Fundamenty w Kutnie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 429 170 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 155 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Kutnie

Fundamenty Kutno

Porządne Płyty Betonowe Kutno

3 opinie

Jeżeli poszukujesz jakości wykonywanych usług to eksperci z Jack-Pol perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Wenus sp. z o.o. - Rewelacyjny Fundament Kutno

Rewelacyjny Fundament Kutno

1 opinia

Jeżeli poszukujesz doskonałej współpracy to eksperci z Wenus sp. z o.o. są dla Ciebie idealni. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

BUD-TERM - Solidne Wykonanie Fundamentów Kutno

BUD-TERM

2 opinie

Pragniesz znaleźć wartego zaufania fachowca z zakresu solidnego wykonania fundamentów, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma BUD-TERM jest Twoim rozwiązaniem. Szczegółową wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Budownictwo - inż. Jakub Kasica - Profesjonalny Fundament Kutno

Budownictwo - inż. Jakub Kasica

Budownictwo - inż. Jakub Kasica świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Kutno i okolic. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

FHU GORACY - Doskonałe Fundamenty Pod Dom Kutno

FHU GORACY

FHU GORACY oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z rejonu Kutna i z sąsiednich miast. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Pat-Bud - Doskonałej Jakości Fundament w Kutnie

Doskonałej Jakości Fundament w Kutnie

Jeżeli jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu to powierz tę kwestię specjalistom z Pat-Bud. Kutno to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Domenicosalvo - Doskonałe Kopanie Fundamentów Kutno

Domenicosalvo

Po prostu zleć prace dotyczące kopania fundamentów ekspertom z miejscowości Kutno. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Kutna są w ścisłej czołówce. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - zadzwoń!

Dombud - Rewelacyjne Fundamenty Kutno

Dombud

Właśnie wybierasz wartego uwagi profesjonalistę do realizacji swoich planów? Dombud jest na to najlepszym rozwiązaniem. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

EBUD - Doskonała Płyta Fundamentowa Kutno

Doskonała Płyta Fundamentowa

Chcesz znaleźć godnego uwagi specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? EBUD jest na to skuteczną metodą. Wybierz ich numer, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

LIFT-BUD Małgorzata Bagnowska - Doskonałe Wykonanie Fundamentów Kutno

Doskonałe Wykonanie Fundamentów

Już od kilku lat pracownicy LIFT-BUD Małgorzata Bagnowska realizują usługi z zakresu kopania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę.

Najnowsze z 31 zleceń na fundamenty w Kutnie

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Wólka-Lizigódź

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Wólka-Lizigódź

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 5 dni temu

Fantastyczne Usługi Wykonania Fundamentów Kutno

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi wykonania fundamentów Twoja firma prześciga konkurentów. Marka, którą tworzysz powoduje, że jesteś w stanie zachwycić Klientów. Już nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Żychlin

2023-01-16 do 2023-01-24

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów Kutno

Jeśli oferujesz perfekcyjne usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie miejscowości Kutno oraz okolicznych miast to to zapytanie ofertowe jest zorientowane na właśnie Ciebie. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Kutno

2023-01-16 do 2023-01-24

Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Kutno

2023-01-15 do 2023-01-23

Staranne Usługi Wykonania Fundamentów

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który zleca - "Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Kutno

2023-01-01 do 2023-01-09

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², Kutno

Zdecyduj się na zlecenie dotyczące solidnej budowy fundamentów od wiarygodnych zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Kutna. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Kutno

2022-08-11 do 2022-08-19

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², Kutno

Ten Zleceniodawca, który w dalszym ciągu nie znalazł konstrukcji betonowych, chociaż szuka od niezliczonych dni, wysłał nam zlecenie o treści - Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m². To właśnie Twoja oferta może rozwiązać problem Zlecającego. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Kutno

2022-08-09 do 2022-08-17

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 10m², Kutno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 10m² Informacje dodatkowe: 9.25 x 3.85 Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Kutno

2022-07-22 do 2022-07-30

Doskonała Budowa Fundamentów Kutno

Jeśli kusząca cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to Twoje najważniejsze mocne strony jako fachowca od budowy fundamentów to wykonaj zlecenie - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m². Już teraz skontaktuj się z nim.

 • Łubno

2022-09-14 do 2022-09-22

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe Kutno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 80m² Informacje dodatkowe: Poproszę o wycenę wykonania razem z materiałem płyty fundamentowej. Termin rozp...

 • Szczawin Kościelny

2022-09-30 do 2022-10-08

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 110m², Łęczyca

Poszukujesz zleceniodawcy jako fachowiec od perfekcyjnej budowy fundamentów w rejonie Łęczycy lub w okolicznych miastach? Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Łęczyca

2022-08-24 do 2022-09-01

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 117m², Gostynin

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie wykonania fundamentów. Poznaj szczegóły zgłoszenia o treści "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 117m²". Dłużej nie czekaj i sporządź wycenę - gwarancja zadowolenia!

 • Gostynin

2022-08-21 do 2022-08-29

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 117m², Gostynin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 117m² Informacje dodatkowe: 14,2 szer x 9,6 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Gostynin

2022-08-21 do 2022-08-29

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Gostynin

2022-11-14 do 2022-11-22

Fantastyczna Budowa Fundamentów

Nie marnuj energii i zrealizuj zapytanie o fantastyczna budowa fundamentów z miejscowościGostynin. Ledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Gostynin

2022-09-11 do 2022-09-19

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 702m², Lubień Kujawski

Szukasz zlecenia jako sprawdzony fachowiec od profesjonalnych usług wykonania fundamentów? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Lubień Kujawski

2022-08-28 do 2022-09-05

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Sokolniki

Pokaż Zlecającemu, że takiej propozycji konstrukcji betonowych nie znajdzie w miejscowości Łódzkie i okolicy, więc jeżeli poszukuje najwyższej klasy konstrukcji betonowych to bez wahania powinien sprawdzić Twoją Firmę. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Sokolniki

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 5 dni temu

Fachowe Usługi Wykonania Fundamentów

Szukasz Klienta jako warty uwagi specjalista od fachowych usług wykonania fundamentów z Łódzkiego? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Nie czekaj - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Pichlice

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 7 dni temu

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i świadczysz usługi z zakresu pierwszorzędnego wykonania fundamentów wykonaj zlecenie, które ma treść - Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, do 100m² i zostało napisane przez pewnego Konsumenta. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Sokolniki

2023-01-06 do 2023-01-14

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 78m², Katarzynów

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi wykonania fundamentów Twoja firma przewyższa konkurentów. Renoma, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie uszczęśliwić odbiorców. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Katarzynów

2022-12-29 do 2023-01-06

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Parzęczew

Na wypadek jeśli nadal jako dobra firma od fundamentów potrzebujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z Łódzkiego z pewnością uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Już nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Parzęczew

2022-07-19 do 2022-07-27

Profesjonalne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Budynek letniskowy mieszkalny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Jedlicze a

2022-07-31 do 2022-08-08

Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów

Jeśli świadczysz wyjątkowe usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie miejscowości Łódzkie oraz okolicznych miast to to zapytanie ofertowe jest zorientowane na Ciebie. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Jedlicze b

2023-02-02 do 2023-02-02

Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 288m² Informacje dodatkowe: płyta zbrojona włuknami poliestrowymi które są już wymieszane z betonem wylani...

 • Łowicz

2022-10-24 do 2022-11-01

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 230m², Łowicz

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 230m² Informacje dodatkowe: W modrzewnicy 6 Archon Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Łowicz

2022-08-05 do 2022-08-13

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 171m², Łowicz

Na wypadek jeśli jeszcze jako dobra firma od fundamentów potrzebujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 171m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Łowicza na pewno uzasadnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Przedstaw propozycję temu Klientowi - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

 • Łowicz

2023-01-11 do 2023-01-19

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 118m², Łowicz

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 118m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Łowicz

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 3 dni temu

Wykonanie Fundamentów

Wykonaj zlecenie dotyczące solidnego wykonania fundamentów od pewnych Klientów zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Słubice lub okolicy. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Słubice

2023-01-10 do 2023-01-18

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Słubice

Jeśli usługi wykonania fundamentów w najlepszym wydaniu to obszar działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Klient napisał "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²". Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Słubice

2022-08-09 do 2022-08-17

Najlepsza Budowa Fundamentów

Jeśli konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje najważniejsze mocne strony jako fachowca od budowy fundamentów to zrealizuj zlecenie - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m². Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Słubice

2022-12-06 do 2022-12-14

Solidne Fundamenty Kutno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 90m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Nowy Duninów

2023-01-18 do 2023-01-26

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów