Fundamenty w Poznaniu

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 842 776 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
649 181 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Poznaniu

Fundamenty Poznań

Rewelacyjne Fundamenty

141 opinii

Poszukujesz specjalisty od fundamentów? Skorzystaj z doświadczenia Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Parati Sp. z o.o. - Doskonałe Wylewanie Fundamentów Poznań

Doskonałe Wylewanie Fundamentów Poznań

24 opinie

Wiele długich lat pracownicy Parati Sp. z o.o. realizują usługi z zakresu wylewania fundamentów, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Usługi Ogólnobudowlane Dominik Matyjak - Profesjonalne Wzmacnianie Fundamentów Poznań

Profesjonalne Wzmacnianie Fundamentów Poznań

16 opinii

Jeśli poszukujesz rewelacyjnej współpracy to profesjonaliści z Usługi Ogólnobudowlane Dominik Matyjak perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie - Profesjonalny Fundament Poznań

Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie

18 opinii

Poszukujesz profesjonalistów od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie.

Altius Sp. z o.o. - Świetny Fundament Poznań

Altius Sp. z o.o.

13 opinii

Uwierz ekspertom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Altius Sp. z o.o.. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Otrzymaj propozycję już teraz i sprawdź co firma może zaoferować.

RBUD Przemysław Różycki - Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Poznań

RBUD Przemysław Różycki

11 opinii

Konkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to najważniejsze cechy firmy, której specjalnością jest wylewanie fundamentów. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

Zakład budowlany Roz-bud - Najwyższej Klasy Kopanie Fundamentów w Poznaniu

Najwyższej Klasy Kopanie Fundamentów w Poznaniu

7 opinii

Bez oporów zleć zadanie najwyższej klasy kopania fundamentów fachowcom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Poznania i sąsiednich powiatów. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

MUR-BET Karol Wasielewski - Znakomity Fundament Poznań

Znakomity Fundament

7 opinii

Wciąż szukasz profesjonalistów od fundamentu? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia MUR-BET Karol Wasielewski. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Zakład budowlany Dub-Bud Zbigniew Dubiak - Najlepsze Wylewanie Fundamentów Poznań

Zakład budowlany Dub-Bud Zbigniew Dubiak

6 opinii

Chesz znaleźć sprawdzonego specjalistę z zakresu najlepszego wylewania fundamentów do realizacji zaplanowanych działań? Firma Zakład budowlany Dub-Bud Zbigniew Dubiak jest Twoim rozwiązaniem. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

Patryk Kluczyński Usługi Ogólnobudowlane - Solidne Fundamenty Poznań

Patryk Kluczyński Usługi Ogólnobudowlane

5 opinii

Na wypadek jeśli wciąż potrzebujesz profesjonalistów od fundamentów to wykorzystaj doświadczenie Patryk Kluczyński Usługi Ogólnobudowlane. Poznań to teren, na którym koncentrują swoje działania. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

Najnowsze z 71 zleceń na fundamenty w Poznaniu

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Poznań

Będąc obecnym w branży usług wykonania fundamentów od kilkunastu lat, szczególnie na obszarze Poznania, ale także okolicznych powiatów możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

 • Poznań

2024-06-17 do 2024-06-25
dodano 8 dni temu

Staranne Fundamenty Poznań

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Poznań

2024-06-17 do 2024-06-25
dodano 8 dni temu

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 71-100m², Poznań

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Witam 🙂 szukam wykonawcy dla budowy fundamentów pod dom z bala, gmina Wronki, dom z podd...

 • Poznań

2024-06-18 do 2024-06-24

Porządne Fundamenty

Zakres prac: Fundament punktowy Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Poznań

2024-06-13 do 2024-06-21

Najwyższej Klasy Konstrukcje Betonowe Poznań

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Poznań

2024-06-10 do 2024-06-18

Znakomite Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Poznań

2024-06-09 do 2024-06-17

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 35m², Poznań

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: Ogrodzenie Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Poznań

2024-06-09 do 2024-06-17

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Poznań

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Poznań

2024-06-06 do 2024-06-14

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Poznań

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Poznań

2024-06-05 do 2024-06-13

Najwyższej Klasy Budowa Fundamentów Poznań

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Poznań

2024-06-02 do 2024-06-03

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Poznań

Jesteś w stanie zaoferować godną uwagi propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego wymagań. Zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Poznań

2024-05-27 do 2024-06-04

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów Poznań

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Poznań

2024-05-25 do 2024-06-02

Pierwszorzędne Usługi Wykonania Fundamentów Poznań

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Poznań

2024-05-25 do 2024-06-02

Staranne Fundamenty

Ten Klient uważa, że staranne fundamenty to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 6m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Poznań

2024-05-22 do 2024-05-30

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 35m², Poznań

Klient, który planuje zakup doskonałej usługi wykonania fundamentów musi już dziś zgłosić się do Ciebie i poznać niskie ceny oraz oferowaną jakość. Złóż propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

 • Poznań

2024-05-17 do 2024-05-25

Zapotrzebowanie na fundamenty, 71-100m², Poznań

Poszukiwane są solidne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zapotrzebowanie na fundamenty, 71-100m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednią kadrę do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny wykonania fundamentów, poznaj szczegóły zlecenia. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Poznań

2024-05-06 do 2024-05-14

Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Poznań

2024-05-05 do 2024-05-13

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 36-70m², Poznań

Klient wprowadził zapytanie "Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 36-70m²". Przyjmij usługę fantastycznej budowy fundamentów jako ekspert w tej branży. Zadeklaruj gotowość do podjęcia zleceń z okolic Poznania i przyległych powiatów. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

 • Poznań

2024-04-29 do 2024-05-07

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 28m², Poznań

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 28 Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Poznań

2024-04-28 do 2024-05-06

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Poznań

Jako specjalista przedstaw bezkonkurencyjną ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy zapewnili o Twoim przywiązaniu do obowiązków. Bez wątpienia zlecenie o treści "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m²" jest stworzone dla Ciebie. Zaproponuj termin od razu!

 • Poznań

2024-04-25 do 2024-05-03

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 2000m², Poznań

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 2000 Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Poznań

2024-04-22 do 2024-04-30

Staranne Fundamenty

Szukane są staranne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m². Jako firma z wieloletnim stażem, mająca najlepszych specjalistów do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny fundamentów, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Poznań

2024-04-17 do 2024-04-25

Staranne Fundamenty

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-04-27...

 • Poznań

2024-04-15 do 2024-04-23

Szukam firmy do wykonania fundamentów, 36-70m², Poznań

Jeśli usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic to ten Klient jest właśnie dla Ciebie. Bazując na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Zaproponuj termin już teraz!

 • Poznań

2024-04-12 do 2024-04-20

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Poznań

2024-04-08 do 2024-04-16

Staranne Fundamenty

Wykonanie fundamentów dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Poznań

2024-04-08 do 2024-04-16

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 35m², Poznań

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Poznań

2024-04-07 do 2024-04-15

Fantastyczne Usługi Wykonania Fundamentów

Jako wybitny specjalista z branży fantastycznych usług wykonania fundamentów, obsługujący Klientów z Poznania i sąsiednich miast - przeanalizuj zapytanie o treści "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m²". Wybierz numer, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Poznań

2024-04-07 do 2024-04-15

Zapotrzebowanie na fundamenty, do 35m², Poznań

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który zleca - "Zapotrzebowanie na fundamenty, do 35m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Ofertę prześlij po kontakcie.

 • Poznań

2024-04-06 do 2024-04-14

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m², Poznań

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Poznań

2024-04-06 do 2024-04-14

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Poznań

Zlecający, który potrzebuje najlepszej usługi wykonania fundamentów powinien już dziś zgłosić się do Ciebie i zobaczyć na własne oczy niskie ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Pokaż propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Poznań

2024-04-02 do 2024-04-10

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów