Fotowoltaika w Malborku

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 134 171 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
551 423 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Malbork - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Malbork

RP SOLAR - Bruk Bet Partner

165 opinii

Wyszukanie perfekcyjnej firmy fotowoltaicznej nie jest proste, dlatego polecamy Ci RP SOLAR - Bruk Bet Partner - to prawdziwi profesjonaliści w kwestii systemów fotowoltaicznych działający na terenie Malborka, którzy znają się na swojej robocie. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Synergio S.A. - Doskonała Fotowoltaika Malbork

Synergio S.A.

156 opinii

Firma Synergio S.A. oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Skupia się na Klientach z Malborka i okolic. Zarezerwuj termin!

SUNclever - Solidna Fotowoltaika Malbork

SUNclever

52 opinie

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Malbork, ale także przyległych miast. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś.

Green Mark Sp. z o.o - Idealne Panele Słoneczne Malbork

Green Mark Sp. z o.o

38 opinii

Szukając paneli słonecznych znajdziesz firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale firma fotowoltaiczna Green Mark Sp. z o.o jest najwyższej próby. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

Polenergia Fotowoltaika - Godna Zaufania Firma Fotowoltaiczna Malbork

Godna Zaufania Firma Fotowoltaiczna Malbork

50 opinii

Chcąc dotrzeć do paneli słonecznych znajdziesz wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale firma fotowoltaiczna Polenergia Fotowoltaika przebije je wszystkie. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

Copernicus Sun S.A. - Wyjątkowa Firma Fotowoltaiczna Malbork

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Solidna fotowoltaika to życiowa pasja ekipy z firmy Copernicus Sun S.A. - są niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - skontaktuj się od razu!

FIXA Energy - Profesjonalna Fotowoltaika Malbork

FIXA Energy

13 opinii

Zawodowcy z FIXA Energy to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty od fotowoltaiki. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Syscom Service Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Panele Słoneczne w Malborku

Pierwszorzędne Panele Słoneczne w Malborku

9 opinii

Znakomici pracownicy firmy Syscom Service Sp. z o.o. spełnią Państwa wymagania w temacie fotowoltaiki. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa - Dobre Instalacje Fotowoltaiczne Malbork

Dobre Instalacje Fotowoltaiczne Malbork

6 opinii

Instalacje fotowoltaiczne i implikacje z tego wynikające skończą być dla Ciebie tajemnicą, jeśli skorzystasz z oferty GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa. Doświadczeni konsultanci z zakresu instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci stworzyć najlepsze rozwiązanie. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

P.H.U. Ekomatic Mikołaj Brzuzy - Profesjonalna Energia Odnawialna Malbork

P.H.U. Ekomatic Mikołaj Brzuzy

2 opinie

Znakomici pracownicy firmy P.H.U. Ekomatic Mikołaj Brzuzy spełnią Państwa wymagania w temacie fotowoltaiki. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

37 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Malbork

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Malbork

Na wypadek jeśli wciąż jako ekspert od systemu fotowoltaicznego poszukujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z Malborka z pewnością dowiedziesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

 • Malbork

2022-11-22 do 2022-11-30
dodano 8 dni temu

Staranna Instalacja Fotowoltaiczna Malbork

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Malbork

2022-11-20 do 2022-11-28

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 397 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Wysokiej Jakości Panele Fotowoltaiczne Malbork

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego rachunku za p...

 • Lichnowy

2022-11-17 do 2022-11-25

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Malbork

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięczne...

 • Malbork

2022-11-09 do 2022-11-17

Fotowoltaika Malbork

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat ...

 • Nowa wieś malborska

2022-11-02 do 2022-11-10

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Malbork

Zrealizowanie systemu fotowoltaicznego dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Malbork

2022-10-25 do 2022-11-02

Fotowoltaika

Jeśli fotowoltaika na najwyższym poziomie to pole działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Ten Zleceniodawca zgłosił "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m²". Wybierz numer natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Malbork

2022-10-14 do 2022-10-14

Fotowoltaika

Oferując usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, głównie na obszarze miejscowości Malbork, ale także przyległych miast możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Malbork

2022-10-13 do 2022-10-21

Instalacja Fotowoltaiczna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Malbork

2022-10-13 do 2022-10-14

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Malbork

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego ...

 • Malbork

2022-10-09 do 2022-10-17

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu