rachunki tylko za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) wyniosą:

 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 z częściową termomodernizacją 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Pomp Ciepła