Fotowoltaika w Sosnowcu

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 6 892 939 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
541 648 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Sosnowiec - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Sosnowiec

Godna Zaufania Firma Fotowoltaiczna w Sosnowcu

574 opinie

Chcąc dotrzeć do paneli słonecznych znajdziesz wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale firma fotowoltaiczna Natural Energy PL Sp. z o.o. przebije je wszystkie. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

Synergio S.A. - Pierwszorzędna Fotowoltaika Sosnowiec

Synergio S.A.

148 opinii

Firma Synergio S.A. oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z miejscowości Sosnowiec oraz przyległych powiatów. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Extra Energia Sp. z o.o. - Perfekcyjna Fotowoltaika Sosnowiec

Extra Energia Sp. z o.o.

60 opinii

Chcąc dotrzeć do paneli słonecznych znajdziesz wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale firma fotowoltaiczna Extra Energia Sp. z o.o. przebije je wszystkie. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

SOLAR TEAM - z Górnej Półki Baterie Słoneczne Sosnowiec

SOLAR TEAM

47 opinii

Wciąż nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy baterii słonecznych, pomimo że próbujesz znaleźć go od kilku tygodni? SOLAR TEAM może ma szansę zakończyć Twój problem. Dłużej nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Polenergia Fotowoltaika - Ogniwa Fotowoltaiczne Sosnowiec

Ogniwa Fotowoltaiczne

50 opinii

Znalezienie porządnych ogniw fotowoltaicznych jest trudniejsze niż może się wydawać, ale Polenergia Fotowoltaika na pewno pomoże Ci w znalezieniu dopasowanego towaru. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Solidne Systemy Fotowoltaiczne Sosnowiec

Polenergia Fotowoltaika S.A.

50 opinii

Systemy fotowoltaiczne nie ma dla firmy Polenergia Fotowoltaika S.A. żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - zobacz!

Copernicus Sun S.A. - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Sosnowiec

Copernicus Sun S.A.

43 opinie

Znalezienie dobrych ogniw fotowoltaicznych może być niełatwe, ale Copernicus Sun S.A. na 100% pomoże Tobie w znalezieniu dobrego produktu. Określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

PROMIKA SOLAR - Cenione Panele Słoneczne Sosnowiec

PROMIKA SOLAR

28 opinii

Każdy, kto planuje kupno ogniw fotowoltaicznych musi już teraz zgłosić się do do dostawcy PROMIKA SOLAR i poznać ich dobre ceny oraz referencje otrzymane od Klientów. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Otovo Sp. z o.o. - Doskonała Fotowoltaika Sosnowiec

Doskonała Fotowoltaika Sosnowiec

21 opinii

Gdy szukasz ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Otovo Sp. z o.o. są dla Ciebie stworzeni. Ustal pasujący termin już teraz!

IT InterTech - Dobre Panele Fotowoltaiczne Sosnowiec

Dobre Panele Fotowoltaiczne Sosnowiec

9 opinii

Ten, kto poszukuje paneli fotowoltaicznych winien koniecznie zgłosić się do tego dostawcy i zobaczyć na własne oczy ich atrakcyjne ceny oraz korzystne warunki dostawy. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

73 Zlecenia - Panele Fotowoltaiczne Sosnowiec

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Sosnowiec

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Sosnowiec

2022-10-05 do 2022-10-13
dodano 2 dni temu

Firma Fotowoltaiczna Sosnowiec

Poszukiwana jest dobra firma fotowoltaiczna z Sosnowca. Zapoznaj się ze szczegółami zapytania o treści - Panele fotowoltaiczne, dach 301-500m². Już nie czekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

 • Sosnowiec

2022-10-05 do 2022-10-13
dodano 2 dni temu

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 22 545 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Dobra Firma Fotowoltaiczna

Szukając Konsumentów jako dostawca paneli słonecznych, znajdziesz tu wiele ciekawych zleceń dla producentów, jak na przykład "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Jednak to Ty jako firma fotowoltaiczna masz możliwość przewyższyć innych. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Sosnowiec

2022-10-01 do 2022-10-09
dodano 6 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Sosnowiec

Doskonała fotowoltaika to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako najlepszy specjalista w tej dziedzinie. Przedstaw wyjątkową ofertę dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Sosnowiec

2022-09-30 do 2022-10-08
dodano 7 dni temu

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Sosnowiec

Dla Zleceniodawcy, który pisze - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², dotarcie do bezkonkurencyjnej instalacji paneli fotowoltaicznych może być niełatwe, ale Twoja firma będzie na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu dopasowanego produktu. Zapraszamy do zadawania pytań.

 • Sosnowiec

2022-09-30 do 2022-10-08
dodano 7 dni temu

Dobre Panele Fotowoltaiczne Sosnowiec

Zleceniodawca, który szuka paneli fotowoltaicznych napisał - Panele fotowoltaiczne, dach 301-500m². Powinien on otrzymać ofertę od Ciebie jako dostawcy i zobaczyć na własne oczy Twoje dobre ceny oraz referencje otrzymane od Klientów. Już nie trać czasu i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

 • Sosnowiec

2022-09-27 do 2022-10-05

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 30m², Sosnowiec

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 30m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego rac...

 • Sosnowiec

2022-09-25 do 2022-10-03

Doskonała Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Dla Klienta, który napisał - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², znalezienie doskonałej instalacji paneli fotowoltaicznych jest trudniejsze niż może się wydawać, ale pracownicy Twojej firmy będą na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Nie zwlekaj i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

 • Sosnowiec

2022-09-21 do 2022-09-29

Panele Fotowoltaiczne

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesi...

 • Sosnowiec

2022-09-21 do 2022-09-29

Świetna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Spowoduj, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Klienta skomplikowanym zagadnieniem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony specjalista z branży instalacji paneli fotowoltaicznych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Już nie czekaj i sporządź wycenę - gwarancja zadowolenia!

 • Sosnowiec

2022-09-20 do 2022-09-28

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu