Fundamenty w Łodzi

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 843 086 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
649 181 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Łodzi

Fundamenty Łódź

Solidne Płyty Betonowe

141 opinii

Według Ciebie solidne płyty betonowe to niełatwy temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Krzysztof Ślaga ECO INWEST - Pierwszorzędny Fundament Łódź

Pierwszorzędny Fundament Łódź

50 opinii

Według Ciebie pierwszorzędny fundament to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

Termico Janusz Prusiński - Najlepsza Płyta Fundamentowa w Łodzi

Najlepsza Płyta Fundamentowa w Łodzi

50 opinii

Jeżeli poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Termico Janusz Prusiński są dla Ciebie idealni. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Globallet - Płyty Fundamentowe - Znakomite Ławy Fundamentowe Łódź

Globallet - Płyty Fundamentowe

23 opinie

Poszukujesz specjalisty od ław fundamentowych? Powierz tę kwestię specjalistom z Globallet - Płyty Fundamentowe. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie - Staranny Fundament Łódź

Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie

18 opinii

Jeszcze szukasz profesjonalistów od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

RCCI Sp z o.o. - Perfekcyjny Fundament Łódź

Perfekcyjny Fundament Łódź

12 opinii

Wciąż poszukujesz specjalisty od fundamentu? Trafiłeś w dobre miejsce - RCCI Sp z o.o. jest do Twoich usług. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Altius Sp. z o.o. - Porządne Wzmacnianie Fundamentów Łódź

Altius Sp. z o.o.

13 opinii

Nadal poszukujesz profesjonalistów od wzmacniania fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Altius Sp. z o.o.. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Maciej Soboń USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE - Profesjonalne Kopanie Fundamentów Łódź

Maciej Soboń USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE

8 opinii

Pragniesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę z zakresu profesjonalnego kopania fundamentów z Łodzi do realizacji zaplanowanych działań? Firma Maciej Soboń USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE jest do Twojej dyspozycji. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Zakład budowlany Dub-Bud Zbigniew Dubiak - Rewelacyjny Fundament Łódź

Rewelacyjny Fundament

6 opinii

Przygotowanie fundamentu będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Zakład budowlany Dub-Bud Zbigniew Dubiak ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Stal-bud Alicja Wojciechowska - Perfekcyjne Wylewanie Fundamentów Łódź

Stal-bud Alicja Wojciechowska

5 opinii

Chesz znaleźć solidnego fachowca z zakresu perfekcyjnego wylewania fundamentów z Łodzi, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Stal-bud Alicja Wojciechowska jest Twoim rozwiązaniem. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

Najnowsze z 109 zleceń na fundamenty w Łodzi

Profesjonalne Fundamenty Łódź

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Łódź

2024-06-25 do 2024-07-03
dodano wczoraj o 18:41

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 151-200m², Łódź

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Łódź

2024-06-24 do 2024-07-02
dodano 2 dni temu

Staranne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Łódź

2024-06-23 do 2024-07-01
dodano 3 dni temu

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów Łódź

Szukasz Zlecającego jako warty zaufania fachowiec od tanich usług wykonania fundamentów? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Łódź

2024-06-23 do 2024-07-01
dodano 3 dni temu

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 151-200m², Łódź

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Informacje dodatkowe: działka w Łodzi, przy ul ••••••••••• Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Łódź

2024-06-20 do 2024-06-28
dodano 6 dni temu

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Zlecający, który poszukuje taniej usługi wykonania fundamentów powinien zgłosić się do Ciebie i poznać świetne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Nie trać czasu i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

 • Łódź

2024-06-17 do 2024-06-25

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Łódź

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Dom w Malinówkach 23 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Łódź

2024-06-15 do 2024-06-23

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Łódź

Pokaż Zlecającemu, że takiej propozycji konstrukcji betonowych nie znajdzie w miejscowości Łódź i okolicy, więc jeżeli poszukuje najwyższej klasy konstrukcji betonowych to bez wahania powinien sprawdzić Twoją Firmę. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Łódź

2024-06-14 do 2024-06-22

Dobre Usługi Wykonania Fundamentów

Zleceniodawca, który potrzebuje dobrej usługi wykonania fundamentów winien zgłosić się do Twojej firmy i zobaczyć na własne oczy niskie ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Łódź

2024-06-13 do 2024-06-13

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Łódź

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Łódź

2024-06-11 do 2024-06-19

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów Łódź

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Orientacyjna data: 05.08.2024...

 • Łódź

2024-06-10 do 2024-06-18

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Łódź

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Łódź

2024-06-07 do 2024-06-15

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Łódź

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Piwnica: bez piwnicy Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Łódź

2024-06-06 do 2024-06-14

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m², Łódź

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Łódź

2024-05-31 do 2024-06-08

Fundamenty

Ten Zlecający potrzebuje specjalisty od fundamentów. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Łódź

2024-05-31 do 2024-05-31

Zapotrzebowanie na fundamenty, do 35m², Łódź

Przygotowanie fundamentów z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na fundamenty, do 35m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Łódź

2024-05-29 do 2024-06-06

Zlecę wykonanie fundamentów, do 35m², Łódź

Świadcząc usługi wykonania fundamentów od lat, przede wszystkim na obszarze miejscowości Łódź, ale także okolicznych powiatów możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Zadzwoń i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Łódź

2024-05-24 do 2024-06-01

Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Łódź

2024-05-21 do 2024-05-29

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 35m², Łódź

Wybierz zlecenie dotyczące profesjonalnej budowy fundamentów od rzetelnych Klientów zainteresowanych daniem pracy na terenie Łodzi. Więcej informacji prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Łódź

2024-05-21 do 2024-05-29

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 980m², Łódź

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 980 Informacje dodatkowe: Wykonanie fundamentów kamienicy Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Łódź

2024-05-21 do 2024-05-29

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 151-200m², Łódź

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: w zabudowie szeregowej Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Łódź

2024-05-18 do 2024-05-26

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Łódź

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: w zabudowie szeregowej Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Łódź

2024-05-17 do 2024-05-25

Najlepsza Budowa Fundamentów Łódź

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Łódź

2024-05-17 do 2024-05-25

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Łódź

2024-05-16 do 2024-05-24

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Łódź

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Łódź

2024-05-14 do 2024-05-22

Znakomite Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Łódź

2024-05-14 do 2024-05-22

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m², Łódź

Poszukiwane są wyjątkowe usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednią kadrę do realizacji zleceń z zakresu wykonania fundamentów, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Szczegółową wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Łódź

2024-05-09 do 2024-05-17

Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Łódź

2024-05-09 do 2024-05-17

Solidna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Łódź

2024-05-08 do 2024-05-16

Najlepsze Usługi Wykonania Fundamentów

Jeśli usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest dla Ciebie. Polegając na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Łódź

2024-05-07 do 2024-05-15

Szukam firmy do wykonania fundamentów, do 35m², Łódź

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Łódź

2024-05-07 do 2024-05-15

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów