Pompa ciepła w Sosnowcu

Porównaj oferty od Sprzedawców Pomp Ciepła z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 698 634 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
645 035 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompa ciepła to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych instalacji grzewczych. Korzystanie z tego rodzaju systemu przynosi wiele korzyści dla środowiska naturalnego, a jednocześnie umożliwia wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Uznaje się, że korzystanie z pompy ciepła jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych dostępnych obecnie na rynku. Warto zapoznać się z ofertą pomp ciepła, których obsługa jest prosta i intuicyjna. Istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność inwestycji jest koszt montażu i eksploatacji.

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które zasadniczo różni się od pozostałych dostępnych na rynku rozwiązań. Aby wytworzyła się energia cieplna nie jest potrzebny proces spalania. Wykorzystywane jest bowiem ciepło zmagazynowane w wodzie, gruncie czy w powietrzu. Pompa ciepła jak działa? Do sprawnego funkcjonowania, każda pompa potrzebuje zasilania prądem elektrycznym lub gazem. Jest to tak naprawdę jedyny koszt codziennej eksploatacji urządzenia.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele, które różnią się sposobem funkcjonowania. Pompa ciepła powietrzna jest jedną z najczęściej wybieranych. Podstawowym elementem gwarantującym sprawne działanie jest wentylator. To dzięki niemu powietrze może przepływać przez wymiennik, a następnie czynnik chłodniczy odbierający wytworzone ciepło. Również pompa ciepła gruntowa jest chętnie wybierana. Jej główną zaletą jest wyjątkowa stabilność, ale montaż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Tego rodzaju rozwiązanie jest polecane dla osób posiadających duże działki, na których swobodnie można wykonać odwiert.

Cena dostępnych na rynku modeli pomp ciepła sprawia, że jest to opłacalna inwestycja. Na ostateczną wycenę instalacji pompy ciepła oraz koszty późniejszego użytkowania wpływa wiele różnych czynników. Jest to chociażby klasa energetyczna budynku, lokalizacja, potrzeby domowników, a także firma, której zleca się montaż i rodzaj wybranej pompy. Najczęściej jednak początkowe wydatki mogą przekroczyć 20 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że oszczędność wynikająca z eksploatacji - w szczególności jeśli ocieplenie elewacji i poddaszy jest prawidłowo wykonane - w ciągu kilku lat pozwoli na zwrócenie się pieniędzy wydanych na zakup urządzenia i jego montaż.

Koszt pompy ciepła - na ostateczne wydatki wpływa też odpowiednie dopasowanie rodzaju pompy do jej przeznaczenia i specyfiki nieruchomości. Tego rodzaju urządzenia mogą być wykorzystywane w różnych celach. Pompa ciepła do basenu to rozwiązanie wybierane wcale nie rzadziej niż pompy do ogrzewania domów. Takie instalacje są niezwykle ekonomiczne, ale też wygodne w użytkowaniu i bardzo rzadko ulegają awariom.

Ranking najlepszych specjalistów od pomp ciepła w Sosnowcu

Pompy ciepła Sosnowiec

Doskonałe Systemy Grzewcze Sosnowiec

123 opinie

Wybranie doskonałego systemów grzewczych może być skomplikowane, ale Budotom Pompy Ciepła na 100% pomoże Tobie w znalezieniu najlepszego rozwiązania. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Sunlit.pl Marek Sowka - Staranne Pompy Ciepła Sosnowiec

Sunlit.pl Marek Sowka

73 opinie

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie pomp ciepła i zatrudnij Sunlit.pl Marek Sowka. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Euros Energy Sp. z o.o. RD - Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Sosnowiec

Euros Energy Sp. z o.o. RD

50 opinii

Euros Energy Sp. z o.o. RD oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Sosnowca i z sąsiednich miast. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

PUH Kargo - Tanie Systemy Grzewcze Sosnowiec

Tanie Systemy Grzewcze

40 opinii

Każdy, kto poszukuje systemów grzewczych musi niezwłocznie zgłosić się do PUH Kargo i zobaczyć świetne oferty oraz pochlebne opinie zadowolonych Klientów. Żeby poznać więcej informacji skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

FOTON PRO Mariusz Kosiński - Idealne Gruntowe Wymienniki Ciepła Sosnowiec

Idealne Gruntowe Wymienniki Ciepła

33 opinie

Gruntowe wymienniki ciepła z transportem pod drzwi to typowa usługa FOTON PRO Mariusz Kosiński, dzięki której będziesz na sto procent zadowolony. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

HEGAM - Świetne Systemy Grzewcze Sosnowiec

Świetne Systemy Grzewcze Sosnowiec

17 opinii

Systemy grzewcze i implikacje z tego wynikające skończą być dla Ciebie zagadką, jeśli wybierzesz ofertę HEGAM. Profesjonalni konsultanci z branży systemów grzewczych pomogą Ci wybrać skrojone na miarę rozwiązanie. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

BEDA - Pompy Ciepła, Klimatyzacja - Perfekcyjna Energia Odnawialna Sosnowiec

Perfekcyjna Energia Odnawialna

14 opinii

Perfekcyjna energia odnawialna to życiowa pasja ekipy z firmy BEDA - Pompy Ciepła Klimatyzacja - są niekwestionowanym liderem w branży. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

HPTECH Krzysztof Kawiorowski - Profesjonalne Pompy Ciepła Sosnowiec

Profesjonalne Pompy Ciepła

12 opinii

Jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od pomp ciepła? Skorzystaj z doświadczenia HPTECH Krzysztof Kawiorowski. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Solber Aleksandra Kawiorowska - Doskonałej Jakości Pompy Ciepła Sosnowiec

Solber Aleksandra Kawiorowska

10 opinii

Jesteś zdania, że doskonałej jakości pompy ciepła to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - specjaliści z Solber Aleksandra Kawiorowska dadzą wskazówki i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - skontaktuj się!

Igloszron - Markowe Powietrzne Pompy Ciepła w Sosnowcu

Markowe Powietrzne Pompy Ciepła w Sosnowcu

9 opinii

Zakup markowych powietrznych pomp ciepła nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z Igloszron pomogą Ci i dobiorą uszyte na miarę rozwiązanie. Ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Najnowsze z 29 zleceń na pompy ciepła w Sosnowcu

Dam zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. 201-300m², Sosnowiec

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan budynku: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Sosnowiec

2024-05-08 do 2024-05-16

Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. 201-300m², Sosnowiec

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Sosnowiec

2024-05-04 do 2024-05-12

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Sosnowiec

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Dodatkowe informacje: Pompa buderus wlw196i-8 ar b jako szczytowy piec...

 • Sosnowiec

2024-04-29 do 2024-05-07

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Sosnowiec

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Sosnowiec

2024-04-25 do 2024-05-03

Bezkonkurencyjny Gruntowy Wymiennik Ciepła Sosnowiec

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: wodna Powierzchnia budynku: 71-100m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Sosnowiec

2024-04-22 do 2024-04-30

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 36-70m², Sosnowiec

Przeznaczenie pompy: chłodzenie Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 36-70m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Sosnowiec

2024-04-08 do 2024-04-16

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m², Sosnowiec

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Sosnowiec

2024-04-06 do 2024-04-14

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Sosnowiec

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Sosnowiec

2024-04-05 do 2024-04-13

Solidna Energia Odnawialna Sosnowiec

Zlecenie o treści - Potrzebuję pompy ciepła, bud. 71-100m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z Sosnowca oraz przyległych powiatów. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

 • Sosnowiec

2024-04-05 do 2024-04-13

Dam zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. 71-100m², Sosnowiec

Solidne odnawialne źródła energii to Twoja specjalność? Wykonaj zlecenie jako doświadczony fachowiec w branży. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Sosnowiec

2024-04-04 do 2024-04-12

Potrzebuję pompy ciepła, bud. 71-100m², Sosnowiec

Pragniesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty zaufania specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania z Sosnowca. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Nie zwlekaj - przedzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Sosnowiec

2024-03-27 do 2024-04-04

Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. 101-150m², Sosnowiec

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Sosnowiec

2024-03-26 do 2024-04-03

Dobry Gruntowy Wymiennik Ciepła

Zlecenie od Klienta, który stoi przed koniecznością zakupu gruntowego wymiennika ciepła i nie ma jeszcze sprzedawcy. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Sosnowiec

2024-03-12 do 2024-03-20

Solidne Odnawialne Źródła Energii Sosnowiec

Zapytanie o treści - Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m² jest zaadresowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Sosnowca i okolic. Nie czekaj i sporządź wycenę - nie zawiedziesz się!

 • Sosnowiec

2024-03-02 do 2024-03-10

Energia Odnawialna

Oferując usługi z zakresu energii odnawialnej od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Sosnowiec, ale także pobliskich miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Sosnowiec

2024-02-21 do 2024-02-29

Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. 151-200m², Sosnowiec

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Sosnowiec

2024-02-21 do 2024-02-29

Bezkonkurencyjne Systemy Grzewcze Sosnowiec

Dla Klienta, który nadesłał zlecenie o treści - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², znalezienie bezkonkurencyjnego systemów grzewczych jest niełatwe, jednak Twoja firma będzie na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu odpowiedniego produktu. Aby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - warto.

 • Sosnowiec

2024-02-20 do 2024-02-28

Pompa ciepła, bud. 101-150m², Sosnowiec

Klient poszukuje świetnej współpracy, pisząc - Pompa ciepła, bud. 101-150m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Sosnowiec

2024-02-16 do 2024-02-24

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 71-100m², Sosnowiec

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 71-100m² Stan budynku: Budynek użytkowany i nieocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Sosnowiec

2024-02-15 do 2024-02-23

Pompa Ciepła Sosnowiec

Jeżeli w dalszym ciągu jako profesjonalista od pompy ciepła poszukujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z rejonu Sosnowca na pewno uzasadnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

 • Sosnowiec

2024-02-12 do 2024-02-12

Zlecenie na pompę ciepła, bud. 151-200m², Sosnowiec

Zleceniodawca szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zlecenie na pompę ciepła, bud. 151-200m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Sosnowiec

2024-02-06 do 2024-02-06

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m², Sosnowiec

Zapytanie o treści - Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z Sosnowca i okolic. Żeby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

 • Sosnowiec

2024-02-05 do 2024-02-13

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Sosnowiec

Wybranie systemów grzewczych nie jest łatwe, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec poradź i dobierz uszyte na miarę rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m². Już teraz umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Sosnowiec

2024-01-17 do 2024-01-25

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 112m², Sosnowiec

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 112m² Stan budynku: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Sosnowiec

2024-01-10 do 2024-01-18

Pompa Ciepła

Zleceniodawca szuka doskonałej jakości wykonywanych usług, pisząc - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 400m². To ogłoszenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Jeszcze dziś zadzwoń do niego i przedstaw ofertę.

 • Sosnowiec

2024-01-03 do 2024-01-11

Porządna Pompa Ciepła

Nadal masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zlecającego jako profesjonalista od pompy ciepła. Pozwól Klientom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

 • Sosnowiec

2024-01-03 do 2024-01-11

Dobry Gruntowy Wymiennik Ciepła

Zleceniodawca, który szuka dobrego gruntowego wymiennika ciepła pisze - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m². Powinien on już teraz dostać ofertę od Ciebie jako dostawcy i poznać Twoje atrakcyjne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Umów się na konkretny termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Sosnowiec

2023-12-12 do 2023-12-20

Doskonała Energia Odnawialna

Doskonała energia odnawialna to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako jeden z najlepszych w tej dziedzinie. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Sosnowiec

2023-12-08 do 2023-12-16

Zapotrzebowanie na gruntową pompę ciepła, bud. 375m², Sosnowiec

Jako utalentowani pracownicy możecie spełnić oczekiwania w temacie odnawialnych źródeł energii. Zapytanie ma treść "Zapotrzebowanie na gruntową pompę ciepła, bud. 375m²". Przedzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

 • Sosnowiec

2023-11-16 do 2023-11-24

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Najczęstsze pytania o pompach ciepła

Pompa ciepła – co to jest?

Pompa ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne urządzenie, które może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z wody, gruntu lub powietrza. Następnie przy udziale prądu przekształcają ją w energię wykorzystywaną do ogrzewania domu, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz ochładzania domu.

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Ze względu na sposób pobierania energii wyróżniamy:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Jak działa pompa ciepła powietrzna?

Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.) wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z powietrza atmosferycznego (dostęp bez ograniczeń). Pompy ciepła pobierają powietrze z otoczenia budynku.

W systemie powietrznej pompy ciepła wykorzystuje się:

 • nawet 75% energii ze źródła odnawialnego (z powietrza),
 • tylko 25% ze źródeł nieodnawialnych.

Jaki jest koszt miesięczny pompy ciepła?

Miesięczne koszty użytkowania pompy ciepła dotyczą poboru przez nią energii elektrycznej.

Wysokość rachunków za eksploatowanie pompy ciepła zależy od:

 • aktualnych cen prądu,
 • standardu energetycznego domu,
 • powierzchni grzewczej budynku,
 • wydajności pompy ciepła (im wyższa efektywność, tym niższe opłaty).

Szacuje się, że rachunki tylko za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) wyniosą:

 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 z częściową termomodernizacją 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Pomp Ciepła