Dom z cegły w Gdyni

Porównaj oferty od Specjalistów od Domów Murowanych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 284 430 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
630 520 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Posiadanie własnego domu to marzenie oraz cel życiowy wielu osób. Często jednak wiąże się to z koniecznością dopełnienia uciążliwych i kosztownych formalności. Obecnie dostępne są różne rozwiązania, które pozwalają na uproszczenie całej procedury i rozpoczęcie budowy w zdecydowanie krótszym czasie. Domy murowane bez pozwolenia mogą okazać się korzystnym rozwiązaniem. Warto jednak dokładnie zapoznać się z zasadami i kosztami wybudowania tego rodzaju nieruchomości.

Domy bez pozwolenia całoroczne murowane - obecnie przepisy zezwalają na wybudowanie małych rozmiarów budynku, na własnej działce - na zgłoszenie. Powierzchnia nieruchomości nie może przekraczać jednak 35 metrów kwadratowych. Niezbędne jest także, aby dom spełniał wymogi miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - wyjątkiem od tej zasady są działki rekreacyjne.

Tanie domy murowane na zgłoszenie to rozwiązanie, które wymaga dopełnienia jedynie nielicznych formalności. Domy murowane o powierzchni do 35m2 należy zgłosić do Starostwa Powiatowego albo Urzędu Miasta. Dokumenty, które powinny zostać załączone to akt własności działki, indywidualny projekt, a także plan zagospodarowania przestrzennego danego obszaru. Projektowana nieruchomość powinna być określana w dokumentacji jako budynek służący rekreacji indywidualnej. Jeżeli ta zasada zostanie naruszona - niezbędne będzie wystąpienie o pozwolenie na budowę. Domy murowane bez pozwolenia charakteryzują się co prawda niewielkim metrażem, ale mając sensowny pomysł, można tę przestrzeń doskonale wykorzystać. Firmy budowlane często oferują domy murowane pod klucz - decyzja o inwestycji w tego rodzaju nieruchomość jest więc stosunkowo przystępna finansowo, wygodna i szybka do zrealizowania.

Budowa domu murowanego, wraz z budową dachu, bez pozwolenia, to wydatek zdecydowanie mniejszy niż w przypadku budowy tradycyjnej nieruchomości. Domy murowane to inwestycja, której cena może się znacząco różnić zależnie od projektu. Określenie konkretnego przedziału cenowego jest praktycznie niemożliwe, gdyż na ostateczne koszty ma wpływ wiele czynników, np. wybór materiałów. To one odgrywają tutaj znaczącą rolę. Również wybrany rodzaj wykończenia poszczególnych elementów może odegrać znaczącą rolę i wpłynąć znacząco na ostateczną sumę realizacji. W końcu - lokalizacja i wybrana firma. Zdecydowanie tańsze stawki będą mieli pracownicy indywidualni, a inne renomowane firmy z ugruntowaną pozycją na rynku.

Ranking najlepszych specjalistów od budowania domu w stanie surowym w Gdyni

Domy murowane Gdynia

Profesjonalne Domy Murowane Gdynia

121 opinii

Biuro Obsługi Inwestycji de Janauis BP oferuje swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Gdynia oraz przyległych powiatów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

KDE Construction - Perfekcyjny Dom z Pustaka Gdynia

KDE Construction

43 opinie

Jeśli szukasz ekspertów od domu z pustaka to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia KDE Construction. Gdynia i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Aby poznać więcej informacji skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

Atrakcyjne Domy Sp. z o.o. - Świetny Dom Klasyczny Gdynia

Atrakcyjne Domy Sp. z o.o.

13 opinii

Nadal szukasz profesjonalistów od domu klasycznego? Zaufaj doświadczeniu Atrakcyjne Domy Sp. z o.o.. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

House Complex - Znakomite Domy Murowane Gdynia

Znakomite Domy Murowane

7 opinii

House Complex świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Gdyni i z sąsiednich miast. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

LITT-DOM Krzysztof Littwin - Doskonałej Jakości Domy Murowane Pod Klucz Gdynia

LITT-DOM Krzysztof Littwin

3 opinie

Na wypadek jeśli jeszcze szukasz dobrej firmy od domów murowanych pod klucz to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom LITT-DOM Krzysztof Littwin. Gdynia to główny obszar ich działania. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Usługi Ogólnobudowlane "SEDOM" - Doskonałej Jakości Domy w Technologii Tradycyjnej Gdynia

Usługi Ogólnobudowlane "SEDOM"

2 opinie

Uwierz fachowcom w dziedzinie domów w technologii tradycyjnej i zatrudnij Usługi Ogólnobudowlane SEDOM. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Grzegorz Damaszk - Doskonałej Jakości Domy Murowane Gdynia

Grzegorz Damaszk

2 opinie

Chcesz znaleźć solidnego specjalistę do realizacji swoich planów? Grzegorz Damaszk z Gdyni jest na to skuteczną metodą. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Pol-Trade - Staranne Domy Murowane Gdynia

Pol-Trade

2 opinie

Gdy poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z Pol-Trade perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Umów się na konkretny termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

PHU PIK Marcin Pikron - Fantastyczne Budowanie Domu Murowanego w Gdyni

Fantastyczne Budowanie Domu Murowanego w Gdyni

1 opinia

Po prostu zleć prace dotyczące budowania domu murowanego ekspertom z miejscowości Gdynia. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i rzetelnością. Na terenie Gdyni nie mają sobie równych. Nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

SEWACO Nowoczesne domy - Najlepszy Dom Klasyczny Gdynia

Najlepszy Dom Klasyczny Gdynia

4 opinie

Zaufaj specjalistom w dziedzinie domu klasycznego i zatrudnij SEWACO Nowoczesne domy. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś.

Najnowsze z 64 zleceń na budowanie domów w stanie surowym w Gdyni

Doskonałe Budowanie Domów w Stanie Surowym Gdynia

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny uwagi fachowiec z zakresu doskonałego budowania domów w stanie surowym z Twojego rejonu. Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zapoznając się z jego zleceniem o treści - Zapytanie o budowę domu murowanego, SSO, 101-150m². Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Gdynia

2024-02-26 do 2024-03-05
dodano wczoraj o 17:43

Budowa domu murowanego, SSO, 101-150m², Gdynia

Pragniesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania profesjonalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta z Gdyni. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Pokaż dobrą ofertę dla tego Klienta - zadzwoń jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Gdynia

2024-02-23 do 2024-03-02
dodano 4 dni temu

Rewelacyjna Budowa Domu w Stanie Surowym Gdynia

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 101-150m² Kondygnacje: parterowy Poddasze użytkowe: tak Piwnica: nie Garaż: bez garażu Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan surowy otwarty Pozwolenie na budowę: formal...

 • Gdynia

2024-02-23 do 2024-03-02
dodano 4 dni temu

Staranny Stan Deweloperski Domu Gdynia

Ten Zlecający nadal szuka dobrej firmy od stanu deweloperskiego domu. Napisał zlecenie o treści - Zlecę budowę domu murowanego, SSO, 101-150m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Gdynia

2024-02-23 do 2024-03-02
dodano 4 dni temu

Znakomity Dom w Stanie Surowym Gdynia

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 101-150m² Kondygnacje: parterowy Poddasze użytkowe: nie Piwnica: nie Garaż: 2-stanowiskowy Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan deweloperski Pozwolenie na budowę: nie ...

 • Gdynia

2024-02-20 do 2024-02-27
dodano 7 dni temu

Szukam firmy do budowy domu murowanego, stan deweloperski, 71-100m², Gdynia

Dla Klienta wybranie doświadczonej firmy budującej domy w stanie surowym jest niełatwe, dlatego polecamy Ci nawiązać współpracę, na własną rękę jako prawdziwy fachowiec działający w rejonie Gdyni, którzy znają się na swojej pracy. Jeśli chcesz poznać informacje o budżecie skontaktuj się dziś - warto.

 • Gdynia

2024-02-17 do 2024-02-25

Szukam firmy do budowy domu murowanego, SSO, 71-100m², Gdynia

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który napisał - "Szukam firmy do budowy domu murowanego, SSO, 71-100m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie będziesz żałować.

 • Gdynia

2024-02-15 do 2024-02-16

Zlecę budowę domu murowanego, stan deweloperski, 36-70m², Gdynia

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 36-70m² Kondygnacje: parterowy Poddasze użytkowe: tak Piwnica: nie Garaż: bez garażu Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan deweloperski Pozwolenie na budowę: nie zgłosz...

 • Gdynia

2024-02-09 do 2024-02-17

Znakomity Stan Surowy Domu Gdynia

To zapytanie o treści - Szukam firmy do budowy domu letniskowego murowanego, SSO, do 35m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Gdyni oraz przyległych powiatów. Jeśli chcesz otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

 • Gdynia

2024-02-09 do 2024-02-17

Dam zlecenie na budowę domu murowanego, stan deweloperski, 151-200m², Gdynia

Zleceniodawca napisał "Dam zlecenie na budowę domu murowanego, stan deweloperski, 151-200m²". Zrealizuj zadanie doskonałego budowania domów w stanie surowym jako specjalista w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do podjęcia zleceń z Gdyni i przyległych miast. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Gdynia

2024-01-31 do 2024-02-08

Perfekcyjne Domy w Surowym Stanie

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który zleca - "Zlecę budowę domu murowanego, stan deweloperski, 101-150m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Gdynia

2024-01-27 do 2024-02-04

Doskonałej Jakości Stan Surowy Domu

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 101-150m² Kondygnacje: 1-piętrowy Poddasze użytkowe: nie Piwnica: nie Garaż: 1-stanowiskowy Dach: wielospadowy Zakres zlecenia: stan pod klucz Pozwolenie na budowę: nie ...

 • Gdynia

2024-01-27 do 2024-02-04

Zlecę budowę domu murowanego, stan pod klucz, 71-100m², Gdynia

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 71-100m² Kondygnacje: 1-piętrowy Poddasze użytkowe: tak Piwnica: nie Garaż: 1-stanowiskowy Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan pod klucz Pozwolenie na budowę: nie zgł...

 • Gdynia

2024-01-26 do 2024-02-03

Szukam firmy do budowy domu murowanego, SSZ, 101-150m², Gdynia

Masz zamiar przyjąć zlecenie na budowa domu w stanie surowym, a nie masz Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Szukam firmy do budowy domu murowanego, SSZ, 101-150m² to rewelacyjny wybór. Przedłóż propozycję temu Klientowi - zadzwoń jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Gdynia

2024-01-24 do 2024-02-01

Wysokiej Klasy Budowanie Domów w Stanie Surowym

Zrealizuj zlecenie wysokiej klasy budowania domów w stanie surowym o treści "Szukam firmy do budowy domu murowanego, SSO, 201-300m²", jako ekspert z miejscowości Gdynia. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i rzetelnością. Pokaż, że w okolicy Gdyni jesteś w ścisłej czołówce. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Gdynia

2024-01-22 do 2024-01-30

Pierwszorzędny Dom w Stanie Surowym

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 101-150m² Kondygnacje: 1-piętrowy Poddasze użytkowe: nie Piwnica: nie Garaż: bez garażu Dach: płaski Zakres zlecenia: stan pod klucz Pozwolenie na budowę: nie zgłoszono,...

 • Gdynia

2024-01-20 do 2024-01-28

Wysokiej Klasy Budowanie Domów w Stanie Surowym

Chcesz znaleźć zlecenia do wykonania jako godny zaufania fachowiec z zakresu wysokiej klasy budowania domów w stanie surowym z Twojego rejonu. Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść - Zapytanie o budowę domu murowanego, stan pod klucz, 101-150m². Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Gdynia

2024-01-17 do 2024-01-25

Solidne Budowanie Domów w Stanie Surowym

Klient napisał "Zapytanie o budowę domu murowanego, stan pod klucz, 201-300m²". Zrealizuj zlecenie solidnego budowania domów w stanie surowym jako profesjonalista w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do realizacji prac z Gdyni i sąsiednich powiatów. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Klienta.

 • Gdynia

2024-01-16 do 2024-01-24

Doskonały Dom w Stanie Surowym

W dalszym ciągu możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zlecającego jako profesjonalista od domu w stanie surowym. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twojego doświadczenia oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Skontaktuj się i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania.

 • Gdynia

2024-01-10 do 2024-01-18

Perfekcyjny Stan Surowy Domu

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 151-200m² Kondygnacje: parterowy Poddasze użytkowe: nie Piwnica: nie Garaż: 2-stanowiskowy Dach: płaski Zakres zlecenia: stan surowy otwarty Pozwolenie na budowę: w trak...

 • Gdynia

2024-01-01 do 2024-01-09

Dam zlecenie na budowę domu murowanego, stan deweloperski, 201-300m², Gdynia

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 201-300m² Kondygnacje: parterowy Poddasze użytkowe: tak Piwnica: nie Garaż: 2-stanowiskowy Dach: wielospadowy Zakres zlecenia: stan deweloperski Pozwolenie na budowę: ni...

 • Gdynia

2023-12-26 do 2024-01-03

Najlepszy Stan Surowy Domu

Ten Klient myśli, że najlepszy stan surowy domu to nieprosty temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na budowę budynku murowanego, do 35m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Gdynia

2023-12-21 do 2023-12-29

Szukam firmy do budowy domu murowanego, stan pod klucz, 71-100m², Gdynia

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 71-100m² Kondygnacje: 1 Poddasze użytkowe: nie Piwnica: nie Garaż: bez garażu Dach: do uzgodnienia w rozmowie Zakres zlecenia: stan pod klucz Pozwolenie na budowę: nie z...

 • Gdynia

2023-12-19 do 2023-12-27

Dam zlecenie na budowę domu murowanego, SSO, 151-200m², Gdynia

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 151-200m² Kondygnacje: parterowy Poddasze użytkowe: tak Piwnica: tak Garaż: 2-stanowiskowy Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan surowy otwarty Pozwolenie na budowę: fo...

 • Gdynia

2023-12-13 do 2023-12-21

Zapytanie o budowę domu murowanego, SSO, 151-200m², Gdynia

Jeżeli wykonujesz zlecenia na najwyższej klasy budowa domu w stanie surowym w rejonie Gdyni i oczekujesz rzetelnego klienta to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapytanie o budowę domu murowanego, SSO, 151-200m²", jest gotowy skorzystać z Twoich usług jako doświadczonej firmie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Gdynia

2023-12-11 do 2023-12-19

Dam zlecenie na budowę domu murowanego, stan pod klucz, 101-150m², Gdynia

Jeżeli jako ekspert od stanu surowego domu szukasz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Dam zlecenie na budowę domu murowanego, stan pod klucz, 101-150m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Gdyni z pewnością pokażesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Gdynia

2023-12-07 do 2023-12-15

Wysokiej Klasy Budowanie Domów w Stanie Surowym

Jeśli tylko wykonujesz zlecenia na wysokiej klasy budowanie domów w stanie surowym w rejonie Gdyni i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na budowę domu murowanego, SSO, 101-150m²", jest gotowy wybrać Twoją ofertę jako profesjonalnej firmie. Żeby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

 • Gdynia

2023-12-04 do 2023-12-12

Zapytanie o budowę domu murowanego, SSO, 151-200m², Gdynia

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Zapytanie o budowę domu murowanego, SSO, 151-200m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie stanu deweloperskiego domu daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś.

 • Gdynia

2023-11-28 do 2023-12-06

Dam zlecenie na budowę domu murowanego, SSO, 201-300m², Gdynia

Ten Klient jest zdania, że znakomity dom w stanie surowym to nieproste zagadnienie. Napisał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na budowę domu murowanego, SSO, 201-300m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista poradzisz mu i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Gdynia

2023-11-27 do 2023-12-05

Zlecę budowę domu murowanego, stan deweloperski, 36-70m², Gdynia

Jeśli jeszcze jako dobra firma od domu w stanie surowym poszukujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecę budowę domu murowanego, stan deweloperski, 36-70m². Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z rejonu Gdyni na pewno dasz dowód Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Gdynia

2023-11-15 do 2023-11-23

Dom w Stanie Surowym

To zlecenie o treści - Budowa domu murowanego, stan deweloperski, 36-70m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Gdynia i z sąsiednich miast. Zaproponuj termin od razu!

 • Gdynia

2023-11-15 do 2023-11-23

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Domów Murowanych

Najczęstsze pytania o domach murowanych

Ile kosztuje budowa domu?

Koszt budowy domu jednorodzinnego murowanego z roku na rok staje się coraz wyższy. Mają na to wpływ rosnące ceny materiałów, robocizny oraz działek budowlanych.

Najmniejsze koszty generuje budowa domu do stanu surowego, natomiast największe – do stanu deweloperskiego lub nawet pod klucz. Postawienie domu 70 m2 do stanu surowego wiąże się z wydatkami rzędu ok. 130 – 150 tys. zł, do stanu deweloperskiego aż do 350 tys. zł.

Jak możesz zaoszczędzić? Zdecyduj się na indywidualny projekt domu oraz budynek o prostej formie (parterowy i bez piwnicy).

Ile trzeba mieć pieniędzy, żeby zacząć budowę domu?

Zanim zdecydujesz się na budowę domu jednorodzinnego, dowiedz się, ile kosztuje budowa domu oraz oszacuj swój budżet. Jednym ze sposobów jest sporządzenie kosztorysu. Możesz przygotować go samodzielnie, zamówić z projektem lub zlecić jego wykonanie (ok. 1000 zł). Dzięki temu określisz orientacyjne koszty oraz formę finansowania inwestycji (środki własne czy kredyt).

W 2022 roku cena budowy domu w średnim standardzie (wraz z kupnem działki, ogrodem i ogrodzeniem) za m2 powierzchni użytkowej wynosi ok. 5000 – 6000 zł. Czyli na kompleksową budowę domu 100 m2 musisz mieć ok. 500 000 – 600 000 zł.

Budowa domu – od czego zacząć?

Przygotowania do budowy domu zacznij od oszacowania budżetu na tę inwestycję. Następnie przeanalizuj miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP) lub decyzję o warunkach zabudowy oraz przejrzyj księgi wieczyste nieruchomości. Te czynności należy wykonać jeszcze przed zakupem działki.

Po zakupie działki wybierz projekt (indywidualny lub gotowy projekt domu jednorodzinnego) oraz zgłoś budowę do urzędu.

Pamiętaj także, aby:

 • wybrać sposób prowadzenia budowy,
 • opracować harmonogram prac wraz z kosztorysem,
 • zatrudnić sprawdzoną firmę budującą domy i kierownika do nadzoru.

Jak wybrać firmę budującą domy?

Wybór firmy budującej domy powinien być przemyślany. Przede wszystkim zwracaj uwagę na ekipy budowlane, które:

 • zatrudniają przynajmniej kilku pracowników,
 • mają doświadczenie branżowe w danym regionie,
 • mogą pochwalić się swoimi realizacjami domów jednorodzinnych,
 • oferują usługi zgodne z Twoimi oczekiwaniami,
 • mają odpowiedni sprzęt i narzędzia do pracy,
 • organizują zaplecze budowlane, dostawę materiałów budowlanych na plac budowy,
 • nie są dostępne od zaraz,
 • przeprowadzają rzeczowe rozmowy,
 • podpisują umowy.

Pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania i wybieraj tylko sprawdzone i polecane firmy.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Domów Murowanych