Fundamenty w Gdyni

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 698 639 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
645 035 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Gdyni

Fundamenty Gdynia

Porządne Ławy Fundamentowe Gdynia

23 opinie

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Globallet - Płyty Fundamentowe są dla Ciebie idealni. Dłużej nie zwlekaj i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

Solid House - Rewelacyjne Fundamenty Gdynia

Rewelacyjne Fundamenty

6 opinii

Poszukujesz specjalisty od fundamentów? Skorzystaj z doświadczenia Solid House. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

RaPa Warsztat Przestrzeni - Usługi - Doskonałej Jakości Wzmacnianie Fundamentów Gdynia

RaPa Warsztat Przestrzeni - Usługi

8 opinii

Właśnie wybierasz sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? RaPa Warsztat Przestrzeni - Usługi z Gdyni jest na to najlepszym rozwiązaniem. Zarezerwuj termin już teraz!

TM PROJEKT Tomasz Marzecki - Staranne Wzmacnianie Fundamentów w Gdyni

Staranne Wzmacnianie Fundamentów w Gdyni

23 opinie

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od wzmacniania fundamentów? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom TM PROJEKT Tomasz Marzecki. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

GOSUR - Znakomite Ławy Fundamentowe Gdynia

GOSUR

3 opinie

GOSUR świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z miejscowości Gdynia oraz przyległych powiatów. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Dom Pełen Energii Sp. z o.o. Gdańsk - Pierwszorzędna Płyta Fundamentowa Gdynia

Pierwszorzędna Płyta Fundamentowa Gdynia

123 opinie

Uważasz, że pierwszorzędna płyta fundamentowa to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

MILBUD-Jan Milewczyk - Solidny Fundament Gdynia

MILBUD-Jan Milewczyk

5 opinii

Firma MILBUD-Jan Milewczyk świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z miejscowości Gdynia oraz przyległych powiatów. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

HORYZONT Krzysztof Hrynowiecki - Perfekcyjny Fundament Gdynia

Perfekcyjny Fundament

4 opinie

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z doświadczenia HORYZONT Krzysztof Hrynowiecki. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Mają propozycję dla każdego, nie pożałujesz.

MPBudujemy Sp. z o.o. - Solidne Wykonanie Fundamentów Gdynia

MPBudujemy Sp. z o.o.

7 opinii

Po prostu zleć zadanie wykonania fundamentów specjalistom firmy MPBudujemy Sp. z o.o. z miejscowości Gdynia. Zdobędą Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. W okolicy Gdyni są jednymi z najlepszych. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

P.F. USŁUGOWO-HANDLOWA "KAFELKOLAND" - Porządny Fundament Gdynia

P.F. USŁUGOWO-HANDLOWA "KAFELKOLAND"

1 opinia

Zaufaj specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij P.F. USŁUGOWO-HANDLOWA KAFELKOLAND. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

Najnowsze z 28 zleceń na fundamenty w Gdyni

Świetne Fundamenty Gdynia

Ten Klient w dalszym ciągu poszukuje specjalisty od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 35m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

 • Gdynia

2024-05-22 do 2024-05-30
dodano wczoraj o 15:20

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 151-200m², Gdynia

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na wyjątkowa budowa fundamentów w rejonie Gdyni i świadczysz usługi z najwyższej półki to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 151-200m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej kompetentnej firmy. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Gdynia

2024-05-16 do 2024-05-24
dodano 7 dni temu

Zapotrzebowanie na fundamenty, do 35m², Gdynia

Zakres prac: wylewka pod taras Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Gdynia

2024-05-07 do 2024-05-15

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m², Gdynia

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Gdynia

2024-05-03 do 2024-05-11

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, do 35m², Gdynia

Na wypadek jeśli wciąż jako dobra firma od fundamentów potrzebujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, do 35m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Gdyni bez wątpienia pokażesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zadzwoń!

 • Gdynia

2024-04-25 do 2024-05-03

Idealne Konstrukcje Betonowe Gdynia

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 900 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Gdynia

2024-04-22 do 2024-04-30

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 35m², Gdynia

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Gdynia

2024-04-14 do 2024-04-22

Świetne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: Wylanie fundamentu pod balszany garaż na narzedzia ogrodowe Rodzaj budynku: blaszany garaz na narzędzia Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Informacje dodatkowe: 20 m2 , wymiary 7.5x2.5 m. Będzie tam garaż...

 • Gdynia

2024-04-01 do 2024-04-09

Fantastyczna Budowa Fundamentów Gdynia

Nie marnuj energii i zrealizuj zapytanie o fantastyczna budowa fundamentów z miejscowościGdynia. Ledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Gdynia

2024-03-13 do 2024-03-21

Zapotrzebowanie na fundamenty, do 35m², Gdynia

Jeśli atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to Twoje najważniejsze zalety jako eksperta od wykonania fundamentów to wykonaj zlecenie - Zapotrzebowanie na fundamenty, do 35m². Przedłóż wyjątkową ofertę dla tego Klienta - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Gdynia

2024-03-07 do 2024-03-15

Usługi Wykonania Fundamentów Gdynia

Zleceniodawca, który potrzebuje usługi wykonania fundamentów musi zgłosić się do Ciebie i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz oferowaną jakość. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Gdynia

2024-02-09 do 2024-02-17

Wykonanie konstrukcji płyty fundamentowej, 18 szt., 120m2, Gdynia

Zakres zlecenia: zlecę wykonanie konstrukcji płyty fundamentowej Powierzchnia: 120m2 Ilość: 18 sztuk Dodatkowe informacje: - domki parterowe jednorodzinne, - domki są zlokalizowane w różnych częściach Polski, - możliwa...

 • Gdynia

2024-01-23 do 2024-01-31

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 36-70m², Gdynia

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Gdynia

2024-01-19 do 2024-01-27

Porządne Fundamenty

Przygotowanie fundamentów dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Gdynia

2023-12-12 do 2023-12-20

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Wzmocnienie fundamentów istniejących pod rozbudowę domu jednorodzinnego w zabudowie bliźn...

 • Gdynia

2023-11-27 do 2023-12-05

Perfekcyjne Usługi Wykonania Fundamentów

Dzięki dbałości o szczegóły usługi wykonania fundamentów Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Sława, którą tworzysz sprawia, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania zleceniodawców. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Rewa

2024-02-21 do 2024-02-29

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Spraw, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowanym zagadnieniem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany doradca z branży konstrukcji betonowych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m². Pokaż propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę już dziś.

 • Kosakowo

2024-04-29 do 2024-05-07

Zlecę wykonanie fundamentów, do 35m², Mosty

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który napisał - "Zlecę wykonanie fundamentów, do 35m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Aby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

 • Mosty

2024-04-29 do 2024-05-07

Szukam firmy do wykonania fundamentów, do 35m², Rumia

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Rumia

2024-03-10 do 2024-03-10

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Rumia

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Rumia

2023-11-16 do 2023-11-24

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Jeśli tanie usługi wykonania fundamentów w najlepszym wydaniu to pole działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Ten Klient zgłosił "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 4m²". Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Rumia

2024-04-09 do 2024-04-17

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Rumia

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: handlowo-usługowy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Informacje dodatkowe: Płyta pod garaże szeregowe. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Rumia

2024-04-15 do 2024-04-23

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Rumia

Ten Klient w dalszym ciągu poszukuje specjalisty od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Rumia

2024-01-06 do 2024-01-14

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: handlowo-usługowy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Tuchom

2024-03-12 do 2024-03-12

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 151-200m², Tuchom

Usługi wykonania fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako prawdziwy ekspert w tym fachu. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

 • Tuchom

2024-05-20 do 2024-05-28
dodano 3 dni temu

Zlecę wykonanie fundamentów, do 35m², Chwaszczyno

Zakres prac: Fundament pod pompę ciepła Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Chwaszczyno

2024-05-01 do 2024-05-09

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Bojano

Ten Klient jest zdania, że perfekcyjne fundamenty to niełatwy temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista pomożesz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Bojano

2023-12-02 do 2023-12-10

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: 2025-03-03...

 • Łężyce

2024-01-11 do 2024-01-19

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów