Fundamenty w Grodzisku Wielkopolskim

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 430 846 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 243 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Grodzisku Wielkopolskim

Fundamenty Grodzisk Wielkopolski

Doskonałej Jakości Fundament Grodzisk Wielkopolski

2 opinie

Myślisz, że doskonałej jakości fundament to trudny temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z TOMIGOS udzielą rad i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - sprawdź!

Budomal usługi remontowo-budowlane - Doskonałe Wykonanie Fundamentów Grodzisk Wielkopolski

Budomal usługi remontowo-budowlane

4 opinie

Powierz zadanie wykonania fundamentów profesjonalistom firmy Budomal usługi remontowo-budowlane z miejscowości Grodzisk Wielkopolski. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Grodziska Wielkopolskiego nie mają sobie równych. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Zakład Rem.-Bud. "GROMUR" - Pierwszorzędny Fundament Grodzisk Wielkopolski

Pierwszorzędny Fundament

1 opinia

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od fundamentu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Zakład Rem.-Bud. GROMUR. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Usługi budowlane Michał Frąckowiak - Rewelacyjny Fundament Grodzisk Wielkopolski

Rewelacyjny Fundament Grodzisk Wielkopolski

1 opinia

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Usługi budowlane Michał Frąckowiak perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

TOMBUD Tomasz Wołczyk - Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Grodzisk Wielkopolski

TOMBUD Tomasz Wołczyk

1 opinia

Zaufaj fachowcom w dziedzinie płyty fundamentowej i zatrudnij TOMBUD Tomasz Wołczyk. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Firma Ogólnobudowlana LESZEK GEMZAŁA - Doskonałej Jakości Płyty Betonowe Grodzisk Wielkopolski

Firma Ogólnobudowlana LESZEK GEMZAŁA

Planujesz wybrać wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Firma Ogólnobudowlana LESZEK GEMZAŁA jest na to najlepszym rozwiązaniem. Tylko chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - zobacz!

BEN-KOP - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Grodzisk Wielkopolski

BEN-KOP

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to eksperci z BEN-KOP perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

OBUD Michal Budzinski - Wyjątkowa Izolacja Fundamentów w Grodzisku Wielkopolskim

Wyjątkowa Izolacja Fundamentów w Grodzisku Wielkopolskim

Właśnie wybierasz sprawdzonego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? OBUD Michal Budzinski z Grodziska Wielkopolskiego jest na to najlepszym rozwiązaniem. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Firma ogólnobudowlane Dawid Piosik - Staranne Ławy Fundamentowe Grodzisk Wielkopolski

Staranne Ławy Fundamentowe

Potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Firma ogólnobudowlane Dawid Piosik. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Zakład Ogólnobudowlany Patryk Wojciechowski - Znakomity Fundament Grodzisk Wielkopolski

Znakomity Fundament

Chcesz znaleźć sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Zakład Ogólnobudowlany Patryk Wojciechowski jest na to skuteczną metodą. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Najnowsze z 27 zleceń na fundamenty w Grodzisku Wielkopolskim

Porządne Fundamenty Grodzisk Wielkopolski

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Grodzisk Wielkopolski

2023-01-23 do 2023-01-31

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 70m², Grodzisk Wielkopolski

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Grodzisk Wielkopolski

2023-01-02 do 2023-01-10

Wykonanie Fundamentów Grodzisk Wielkopolski

Klient napisał "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²". Wykonaj zadanie najlepszego wykonania fundamentów jako specjalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania prac z Wielkopolskiego i pobliskich miast. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Opalenica

2022-09-19 do 2022-09-27

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m², Plewiska

Najlepsza budowa fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w branży. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

 • Plewiska

2022-09-04 do 2022-09-12

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Stęszew

Zaoszczędź sobie kłopotów i wybierz zapytanie o wysokiej klasy budowa fundamentów w Wielkopolskim. Przedzwoń jeszcze dzisiaj.

 • Stęszew

2022-08-14 do 2022-08-22

Najlepsze Fundamenty

Ten Zleceniodawca w dalszym ciągu szuka specjalisty od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 301-500m², chcąc doświadczonych specjalistów. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Stęszew

2022-09-19 do 2022-09-27

Staranne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 120m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-07-03...

 • Zborowo

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 4 dni temu

Rewelacyjna Budowa Fundamentów Grodzisk Wielkopolski

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Dopiewo

2022-11-11 do 2022-11-19

Rewelacyjne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Ogrodzenie betonowe Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: Płot betonowy 70 m, dwie bramy. Wykonanie szalunku Termin rozpoczęcia prac: możliwy o...

 • Dopiewo

2022-11-23 do 2022-11-28

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 100m², Grzebienisko

Jako profesjonalista przedstaw bezkonkurencyjną ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim dużym doświadczeniu. Bez wątpliwości zlecenie o treści "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 100m²" jest idealne dla Ciebie. Umów się na konkretny termin od razu!

 • Grzebienisko

2022-09-11 do 2022-09-19

Doskonałe Konstrukcje Betonowe Grodzisk Wielkopolski

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 24m² Informacje dodatkowe: Budynek drewniany 6x4 Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Mieściska

2022-08-19 do 2022-08-27

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Nowy Tomyśl

2022-07-24 do 2022-08-01

Wykonanie Fundamentów

Zleceniodawca szuka świetnej współpracy, pisząc - Zlecę wykonanie fundamentów, do 100m². To ogłoszenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

 • Stary tomyśl

2022-10-28 do 2022-11-05

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 301-500m², Nowy Tomyśl

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 301-500m² Informacje dodatkowe: Szukam brygady 8 - 10 osobowej do wybudowania budynku szkoły (jedno s...

 • Nowy Tomyśl

2023-01-09 do 2023-01-17

Usługi Wykonania Fundamentów Grodzisk Wielkopolski

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Nowy Tomyśl

2022-09-02 do 2022-09-10

Perfekcyjne Fundamenty

Ten Klient uważa, że perfekcyjne fundamenty to nieprosty temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista pomożesz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Sierosław

2022-09-19 do 2022-09-27

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m², Lusówko

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Długość ław fundamnetowych: 105 mb + 3 stopy pod słupy. Na ten moment działka bez p...

 • Lusówko

2023-01-18 do 2023-01-26

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Sierosław

2022-11-02 do 2022-11-10

Świetne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 553m² Informacje dodatkowe: Fundamenty budynku warsztatowo- magazynowego z częścią administracyjno- s...

 • Tarnowo Podgórne

2022-08-19 do 2022-08-27

Konstrukcje Betonowe

Jesteś w stanie zaoferować korzystną propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego wymagań. Żeby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Tarnowo Podgórne

2023-01-09 do 2023-01-17

Świetne Usługi Wykonania Fundamentów

Jako wysoko wykwalifikowani profesjonaliści dacie radę spełnić wymagania z zakresu usług wykonania fundamentów. Zapytanie ma treść "Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m²". Już nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Lwówek

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 3 dni temu

Korzystne Konstrukcje Betonowe

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy kłopotem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny ekspert z zakresu konstrukcji betonowych znajdź najlepszą ofertę pod zlecenie - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Wybierz numer teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

 • Czempiń

2022-10-08 do 2022-10-16

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 201-300m², Wolsztyn

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Poszukujemy firmy do prac ziemnych i wykonania fundamentów. Możliwość rozpoczęcia p...

 • Wolsztyn

2022-12-28 do 2023-01-05

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 55m², Kaźmierz

Jeżeli jako profesjonalista od fundamentów poszukujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 55m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Wielkopolskiego na pewno dowiedziesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Kaźmierz

2023-01-17 do 2023-01-25

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Podjęcie decyzji o wyborze konstrukcji betonowych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista udziel rad i znajdź uszyte na miarę rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². Zadzwoń jeszcze dzisiaj.

 • Kaźmierz

2023-01-24 do 2023-02-01

Rewelacyjne Fundamenty

Zrealizowanie fundamentów dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 230m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Pokaż dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę jak najszybciej.

 • Komorniki

2022-08-21 do 2022-08-29

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Komorniki

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Komorniki

2022-09-19 do 2022-09-27

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów