Kierownik Budowy

Porównaj oferty od Kierowników Budowy z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 311 195 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
631 985 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Niezależnie od rodzaju i wielkości inwestycji – nie obejdzie się ona bez osoby, która będzie nadzorować czynności wykonywane na placu budowy. Kierownik budowy odpowiedzialny jest za nadzór działań przeprowadzanych w miejscu inwestycji. Muszą one być zgodne z przepisami, sztuką budowlaną oraz projektem budowy. W przypadku wykrycia wszelkich usterek i uchybień – odpowiedzialność spoczywa na jego barkach. Dowiedz się z naszego artykułu, kim jest kierownik budowy, a także poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli poszukujesz koordynatora przy pracach budowlanych – sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za cały nadzór budowlany, począwszy od zaznaczenia wszelkich prac, które będą niewidoczne po ukończeniu czynności. Do nich zalicza się m.in. fundamenty, czy zbrojenia. Bierze on także udział przy dalszych etapach wznoszenia budynku. Zaznacza on wszystkie przeprowadzone fazy inwestycji: od kompleksowego wykonania elewacji, po montaż pokrycia dachowego. Uprawnienia kierownika budowy reguluje ustawa o prawie budowlanym. Osoba taka musi mieć ukończone studia wyższe na kierunku architektonicznym bądź budowlanym oraz mieć uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych. Może je nabyć po kilkuletniej praktyce bądź ukończeniu studiów wyższych. Kierownik budowy musi zdać również odpowiednie egzaminy.

Obowiązki kierownika budowy można podzielić na trzy etapy: początkowe, w trakcie oraz po zakończeniu budowy.

Na początku inwestycji niezbędne jest oświadczenie kierownika budowy. Składa je on do wydziału nadzoru budowlanego, gdzie zaświadcza, że przejmuje nadzór nad daną inwestycją. Ponadto, kierownik budowy przyjmuje od inwestora cały sprzęt, zabezpiecza całą budowę, ogradza jej teren, sporządza plan bezpieczeństwa danej inwestycji i organizuje geodetę do wytyczenia terenu budynku.

W trakcie trwania budowy, kierownik nadzoruje wszelkie działania prowadzone na placu, a także przygotowuje dokładną dokumentację robót. W przypadku pojawienia się zagrożenia zdrowia lub życia na budowie – wstrzymuje działania budowlane. Do jego obowiązków należy również przestrzeganie zaleceń inspektora nadzoru budowlanego (jeżeli został on zatrudniony przez inwestora) oraz zgłasza mu ukończenie budowy.

Obowiązkiem kierownika budowy po zakończeniu działań na placu jest powiadomienie inwestora o jej zakończeniu, a także przekazanie oświadczenia o zgodności danego obiektu ze wszelkimi przepisami i planem budowy. Koordynator prac musi też złożyć właścicielowi oświadczenie o doprowadzeniu do porządku terenu budowy. Kierownik budowy uczestniczy w procesie odbioru budynku oraz odpowiada za wszelkie ewentualne usterki.

Koszt zatrudnienia kierownika budowy jest w dużej mierze uzależniony od lokalizacji i skomplikowania danego projektu. Specjalistę, który może nadzorować prace budowlane można znaleźć na wielu stronach branżowych lub portalach ogłoszeniowych. Warto pamiętać, aby przy wyborze kierować się kompetencjami fachowca.

Ranking najlepszych kierowników budowy

Kierownik budowy

CONCEPTUM Inżynieria

41 opinii

Chcesz znaleźć kierowników budowy od pierwszorzędnego nadzorowania budowy w miejscowości Oleśnica lub w przyległych miastach? Żeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

P.U.G.K. "Geo-Prof" s.c. - Solidny Nadzór Budowlany

Solidny Nadzór Budowlany

15 opinii

Firma P.U.G.K. Geo-Prof s.c. to prawdziwi wyjadacze w branży nadzoru budowlanego. Swoje usługi oferują w okolicy powiatu Dąbrowa Górnicza. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

RT&P - Kierownik Budowy, Inspektor Nadzoru, Ekspert Budowy - Profesjonalne Nadzorowanie Budowy

Profesjonalne Nadzorowanie Budowy

102 opinie

Firma RTP - Kierownik Budowy Inspektor Nadzoru Ekspert Budowy oferuje swoje usługi. Skupia się na Klientach z rejonu Zawiercia i okolic. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

TM PROJEKT MATEUSZ TOMALA - Wysokiej Klasy Kierownik Budowy

TM PROJEKT MATEUSZ TOMALA

12 opinii

Firma TM PROJEKT MATEUSZ TOMALA to prawdziwi wyjadacze w branży nadzoru budowlanego. Swoje usługi oferują w okolicy powiatu ostrzeszowskiego. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

PEWNY KIEROWNIK - Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy

Perfekcyjne Nadzorowanie Budowy

11 opinii

Zatrudnij specjalistów z PEWNY KIEROWNIK jeśli szukasz właściwych ludzi do perfekcyjnego nadzorowania budowy w miejscowości Wrocław lub sąsiednim mieście. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

FIRMA PROJEKTOWA KONSPRO DARIUSZ OBSTARCZYK - Dobry Kierownik Budowy

Dobry Kierownik Budowy

8 opinii

Ten kierownik budowy oferuje swoje usługi na terenie Oświęcimia i w okolicznych miastach. Nie czekaj - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

PIN-Piotr Branicki - Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy

Wyjątkowe Nadzorowanie Budowy

7 opinii

Firma PIN-Piotr Branicki świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z rejonu Łodzi oraz przyległych powiatów. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

TSK Consulting engineers - Pierwszorzędne Nadzorowanie Budowy

TSK Consulting engineers

18 opinii

Dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to najważniejsze zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest nadzorowanie budowy. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

ROZ-BUD Wnorowski Krzysztof - Pierwszorzędny Nadzór Budowlany

Pierwszorzędny Nadzór Budowlany

24 opinie

Nadzór budowlany na najwyższym poziomie to dla firmy ROZ-BUD Wnorowski Krzysztof pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są w pełnej gotowości do podjęcia nowego zlecenia. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Elsner ProInvest - Perfekcyjny Nadzór Budowlany

Elsner ProInvest

4 opinie

Konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to główne atuty przedsiębiorcy, którego specjalnością jest nadzorowanie budowy. Żeby otrzymać wycenę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

Najnowsze z 4 625 zleceń na kierowników budowy

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, do 35m², Ostrowiec Świętokrzyski

Podjęcie decyzji o wyborze nadzoru budowlanego nie jest łatwe, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista posłuż radą i dobierz dostosowane do potrzeb rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, do 35m². Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Ostrowiec Świętokrzyski

2024-03-03 do 2024-03-11
dodano 4 godziny temu

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Cerkwica

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Cerkwica

2024-03-03 do 2024-03-11
dodano 5 godzin temu

Szukam kierownika do rozbiórki obiektu, 71-100m², Czarnków

Jeśli atrakcyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to Twoje najważniejsze atuty jako eksperta od nadzorowania budowy to wykonaj zlecenie - Szukam kierownika do rozbiórki obiektu, 71-100m². Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Czarnków

2024-03-02 do 2024-03-10
dodano wczoraj o 23:14

Potrzebuję kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 151-200m², Tarnów

Rodzaj prac objętych nadzorem: odbiór domu lub mieszkania Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 151-200m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Tarnów

2024-03-02 do 2024-03-10
dodano wczoraj o 22:53

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Świdnik

Zaoszczędź sobie kłopotów i zrealizuj zlecenie na najwyższej klasy nadzorowanie budowy w Świdniku. Dlatego, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Świdnik

2024-03-02 do 2024-03-10
dodano wczoraj o 21:25

Szukam kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Solarnia

Kierowanie budową to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako doświadczony fachowiec w fachu nadzorcy budowlanego. Przedzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

 • Solarnia

2024-03-02 do 2024-03-10
dodano wczoraj o 21:01

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 201-300m², Borne Sulinowo

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 201-300m² Informacje dodatkowe: Dokonczenie bud.dom jednorodzinnego 300 m2. Borne Sulinowo Poszukuje Kieownika budowy z uprawieniami.D...

 • Borne Sulinowo

2024-03-02 do 2024-03-10
dodano wczoraj o 20:43

Szukam kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Warszawa

Jako dobry nadzorca budowlany niezmiennie w branży od lat i specjalista przygotowany do podjęcia nowego zlecenia odpisz na to zlecenie. Ten Klient zgłosił potrzebę "Szukam kierownika do budowy obiektu, 71-100m²". Przez to, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Warszawa

2024-03-02 do 2024-03-10
dodano wczoraj o 20:39

Znakomity Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 151-200m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Nowy Sącz

2024-03-02 do 2024-03-10
dodano wczoraj o 20:28

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Rakowiec

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Informacje dodatkowe: Będziemy budować dom jednorodzinny 126 mkw jaka jest pana cena za kierownika budowy ? Obiekt będzie si...

 • Rakowiec

2024-03-02 do 2024-03-10
dodano wczoraj o 19:42

Doskonały Nadzór Budowlany

Spraw, że nadzór budowlany nie będzie dla Klienta skomplikowaną kwestią i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany znawca z branży nadzoru budowlanego znajdź idealną ofertę pod zlecenie - Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 101-150m². Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

 • Przasnysz

2024-03-02 do 2024-03-10
dodano wczoraj o 19:06

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 151-200m², Białystok

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 151-200m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Białystok

2024-03-02 do 2024-03-10
dodano wczoraj o 18:27

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 71-100m², Rybnik

Zlecenie o treści - Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 71-100m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz skupia się na Klientach z rejonu Rybnika i okolic. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Rybnik

2024-03-02 do 2024-03-10
dodano wczoraj o 15:41

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Wodzisław Śląski

Pragniesz znaleźć Zlecającego jako sprawdzony profesjonalista z zakresu doskonałego nadzorowania budowy z Wodzisławia Śląskiego? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Zachęcamy do zadawania pytań.

 • Wodzisław Śląski

2024-03-02 do 2024-03-10
dodano wczoraj o 13:42

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Chojna

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Informacje dodatkowe: Razem z żoną chcielibyśmy rozpocząć budowę domu jednorodzinnego w Chojnie (woj. zachodniopomorskie) w ...

 • Chojna

2024-03-02 do 2024-03-10
dodano wczoraj o 12:44

Rewelacyjne Kierowanie Budową

Oszczędź czas i zrealizuj zlecenie na rewelacyjne kierowanie budową z Łódzkiego. Ustal pasujący termin już teraz!

 • Daszyna

2024-03-02 do 2024-03-10
dodano wczoraj o 11:57

Potrzebuję kierownika do budowy obiektu, 36-70m², Koszalin

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: letniskowy lub rekreacyjny Powierzchnia: 36-70m² Informacje dodatkowe: Trzy obiekty drewniane 35 i 50 m2 media gaz , prąd , woda , kanalizacja pod 3 szamba drogi ...

 • Koszalin

2024-03-02 do 2024-03-10
dodano wczoraj o 11:33

Nieprzeciętny Nadzorca Budowlany

Będąc w gronie nadzorców budowlanych z tak dużym doświadczeniem realizujesz prace na terenie miejscowości Kujawsko-pomorskie i w całym powiecie? Jesteś świetnym ekspertem do tego zlecenia. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Piotrków Kujawski

2024-03-02 do 2024-03-10
dodano wczoraj o 11:24

Dobry Nadzorca Budowlany

Zapytanie o treści - Zlecenie na kierownika do odbioru domu lub mieszkania, 36-70m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z Krakowa oraz przyległych powiatów. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

 • Kraków

2024-03-02 do 2024-03-10
dodano wczoraj o 10:34

Dam zlecenie kierownikowi do budowy obiektu, 101-150m², Legnica

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Legnica

2024-03-02 do 2024-03-10
dodano wczoraj o 10:33

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Ciechanów

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na profesjonalne kierowanie budową w rejonie Ciechanowa i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 201-300m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej profesjonalnej firmy. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Ciechanów

2024-03-02 do 2024-03-10
dodano wczoraj o 10:08

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Bielsko-Biała

Zapytanie o treści - Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-150m² jest zaadresowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi oraz skupia się na Klientach z Bielska-Białej oraz przyległych powiatów. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Bielsko-Biała

2024-03-02 do 2024-03-10
dodano wczoraj o 08:01

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 201-300m², Tarnów

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Tarnów

2024-03-02 do 2024-03-10
dodano wczoraj o 06:27

Nadzorca Budowlany

Zapytanie o treści - Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-150m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz koncentruje się na Klientach z Kujawsko-pomorskiego oraz przyległych powiatów. Umów się na rozmowę już teraz i prześlij ofertę.

 • Drzycim

2024-03-01 do 2024-03-09
dodano 2 dni temu

Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Szczecin

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który napisał - "Zlecenie na kierownika do budowy obiektu, 101-150m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Szczecin

2024-03-01 do 2024-03-09
dodano 2 dni temu

Kompetentny Nadzorca Budowlany

Jako firma zatrudniająca kompetentnych nadzorców budowlanych i cechująca się wyjątkowym zaangażowaniem, zlecenie o treści - Zapytanie o kierownika do przebudowy, do 35m² jest skierowane do Ciebie. Już teraz skontaktuj się z nim.

 • Toruń

2024-03-01 do 2024-03-09
dodano 2 dni temu

Dobry Nadzór Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Informacje dodatkowe: Potrzebny kontakt Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Łaziska Górne

2024-03-01 do 2024-03-09
dodano 2 dni temu

Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Łaziska Górne

Zleceniodawca złożył zapytanie "Zapytanie o kierownika do budowy obiektu, 101-150m²". Skontaktuj się w odpowiedzi na potrzebę kierownika budowy do realizacji usług z zakresu nadzorowania budowy. Udowodnij Klientowi, że dobrze trafił, a wybór Twojej firmy to najlepsze rozwiązanie. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Klienta.

 • Łaziska Górne

2024-03-01 do 2024-03-09
dodano 2 dni temu

Poszukuję kierownika do budowy obiektu, 101-150m², Łódź

Rodzaj prac objętych nadzorem: budowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 101-150m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Łódź

2024-03-01 do 2024-03-09
dodano 2 dni temu

Potrzebuję kierownika do przebudowy, 71-100m², Marciszów

Rodzaj prac objętych nadzorem: przebudowa, rozbudowa lub nadbudowa obiektu Obiekt do nadzoru: jednorodzinny Powierzchnia: 71-100m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Marciszów

2024-03-01 do 2024-03-09
dodano 2 dni temu

Profesjonalny Nadzorca Budowlany

Rodzaj prac objętych nadzorem: wykonanie remontu Obiekt do nadzoru: w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Powierzchnia: 151-200m² Informacje dodatkowe: Mamy projekt konstruktora dotyczący wstawiania podciągów, wzmocnienia kons...

 • Szczecin

2024-03-01 do 2024-03-09
dodano 2 dni temu

Otrzymaj zlecenia dla Kierowników Budowy

Zobacz kierowników budowy w dużych miastach

Najczęstsze pytania o kierownikach budowy

Czy kierownik budowy jest potrzebny do każdej czynności na budowie?

W prawie budowlanym przedstawiono jasno, kiedy należy zatrudnić kierownika budowy. Warto pamiętać, że istnieją wyjątki, przy których nie trzeba poszukiwać specjalisty nadzorującego budowę. Przy wykonywaniu prostych czynności, do których nie potrzeba zezwolenia na budowę – obecność kierownika budowy nie jest wymagana. Należy także pamiętać, że w przypadku prowadzenia budowy na podstawie zgłoszenia sytuacja wygląda identycznie. Wówczas to obowiązek nadzoru spoczywa po stronie inwestora.

Jak znaleźć dobrego kierownika budowy?

Chcąc znaleźć dobrego fachowca, należy pamiętać o kilku rzeczach. Najlepiej jest, jeśli nie ma on powiązań z wykonawcami projektu – w przeciwnym wypadku może on przymykać oko na pewne nieścisłości. Zaliczyć można w nich m.in. używanie niewłaściwych materiałów budowlanych. Należy pamiętać, że dobrego kierownika budowy cechuje aktywne i zaangażowane działanie w trakcie prac budowlanych. Jeśli istnieje opcja wybrania koordynatora, który nie nadzoruje aktualnie żadnej inwestycji – należy go wybrać. Unikniemy tym samym sytuacji, gdzie kierownik nadzorujący wiele projektów wykonuje swoje obowiązki w niestaranny sposób.

Podczas poszukiwań kierownika budowy warto oprzeć się o Internet. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie portali ogłoszeniowych, na których możemy znaleźć specjalistów oferujących usługę nadzorowania budowania nieruchomości. Pomóc w tym może nasz ranking Najlepszych kierowników budowy. Jeżeli znajdziemy potencjalnego kandydata – należy sprawdzić jego cennik, a także opinie i komentarze od poprzednich zleceniodawców. Wtedy zyskamy pewność, że zatrudniona osoba spełni pokładane w niej nadzieje.

Ile kosztuje zatrudnienie kierownika budowy?

Koszt zatrudnienia kierownika budowy zależny jest od kilku czynników. Najważniejszymi przyczynami są lokalizacja danej inwestycji oraz po stopień skomplikowania danego projektu budowlanego. Możemy jednak pokusić się o pewne uśrednione ceny, które zaczynają się od 1500 złotych. W skomplikowanych przypadkach kwoty za koordynowanie pracy budowlanej mogą wynosić od 8 do 15 tysięcy złotych. Na kosztkierownika budowy ma wpływ doświadczenie danej osoby. Jeżeli ma on za sobą wiele przeprowadzonych inwestycji, cena naturalnie będzie wyższa od usług specjalisty, który rozpoczyna swoją działalność w tej branży.

Czy można zmienić kierownika budowy w trakcie jej trwania?

Prawo budowlane przewiduje taką możliwość. Jest to sytuacja stosunkowo rzadka, lecz istnieje taka opcja. Zmiana kierownika budowy może wynikać z kilku aspektów. Jeżeli dana osoba nie radzi sobie z nadzorowaniem budowy, bywa na niej rzadko bądź nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, możemy dokonać takiej zmiany.

Jeżeli chcemy to zrobić, musimy pamiętać, aby dołączyć oświadczenie nowego kierownika budowy o przejęciu przez niego obowiązków poprzednika. Poprzedni kierownik budowy musi umieścić adnotację z podpisem w dzienniku budowy, w której informuje o zakończeniu działań koordynatorskich przy projekcie. Wskazane jest jednak, aby za daną inwestycję odpowiadał tylko jeden kierownik. Zmiana może spowodować niepotrzebne zamieszanie – powinna mieć ona miejsce jedynie w uzasadnionych przypadkach.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Kierowników Budowy