Fotowoltaika w Gliwicach

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 414 382 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Gliwicach

Panele fotowoltaiczne Gliwice

Pierwszorzędna Energia Odnawialna Gliwice

574 opinie

Oferuje usługi z zakresu energii odnawialnej od kilkunastu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Gliwice, ale także pobliskich miast. Aby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Synergio S.A. - Perfekcyjna Energia Odnawialna Gliwice

Perfekcyjna Energia Odnawialna

157 opinii

Ten fachowiec działa na terenie Gliwic i świadczy liczne usługi z zakresu perfekcyjnej energii odnawialnej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Extra Energia Sp. z o.o. - Bezkonkurencyjne Ogniwa Fotowoltaiczne Gliwice

Extra Energia Sp. z o.o.

62 opinie

Każdy, kto planuje kupno ogniw fotowoltaicznych winien już teraz zgłosić się do do dostawcy Extra Energia Sp. z o.o. i zobaczyć na własne oczy ich niskie ceny oraz najwyższą jakość towaru. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

SOLAR TEAM - Niezawodna Firma Fotowoltaiczna Gliwice

SOLAR TEAM

48 opinii

Szukając paneli fotowoltaicznych trafisz na producentów, którzy mają ofertę dla Ciebie, ale to firma fotowoltaiczna SOLAR TEAM nie ma konkurentów. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Polenergia Fotowoltaika - Bezkonkurencyjne Panele Fotowoltaiczne Gliwice

Bezkonkurencyjne Panele Fotowoltaiczne

52 opinie

Zakup bezkonkurencyjnych paneli fotowoltaicznych bywa sporym wyzwaniem, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z Polenergia Fotowoltaika dadzą wskazówki i wybiorą uszyte na miarę rozwiązanie. Wybierz ich numer natychmiast po więcej szczegółów.

Copernicus Sun S.A. - Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne Gliwice

Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne

45 opinii

Firma fotowoltaiczna Copernicus Sun S.A. to prawdziwi wyjadacze w dziedzinie systemów fotowoltaicznych. Swoje usługi oferują Klientom w pobliżu Gliwic. Nie czekaj - zadzwoń i otrzymaj ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

PROMIKA SOLAR - Solidna Fotowoltaika Gliwice

Solidna Fotowoltaika Gliwice

28 opinii

Ten fachowiec działa w rejonie Gliwic i świadczy liczne usługi z zakresu solidnej fotowoltaiki. Już teraz zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej informacji.

FOTON PRO Mariusz Kosiński - Pierwszorzędna Fotowoltaika Gliwice

Pierwszorzędna Fotowoltaika

23 opinie

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Otovo Sp. z o.o. - Doskonała Fotowoltaika w Gliwicach

Doskonała Fotowoltaika w Gliwicach

22 opinie

Gdy szukasz ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Otovo Sp. z o.o. są dla Ciebie stworzeni. Ustal pasujący termin już teraz!

ECO-PLANET Sp. z o.o. - Profesjonalne Systemy Fotowoltaiczne Gliwice

ECO-PLANET Sp. z o.o.

3 opinie

Systemy fotowoltaiczne to ich pasja, dlatego są zawsze chętni do współpracy. Zarezerwuj termin!

Najnowsze z 87 zleceń na fotowoltaikę w Gliwicach

Fotowoltaika Gliwice

Fotowoltaika nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zapytania, które brzmi "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²". Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Gliwice

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano wczoraj o 13:17

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 501-1000m², Gliwice

Kupno opłacalnych paneli fotowoltaicznych dla Konsumentów to duże wyzwanie, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź Klientowi i dobierz spełniające wymagania rozwiązanie. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Gliwice

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 2 dni temu

Panele fotowoltaiczne, dach 501-1000m², Gliwice

Zleceniodawca, który szuka paneli słonecznych zgłosił zainteresowanie - Panele fotowoltaiczne, dach 501-1000m². Musi on zapoznać się z Twoją ofertą jako dostawcy i zobaczyć na własne oczy Twoje świetne ceny oraz referencje otrzymane od Klientów. Jeśli chcesz otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się już teraz - warto.

 • Gliwice

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 2 dni temu

Staranny System Fotowoltaiczny Gliwice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Gliwice

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 5 dni temu

Pierwszorzędna Instalacja Fotowoltaiczna Gliwice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Gliwice

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 7 dni temu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Gliwice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Gliwice

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 7 dni temu

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Gliwice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Gliwice

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 7 dni temu

Staranny System Fotowoltaiczny

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesi...

 • Gliwice

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 7 dni temu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Gliwice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Gliwice

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 7 dni temu

Pierwszorzędny System Fotowoltaiczny

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Gliwice

2023-01-22 do 2023-01-30

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki