Dom z cegły w Twojej okolicy

Porównaj oferty od Specjalistów od Domów Murowanych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 301 321 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
631 820 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Posiadanie własnego domu to marzenie oraz cel życiowy wielu osób. Często jednak wiąże się to z koniecznością dopełnienia uciążliwych i kosztownych formalności. Obecnie dostępne są różne rozwiązania, które pozwalają na uproszczenie całej procedury i rozpoczęcie budowy w zdecydowanie krótszym czasie. Domy murowane bez pozwolenia mogą okazać się korzystnym rozwiązaniem. Warto jednak dokładnie zapoznać się z zasadami i kosztami wybudowania tego rodzaju nieruchomości.

Domy bez pozwolenia całoroczne murowane - obecnie przepisy zezwalają na wybudowanie małych rozmiarów budynku, na własnej działce - na zgłoszenie. Powierzchnia nieruchomości nie może przekraczać jednak 35 metrów kwadratowych. Niezbędne jest także, aby dom spełniał wymogi miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - wyjątkiem od tej zasady są działki rekreacyjne.

Tanie domy murowane na zgłoszenie to rozwiązanie, które wymaga dopełnienia jedynie nielicznych formalności. Domy murowane o powierzchni do 35m2 należy zgłosić do Starostwa Powiatowego albo Urzędu Miasta. Dokumenty, które powinny zostać załączone to akt własności działki, indywidualny projekt, a także plan zagospodarowania przestrzennego danego obszaru. Projektowana nieruchomość powinna być określana w dokumentacji jako budynek służący rekreacji indywidualnej. Jeżeli ta zasada zostanie naruszona - niezbędne będzie wystąpienie o pozwolenie na budowę. Domy murowane bez pozwolenia charakteryzują się co prawda niewielkim metrażem, ale mając sensowny pomysł, można tę przestrzeń doskonale wykorzystać. Firmy budowlane często oferują domy murowane pod klucz - decyzja o inwestycji w tego rodzaju nieruchomość jest więc stosunkowo przystępna finansowo, wygodna i szybka do zrealizowania.

Budowa domu murowanego, wraz z budową dachu, bez pozwolenia, to wydatek zdecydowanie mniejszy niż w przypadku budowy tradycyjnej nieruchomości. Domy murowane to inwestycja, której cena może się znacząco różnić zależnie od projektu. Określenie konkretnego przedziału cenowego jest praktycznie niemożliwe, gdyż na ostateczne koszty ma wpływ wiele czynników, np. wybór materiałów. To one odgrywają tutaj znaczącą rolę. Również wybrany rodzaj wykończenia poszczególnych elementów może odegrać znaczącą rolę i wpłynąć znacząco na ostateczną sumę realizacji. W końcu - lokalizacja i wybrana firma. Zdecydowanie tańsze stawki będą mieli pracownicy indywidualni, a inne renomowane firmy z ugruntowaną pozycją na rynku.

Ranking najlepszych specjalistów od budowania domu w stanie surowym

Domy murowane

Najlepsze Domy w Technologii Tradycyjnej

121 opinii

Gdy poszukujesz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Biuro Obsługi Inwestycji de Janauis BP są dla Ciebie idealni. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

WESKAD-BUD - Staranne Domy Murowane

WESKAD-BUD

81 opinii

Gdy poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z WESKAD-BUD perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Umów się na konkretny termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

NEXBUD Sylwester Kęska - Solidne Domy Murowane Pod Klucz

NEXBUD Sylwester Kęska

109 opinii

Potrzebujesz dobrej firmy od domów murowanych pod klucz? Wykorzystaj doświadczenie NEXBUD Sylwester Kęska. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

KDE Construction - Znakomite Domy Murowane Pod Klucz

Znakomite Domy Murowane Pod Klucz

43 opinie

Chcesz znaleźć rzetelnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? KDE Construction będzie najszybszą drogą. Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

PERFECT Dom Piotr Plakwicz - Świetne Domy Murowane Pod Klucz

Świetne Domy Murowane Pod Klucz

62 opinie

Jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od domów murowanych pod klucz? Powierz tę kwestię specjalistom z PERFECT Dom Piotr Plakwicz. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Budowa na plus - Profesjonalne Domy Murowane

Profesjonalne Domy Murowane

26 opinii

Gdy szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to eksperci z Budowa na plus perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

PIOTR DUDEK Firma Handlowo Usługowo Produkcyjna - Pierwszorzędne Domy Murowane

PIOTR DUDEK Firma Handlowo Usługowo Produkcyjna

13 opinii

Jeżeli szukasz doskonałej współpracy to profesjonaliści z PIOTR DUDEK Firma Handlowo Usługowo Produkcyjna są dla Ciebie idealni. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Dom Pełen Energii Sp. z o.o. - Rewelacyjne Domy Murowane

Rewelacyjne Domy Murowane

122 opinie

Według Ciebie rewelacyjne domy murowane to nieprosty temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z Dom Pełen Energii Sp. z o.o. pomogą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Zadzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

BWP sp. z o.o. - Rewelacyjny Dom Jednorodzinny

Rewelacyjny Dom Jednorodzinny

22 opinie

Wciąż szukasz dobrej firmy od domu jednorodzinnego? Wykorzystaj doświadczenie BWP sp. z o.o.. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Spółdzielnia Sp. z o.o. - Rewelacyjne Budowanie Domu Murowanego

Spółdzielnia Sp. z o.o.

44 opinie

Zleć zadanie budowania domu murowanego fachowcom z miejscowości Łódź. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie powiatu Łódź są w ścisłej czołówce. Już nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Najnowsze z 18 653 zleceń na budowanie domów w stanie surowym

Szukam firmy do budowy domu murowanego, SSO, 101-150m², Grodzisk Mazowiecki

Jako dobra firma budująca domy w stanie surowym, która nie ma sobie równych w okolicy Grodziska Mazowieckiego - odpowiedz Klientowi i pozwól sprawdzić mu na własne oczy o tym, że jesteś dobry! Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Grodzisk Mazowiecki

2024-03-01 do 2024-03-09
dodano 1 godzinę temu

Dam zlecenie na budowę domu murowanego, SSO, 101-150m², Rochaliki

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 101-150m² Kondygnacje: parterowy Poddasze użytkowe: tak Piwnica: nie Garaż: bez garażu Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan surowy otwarty Pozwolenie na budowę: w trak...

 • Rochaliki

2024-03-01 do 2024-03-09
dodano 1 godzinę temu

Doskonały Dom w Stanie Surowym

W dalszym ciągu możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zlecającego jako profesjonalista od domu w stanie surowym. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twojego doświadczenia oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Skontaktuj się i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania.

 • Radomsko

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano wczoraj o 23:54

Domy w Surowym Stanie

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 201-300m² Kondygnacje: parterowy Poddasze użytkowe: tak Piwnica: tak Garaż: 2-stanowiskowy Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan surowy otwarty Pozwolenie na budowę: fo...

 • Cieszyn

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano wczoraj o 23:19

Domy w Surowym Stanie

Jeszcze jesteś w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zlecającego jako profesjonalista od domów w surowym stanie. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zaprezentuj dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt już dziś.

 • Nowy Sącz

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano wczoraj o 23:12

Dam zlecenie na budowę domu murowanego, SSZ, 151-200m², Pogwizdów

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 151-200m² Kondygnacje: parterowy Poddasze użytkowe: tak Piwnica: nie Garaż: 2-stanowiskowy Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty Pozwolenie na budowę: ...

 • Pogwizdów

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano wczoraj o 22:48

Fantastyczne Budowanie Domów w Stanie Surowym

Zachwyć Klienta sprawnym działaniem na terenie Gdańska. Jako uznana firma budująca domy w stanie surowym wykonaj zlecenie o treści "Szukam firmy do budowy domu murowanego, SSO, 71-100m²" i udowodnij, że budowanie domów w stanie surowym zostanie zakończone błyskawicznie. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Gdańsk

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano wczoraj o 22:43

Pierwszorzędny Dom w Stanie Surowym

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 201-300m² Kondygnacje: 1-piętrowy Poddasze użytkowe: nie Piwnica: nie Garaż: 2-stanowiskowy Dach: płaski Zakres zlecenia: stan surowy otwarty Pozwolenie na budowę: w tra...

 • Kielce

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano wczoraj o 22:36

Budowa domu murowanego, SSO, 71-100m², Zagródki

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 71-100m² Kondygnacje: parterowy Poddasze użytkowe: nie Piwnica: nie Garaż: bez garażu Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan surowy otwarty Pozwolenie na budowę: formaln...

 • Zagródki

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano wczoraj o 22:27

Dom w Stanie Surowym

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 101-150m² Kondygnacje: 1-piętrowy Poddasze użytkowe: nie Piwnica: tak Garaż: 1-stanowiskowy Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan surowy otwarty Pozwolenie na budowę: w...

 • Racibórz

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano wczoraj o 22:21

Zapytanie o budowę bliźniaka murowanego, stan deweloperski, 151-200m², Zalewo

Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Powierzchnia użytkowa: 151-200m² Kondygnacje: 2-piętrowy Poddasze użytkowe: tak Piwnica: nie Garaż: bez garażu Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan deweloperski Pozwolenie na budow...

 • Zalewo

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano wczoraj o 22:07

Zlecę budowę domu murowanego, SSO, 36-70m², Lubiechowa

Masz zamiar przyjąć zlecenie na budowa domu w stanie surowym, a nie znalazłeś Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Zlecę budowę domu murowanego, SSO, 36-70m² to doskonały wybór. Przedstaw dopasowaną propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt niezwłocznie.

 • Lubiechowa

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano wczoraj o 21:54

Dam zlecenie na budowę domu murowanego, stan deweloperski, 101-150m², Goleniów

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 101-150m² Kondygnacje: parterowy Poddasze użytkowe: tak Piwnica: nie Garaż: bez garażu Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan deweloperski Pozwolenie na budowę: nie zgło...

 • Goleniów

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano wczoraj o 21:45

Profesjonalny Stan Deweloperski Domu

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 71-100m² Kondygnacje: parterowy Poddasze użytkowe: tak Piwnica: nie Garaż: bez garażu Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan deweloperski Pozwolenie na budowę: nie zgłos...

 • Brzeziny

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano wczoraj o 21:45

Dam zlecenie na budowę domu murowanego, SSZ, 151-200m², Opole

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na fantastyczne budowanie domów w stanie surowym w rejonie Opola i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na budowę domu murowanego, SSZ, 151-200m²", jest gotowy zlecić Ci pracę jako niezawodnej firmie. Przedłóż propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

 • Opole

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano wczoraj o 21:36

Firma Budująca Domy w Stanie Surowym

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 36-70m² Kondygnacje: 2-piętrowy Poddasze użytkowe: tak Piwnica: nie Garaż: bez garażu Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan pod klucz Pozwolenie na budowę: nie zgłoszon...

 • Limanowa

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano wczoraj o 21:33

Porządny Dom w Stanie Surowym

Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Powierzchnia użytkowa: 201-300m² Kondygnacje: 1-piętrowy Poddasze użytkowe: nie Piwnica: nie Garaż: 1-stanowiskowy Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan surowy otwarty Pozwolenie na...

 • Mroków

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano wczoraj o 21:15

Perfekcyjna Firma Budująca Domy w Stanie Surowym

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Zapytanie o budowę bud. usługowego murowanego, SSZ, 101-150m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Przedłóż dobrą ofertę dla tego Klienta - nawiąż kontakt niezwłocznie.

 • Łódź

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano wczoraj o 21:05

Budowa bliźniaka murowanego, SSO, 201-300m², Ożarów Mazowiecki

Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Powierzchnia użytkowa: 201-300m² Kondygnacje: 1-piętrowy Poddasze użytkowe: nie Piwnica: nie Garaż: 1-stanowiskowy Dach: czterospadowy Zakres zlecenia: stan surowy otwarty Pozwolenie...

 • Ożarów Mazowiecki

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano wczoraj o 21:04

Porządne Domy w Surowym Stanie

Starasz się odnaleźć zlecenia jako godny zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta z Grajewa. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Żeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

 • Grajewo

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano wczoraj o 20:42

Zapytanie o budowę domu murowanego, SSO, 151-200m², Świdnik

Jako dobra firma budująca domy w stanie surowym z Świdnika oraz prawdziwi profesjonaliści, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają solidne doświadczenie, złóż ofertę w odpowiedzi na potrzebę tego Klienta. Przedłóż dobrą propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Świdnik

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano wczoraj o 20:15

Zapytanie o budowę domu murowanego, SSZ, 71-100m², Udryn

Zlecenie o treści - Zapytanie o budowę domu murowanego, SSZ, 71-100m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz skupia się na Klientach z Podlaskiego oraz przyległych powiatów. Skontaktuj się z nimi od razu, aby zaprezentować ofertę.

 • Udryn

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano wczoraj o 20:12

Zapytanie o budowę domu murowanego, SSO, 101-150m², Lublin

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 101-150m² Kondygnacje: parterowy Poddasze użytkowe: nie Piwnica: nie Garaż: 2-stanowiskowy Dach: czterospadowy Zakres zlecenia: stan surowy otwarty Pozwolenie na budowę:...

 • Lublin

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano wczoraj o 20:10

Najwyższej Klasy Budowanie Domów w Stanie Surowym

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 101-150m² Kondygnacje: 1-piętrowy Poddasze użytkowe: tak Piwnica: nie Garaż: 2-stanowiskowy Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan deweloperski Pozwolenie na budowę: nie...

 • Poznań

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano wczoraj o 20:03

Domy w Surowym Stanie

Wykonanie domów w surowym stanie dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Budowa domu murowanego, stan deweloperski, 71-100m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Dłużej nie zwlekaj i sporządź wycenę - nie zawiedziesz się!

 • Kłodzko

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano wczoraj o 19:58

Najlepszy Stan Deweloperski Domu

Na wypadek jeśli nadal jako profesjonalista od stanu deweloperskiego domu potrzebujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Dam zlecenie na budowę domu murowanego, SSO, 101-150m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Lubelskiego z pewnością udowodnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Nasutów

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano wczoraj o 19:52

Świetny Stan Deweloperski Domu

Zrealizowanie stanu deweloperskiego domu dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Dam zlecenie na budowę domu murowanego, To zależy, 71-100m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Gorlice

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano wczoraj o 19:47

Dam zlecenie na budowę domu murowanego, SSO, 101-150m², Rawa Mazowiecka

Dla Klienta wybranie rzetelnej firmy budującej domy w stanie surowym jest niełatwe, dlatego warto zainteresować się i zapoznać się ze szczegółami zapytania, samodzielnie jako prawdziwy fachowiec działający na terenie Rawy Mazowieckiej, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Rawa Mazowiecka

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano wczoraj o 19:40

Dobra Firma Budująca Domy w Stanie Surowym

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 101-150m² Kondygnacje: parterowy Poddasze użytkowe: tak Piwnica: nie Garaż: bez garażu Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty Pozwolenie na budowę: w tr...

 • Szatarpy

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano wczoraj o 19:17

Dam zlecenie na budowę bliźniaka murowanego, stan pod klucz, 151-200m², Warszawa

Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Powierzchnia użytkowa: 151-200m² Kondygnacje: 1-piętrowy Poddasze użytkowe: nie Piwnica: nie Garaż: 2-stanowiskowy Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan pod klucz Pozwolenie na budo...

 • Warszawa

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano wczoraj o 19:00

Budowa domu murowanego, stan deweloperski, 101-150m², Chalin

Ten Zleceniodawca jeszcze potrzebuje profesjonalistów od stanu surowego domu. Napisał zlecenie o treści - Budowa domu murowanego, stan deweloperski, 101-150m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Chalin

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano wczoraj o 18:47

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Domów Murowanych

Zobacz specjalistów od budowania domu w stanie surowym w dużych miastach

Najczęstsze pytania o domach murowanych

Ile kosztuje budowa domu?

Koszt budowy domu jednorodzinnego murowanego z roku na rok staje się coraz wyższy. Mają na to wpływ rosnące ceny materiałów, robocizny oraz działek budowlanych.

Najmniejsze koszty generuje budowa domu do stanu surowego, natomiast największe – do stanu deweloperskiego lub nawet pod klucz. Postawienie domu 70 m2 do stanu surowego wiąże się z wydatkami rzędu ok. 130 – 150 tys. zł, do stanu deweloperskiego aż do 350 tys. zł.

Jak możesz zaoszczędzić? Zdecyduj się na indywidualny projekt domu oraz budynek o prostej formie (parterowy i bez piwnicy).

Ile trzeba mieć pieniędzy, żeby zacząć budowę domu?

Zanim zdecydujesz się na budowę domu jednorodzinnego, dowiedz się, ile kosztuje budowa domu oraz oszacuj swój budżet. Jednym ze sposobów jest sporządzenie kosztorysu. Możesz przygotować go samodzielnie, zamówić z projektem lub zlecić jego wykonanie (ok. 1000 zł). Dzięki temu określisz orientacyjne koszty oraz formę finansowania inwestycji (środki własne czy kredyt).

W 2022 roku cena budowy domu w średnim standardzie (wraz z kupnem działki, ogrodem i ogrodzeniem) za m2 powierzchni użytkowej wynosi ok. 5000 – 6000 zł. Czyli na kompleksową budowę domu 100 m2 musisz mieć ok. 500 000 – 600 000 zł.

Budowa domu – od czego zacząć?

Przygotowania do budowy domu zacznij od oszacowania budżetu na tę inwestycję. Następnie przeanalizuj miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP) lub decyzję o warunkach zabudowy oraz przejrzyj księgi wieczyste nieruchomości. Te czynności należy wykonać jeszcze przed zakupem działki.

Po zakupie działki wybierz projekt (indywidualny lub gotowy projekt domu jednorodzinnego) oraz zgłoś budowę do urzędu.

Pamiętaj także, aby:

 • wybrać sposób prowadzenia budowy,
 • opracować harmonogram prac wraz z kosztorysem,
 • zatrudnić sprawdzoną firmę budującą domy i kierownika do nadzoru.

Jak wybrać firmę budującą domy?

Wybór firmy budującej domy powinien być przemyślany. Przede wszystkim zwracaj uwagę na ekipy budowlane, które:

 • zatrudniają przynajmniej kilku pracowników,
 • mają doświadczenie branżowe w danym regionie,
 • mogą pochwalić się swoimi realizacjami domów jednorodzinnych,
 • oferują usługi zgodne z Twoimi oczekiwaniami,
 • mają odpowiedni sprzęt i narzędzia do pracy,
 • organizują zaplecze budowlane, dostawę materiałów budowlanych na plac budowy,
 • nie są dostępne od zaraz,
 • przeprowadzają rzeczowe rozmowy,
 • podpisują umowy.

Pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania i wybieraj tylko sprawdzone i polecane firmy.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Domów Murowanych