Fotowoltaika w Gdańsku

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 6 893 187 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
541 648 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Gdańsk - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Gdańsk

Firma Fotowoltaiczna

165 opinii

Jeśli interesuje Cię niezawodna firma fotowoltaiczna obsługująca Twój rejon to wykorzystaj kompetencje RP SOLAR - Bruk Bet Partner. Ustal pasujący termin!

Synergio S.A. - Doskonałe Panele Słoneczne Gdańsk

Synergio S.A.

148 opinii

Synergio S.A. nie ma sobie równych w sprzedaży doskonałych paneli słonecznych w dobrej cenie każdemu kontrahentowi, zapewniając liczne metody realizacji płatności. Przedzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

OZE.plus - Your Way Sp. z o.o. - Perfekcyjna Fotowoltaika Gdańsk

Perfekcyjna Fotowoltaika

84 opinie

Eksperci z OZE.plus - Your Way Sp. z o.o. to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny perfekcyjnej fotowoltaiki. Przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

SUNclever - Fotowoltaika Gdańsk

Fotowoltaika Gdańsk

52 opinie

Planujesz wybrać dobrego partnera do realizacji swoich planów? SUNclever będzie najszybszą drogą. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

Polenergia Fotowoltaika - Doskonała Fotowoltaika Gdańsk

Doskonała Fotowoltaika

50 opinii

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, głównie na obszarze miejscowości Gdańsk, ale także przyległych miast. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Copernicus Sun S.A. - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Gdańsk

Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne

43 opinie

Firma Copernicus Sun S.A. to prawdziwi wyjadacze w dziedzinie systemów fotowoltaicznych. Swoje usługi oferują wszystkim mieszkańcom w pobliżu Gdańska. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

Polonus Energy - Pierwszorzędna Fotowoltaika Gdańsk

Polonus Energy

20 opinii

Właśnie wybierasz sprawdzonego partnera do realizacji swoich planów? Polonus Energy z Gdańska jest na to najlepszym rozwiązaniem. Skontaktuj się, aby otrzymać ofertę.

SUNNY ROOF - Odpowiednie Instalacje Fotowoltaiczne Gdańsk

Odpowiednie Instalacje Fotowoltaiczne Gdańsk

16 opinii

Firma fotowoltaiczna SUNNY ROOF to prawdziwi wyjadacze w temacie fotowoltaiki. Swoje usługi oferują Klientom w rejonie Gdańska. Nie czekaj - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Atego Energia - Energia Odnawialna Gdańsk

Energia Odnawialna

3 opinie

Eksperci z Atego Energia to specjaliści w swoim fachu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z branży fotowoltaiki. Żeby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

P.H.U. Ekomatic Mikołaj Brzuzy - Bezkonkurencyjne Baterie Słoneczne w Gdańsku

Bezkonkurencyjne Baterie Słoneczne w Gdańsku

2 opinie

Kupno bezkonkurencyjnych baterii słonecznych to duże wyzwanie, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z P.H.U. Ekomatic Mikołaj Brzuzy posłużą radą i dobiorą uszyte na miarę rozwiązanie. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

319 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Gdańsk

System Fotowoltaiczny Gdańsk

Ten Klient myśli, że profesjonalny system fotowoltaiczny to niełatwy temat. Wysłał zlecenie o treści "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec posłużysz mu radą i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie.

 • Gdańsk

2022-10-07 do 2022-10-15
dodano 2 godziny temu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Borkowo

Dla Klienta wybranie rewelacyjnej firmy fotowoltaicznej to nie jest prosta sprawa, dlatego polecamy Ci nawiązać współpracę, niezależnie jako prawdziwy fachowiec w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Pomorskiego, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Borkowo

2022-10-07 do 2022-10-15
dodano 3 godziny temu

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 22 545 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Idealne Panele Fotowoltaiczne Gdańsk

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięczneg...

 • Gdańsk

2022-10-07 do 2022-10-15
dodano 5 godzin temu

Wyjątkowa Firma Fotowoltaiczna Gdańsk

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Gdańsk

2022-10-06 do 2022-10-14
dodano wczoraj o 16:32

Najlepszy System Fotowoltaiczny

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Gdańsk

2022-10-06 do 2022-10-14
dodano wczoraj o 14:12

Idealne Panele Słoneczne Gdańsk

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięc...

 • Gdańsk

2022-10-06 do 2022-10-14
dodano wczoraj o 14:11

Porządna Instalacja Fotowoltaiczna Gdańsk

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość ś...

 • Gdańsk

2022-10-05 do 2022-10-13
dodano 2 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Gdańsk

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Gdańsk

2022-10-04 do 2022-10-12
dodano 3 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Gdańsk

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Gdańsk

2022-10-04 do 2022-10-12
dodano 3 dni temu

Profesjonalna Fotowoltaika

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięc...

 • Borkowo

2022-10-03 do 2022-10-11
dodano 4 dni temu

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu