Fundamenty w Pile

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 430 774 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 238 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Pile

Fundamenty Piła

Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Piła

10 opinii

Nie marnuj energii i zleć prace tym zawodowcom w kwestii wylewania fundamentów z miejscowości Piła. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby otrzymać ofertę.

MIR-KOP - Wysokiej Klasy Kopanie Fundamentów Piła

Wysokiej Klasy Kopanie Fundamentów Piła

5 opinii

Zaoszczędź sobie kłopotów i zleć twoje zadanie tym fachowcom od kopania fundamentów z Piły. Zarezerwuj termin od razu!

Kaschebe - Znakomite Ławy Fundamentowe Piła

Kaschebe

4 opinie

Zrealizowanie ław fundamentowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Kaschebe ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

EDDBUD Usługi Ogólnobudowlane - Solidne Wzmacnianie Fundamentów Piła

EDDBUD Usługi Ogólnobudowlane

1 opinia

Nadal potrzebujesz specjalisty od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj doświadczenie EDDBUD Usługi Ogólnobudowlane. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

LB TECHNOLOGIE Sp. z o.o. - Fantastyczna Izolacja Fundamentów Piła

LB TECHNOLOGIE Sp. z o.o.

22 opinie

Bez oporów zleć zadanie fantastycznej izolacji fundamentów ekspertom z firmy LB TECHNOLOGIE Sp. z o.o.. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Piła i sąsiednich powiatów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

D&K Posadzki Adam Pawelec - Solidne Wylewanie Fundamentów Piła

D&K Posadzki Adam Pawelec

23 opinie

Powierz usługę wylewania fundamentów ekspertom firmy DK Posadzki Adam Pawelec z miejscowości Piła. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Piły są w ścisłej czołówce. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANO INWESTYCYJNE ENERGO BUDOWNICTWO Robert Witkowski - Świetne Fundamenty w Pile

Świetne Fundamenty w Pile

2 opinie

Jeśli wciąż potrzebujesz ekspertów od fundamentów to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANO INWESTYCYJNE ENERGO BUDOWNICTWO Robert Witkowski. Piła i okolice to główny obszar ich działania. Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma może zaoferować.

Radmont Radosław Walewski - Najlepszy Fundament Piła

Najlepszy Fundament

1 opinia

Radmont Radosław Walewski oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Piły oraz przyległych powiatów. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Pil-dom,Paweł Subotkiewicz - Perfekcyjne Fundamenty Pod Dom Piła

Pil-dom,Paweł Subotkiewicz

6 opinii

Gdy szukasz rewelacyjnej współpracy to specjaliści z Pil-domPaweł Subotkiewicz są dla Ciebie idealni. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - skontaktuj się od razu!

USŁUGI prace ziemne, koparka, koparko-ładowarka, wywrotka, wykopy, niwelacje, rekultywacja, transport, kompleksowe roboty ziemne - Profesjonalna Izolacja Fundamentów Piła

Profesjonalna Izolacja Fundamentów

2 opinie

Bez oporów zleć zadanie fantastycznej izolacji fundamentów ekspertom z firmy USŁUGI prace ziemne koparka koparko-ładowarka wywrotka wykopy niwelacje rekultywacja transport kompleksowe roboty ziemne. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Piła i sąsiednich powiatów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

Najnowsze z 28 zleceń na fundamenty w Pile

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 35m², Piła

Ten Klient, który jeszcze nie znalazł konstrukcji betonowych, mimo że szuka od dłuższego czasu, wysłał nam ogłoszenie o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 35m². To właśnie Twoja oferta może być wybawieniem z problemu Zlecającego. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Piła

2022-11-17 do 2022-11-25

Świetne Usługi Wykonania Fundamentów Piła

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi wykonania fundamentów Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Marka, którą tworzysz powoduje, że jesteś w stanie zachwycić Klientów. Jeszcze dziś zadzwoń do niego i przedstaw ofertę.

 • Piła

2022-10-20 do 2022-10-28

Solidna Budowa Fundamentów Piła

Zdecyduj się na prace dotyczące solidnej budowy fundamentów od sprawdzonych Klientów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Piły lub okolicy. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Piła

2022-10-10 do 2022-10-18

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 108m², Nowa Wieś Ujska

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 108m² Informacje dodatkowe: Potrzebuje wykonania fundamentu raz z brojeniem pod silosy zbożowe ...

 • Nowa wieś ujska

2022-09-15 do 2022-09-23

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Ujście

2022-09-06 do 2022-09-14

Idealne Konstrukcje Betonowe Piła

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: mala powierzchnia ok 50m2 pod 9m wysoki budynek. Termin rozpoczęcia prac: m...

 • Chodzież

2022-09-01 do 2022-09-09

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 114m², Chodzież

Chcesz przyjąć zlecenie na wykonanie fundamentów, a nie masz Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 114m² to świetny wybór. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Chodzież

2023-01-10 do 2023-01-18

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Chodzież

Jeżeli w dalszym ciągu jako ekspert od fundamentów szukasz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Chodzieży na pewno dowiedziesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Chodzież

2022-08-23 do 2022-08-31

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Złotów

Jako profesjonalista przedstaw bezkonkurencyjną ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim dużym doświadczeniu. Bez wątpliwości zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²" jest idealne dla Ciebie. Umów się na konkretny termin od razu!

 • Złotów

2022-12-29 do 2023-01-06

Doskonałe Usługi Wykonania Fundamentów

Jako wybitni pracownicy jesteście w stanie spełnić oczekiwania z zakresu usług wykonania fundamentów. Ogłoszenie ma treść "Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 120m²". Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

 • Złotów

2023-01-22 do 2023-01-30

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 45m², Tarnówka

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 45m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Tarnówka

2022-11-26 do 2022-12-04

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Gołańcz

Szukasz zlecenia jako sprawdzony fachowiec od profesjonalnych usług wykonania fundamentów? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Gołańcz

2022-07-20 do 2022-07-28

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Jastrowie

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Jastrowie

2022-11-05 do 2022-11-13

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 170m², Wągrowiec

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu wykonania fundamentów realizuj zlecenie na wykonanie fundamentów. Poznaj szczegóły zapytania - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 170m². Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Wągrowiec

2022-12-03 do 2022-12-11

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Runowo

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Runowo

2023-01-12 do 2023-01-20

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 98m², Więcbork

Jeżeli wykonujesz zlecenia na wysokiej klasy budowa fundamentów w rejonie Kujawsko-pomorskiego i oczekujesz rzetelnego klienta to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 98m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej profesjonalnej firmy. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

 • Więcbork

2023-01-25 do 2023-02-02

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Więcbork

Jako fachowiec działający na terenie Kujawsko-pomorskiego i świadczący rozmaite usługi wykonania fundamentów poznaj potrzeby zleceniodawcy, który zgłosił zapytanie o treści "Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m²". Dlatego, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Więcbork

2022-11-21 do 2022-11-29

Świetne Fundamenty Piła

Przygotowanie fundamentów z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Czarnków

2022-12-30 do 2023-01-07

Fantastyczna Budowa Fundamentów

Nie marnuj energii i zrealizuj zapytanie o fantastyczna budowa fundamentów z miejscowościWałcz. Ledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Wałcz

2022-09-26 do 2022-10-04

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Ten Klient pragnąc dotrzeć do konstrukcji betonowych powinien znaleźć Twoją Firmę, która nie ma sobie równych. Wystarczy, że poznasz szczegóły zlecenia - Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m². Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Wałcz

2022-12-28 do 2023-01-05

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Wałcz

Dzięki precyzji wykonania usługi wykonania fundamentów Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Reputacja, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie zachwycić Klientów. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Wałcz

2022-08-22 do 2022-08-30

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Wyrza

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Wyrza

2022-09-08 do 2022-09-08

Korzystne Konstrukcje Betonowe

Spraw, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowaną kwestią i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany konsultant z zakresu konstrukcji betonowych sporządź skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m². Nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Garbatka

2022-11-14 do 2022-11-22

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe

Dla Zlecającego, który nadesłał zlecenie o treści - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 90m², wybranie bezkonkurencyjnych konstrukcji betonowych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, jednak Twoja firma będzie na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

 • Damasławek

2022-12-31 do 2023-01-08

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 7m², Oborniki Wielkopolskie Ul.lukowska

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który zleca - "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 7m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Ustal pasujący termin!

 • Oborniki wielkopolskie ul.Lukowska

2023-01-17 do 2023-01-25

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów Piła

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 1200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Okonek

2022-10-01 do 2022-10-09

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 75m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Tur

2022-10-22 do 2022-10-30

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Jeśli oferujesz najwyższej klasy usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie miejscowości Sępólno Krajeńskie oraz sąsiednich powiatów to to zapytanie jest zorientowane na Ciebie. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

 • Sępólno Krajeńskie

2022-08-11 do 2022-08-19

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów