Fundamenty w Zgierzu

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 968 487 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
653 320 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Zgierzu

Fundamenty Zgierz

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

141 opinii

Jeżeli interesuje Cię wyjątkowe wykonanie fundamentów w rejonie Zgierza i poszukujesz najlepszych rozwiązań to wykorzystaj kompetencje Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

Termico Janusz Prusiński - Najlepszy Fundament Zgierz

Termico Janusz Prusiński

50 opinii

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to specjaliści z Termico Janusz Prusiński perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

Krzysztof Ślaga ECO INWEST - Wysokiej Klasy Wylewanie Fundamentów Zgierz

Krzysztof Ślaga ECO INWEST

50 opinii

Chcesz znaleźć sprawdzonego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Krzysztof Ślaga ECO INWEST jest na to najlepszym rozwiązaniem. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Parati Sp. z o.o. - Najlepsze Fundamenty Zgierz

Parati Sp. z o.o.

24 opinie

Zrealizowanie fundamentów będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Parati Sp. z o.o. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie - Najlepsze Wzmacnianie Fundamentów w Zgierzu

Najlepsze Wzmacnianie Fundamentów w Zgierzu

18 opinii

Według Ciebie najlepsze wzmacnianie fundamentów to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - specjaliści z Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

RCCI Sp z o.o. - Solidne Fundamenty Zgierz

RCCI Sp z o.o.

12 opinii

Na wypadek jeśli wciąż poszukujesz ekspertów od fundamentów to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia RCCI Sp z o.o.. Zgierz i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz ofertę.

Altius Sp. z o.o. - Porządne Ławy Fundamentowe Zgierz

Porządne Ławy Fundamentowe Zgierz

13 opinii

Planujesz wybrać godnego zaufania partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Altius Sp. z o.o. z Zgierza jest na to najlepszym rozwiązaniem. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Zakład budowlany Dub-Bud Zbigniew Dubiak - Doskonałe Płyty Betonowe Zgierz

Zakład budowlany Dub-Bud Zbigniew Dubiak

7 opinii

Firma Zakład budowlany Dub-Bud Zbigniew Dubiak świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z Zgierza i z sąsiednich miast. Ażeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

RBUD Przemysław Różycki - Profesjonalna Izolacja Fundamentów Zgierz

RBUD Przemysław Różycki

11 opinii

Sprawdź firmę RBUD Przemysław Różycki jeśli potrzebujesz odpowiednich ludzi do profesjonalnej izolacji fundamentów na terenie Zgierza. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

Stal-bud Alicja Wojciechowska - Doskonałej Jakości Płyta Fundamentowa Zgierz

Doskonałej Jakości Płyta Fundamentowa Zgierz

5 opinii

Według Ciebie doskonałej jakości płyta fundamentowa to trudny temat? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z tej firmy posłużą radą i znajdą dopasowne rozwiązanie. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

Najnowsze z 55 zleceń na fundamenty w Zgierzu

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Sokolniki-Las

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: Potrzebna płyta z wyprowadzeniem wod-kan pod dom szkieletowy w miejscowości Sokolniki-l...

 • Sokolniki-Las

2024-07-16 do 2024-07-24
dodano 4 dni temu

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Sokolniki-Las

Jeśli oferujesz solidne usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie Łódzkiego oraz sąsiednich powiatów to to ogłoszenie jest skierowane do właśnie Ciebie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

 • Sokolniki-Las

2024-07-16 do 2024-07-24
dodano 4 dni temu

Doskonałej Jakości Fundamenty Zgierz

Wykonanie fundamentów dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Szukam firmy do wykonania fundamentów, 71-100m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Jeśli chcesz poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

 • Ozorków

2024-07-15 do 2024-07-23
dodano 5 dni temu

Zapotrzebowanie na fundamenty, 101-150m², Stryków

Przyjmij zlecenie doskonałej budowy fundamentów o treści "Zapotrzebowanie na fundamenty, 101-150m²", jako specjalista z miejscowości Łódzkie. Zadziw klientów swoimi kompetencjami i fachowością. Pokaż, że w okolicy Łódzkiego nie masz sobie równych. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Stryków

2024-07-17 do 2024-07-17

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 36-70m², Zgierz

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: Dom na zgloszenie Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Zgierz

2024-07-11 do 2024-07-19

Świetne Fundamenty

Ten Klient w dalszym ciągu poszukuje specjalisty od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

 • Rosanów

2024-07-10 do 2024-07-18

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Dębniak

Nadal możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako specjalista od fundamentów. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Napisz krótko co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Dębniak

2024-07-04 do 2024-07-12

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Zgierz

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Zgierz

2024-07-02 do 2024-07-03

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Zgierz

Dla Zleceniodawcy, który pisze - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², dotarcie do świetnych konstrukcji betonowych może być trudne, ale Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Zgierz

2024-07-02 do 2024-07-10

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Grotniki

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: Poszukuję ekipy do wykonania fundamentów na już. Sama robocizna. Budżet 12 tys zł. Orientacyjn...

 • Grotniki

2024-06-24 do 2024-07-02

Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m², Rosanów

Jeśli bezkonkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje główne walory jako specjalisty od wykonania fundamentów to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m². Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby przesłać wycenę.

 • Rosanów

2024-06-24 do 2024-07-02

Budowa Fundamentów Zgierz

Chcesz przyjąć zlecenie na budowa fundamentów, a nie masz Klienta? Odpowiedź na ogłoszenie o treści Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 104m² to dobry pomysł. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Łagiewniki Nowe

2024-06-21 do 2024-06-29

Perfekcyjne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Fundamenty we wrześniu 2024 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Aleksandrów Łódzki

2024-06-20 do 2024-06-28

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Zgierz

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania z Zgierza. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Zgierz

2024-06-16 do 2024-06-24

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Ozorków

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Ozorków

2024-06-12 do 2024-06-20

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów Zgierz

Planujesz przyjąć zlecenie na wykonanie fundamentów, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie współpracy w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m² to wspaniały pomysł. Zadzwoń i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Kębliny

2024-06-11 do 2024-06-19

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Zgierz

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-11-04...

 • Zgierz

2024-05-24 do 2024-06-01

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Zgierz

Pracując w branży usług wykonania fundamentów od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze Zgierza, ale także pobliskich powiatów możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Zgierz

2024-05-12 do 2024-05-20

Porządne Fundamenty

Nadal masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako profesjonalista od fundamentów. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Zgierz

2024-05-07 do 2024-05-15

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 151-200m², Michałówek

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-10-14...

 • Michałówek

2024-05-07 do 2024-05-15

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 101-150m², Jedlicze A

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-07-01...

 • Jedlicze a

2024-05-06 do 2024-05-14

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, do 35m², Sokolniki-Las

Zakres prac: Wylewka betonowa Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Informacje dodatkowe: Wylewka pod mikro domek letniskowy - bardziej altana o rozmiarach 7x3m. Termin rozpocz...

 • Sokolniki-Las

2024-05-02 do 2024-05-10

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Konstrukcja gazobeton z oddaszem Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Aleksandrów Łódzki

2024-04-30 do 2024-05-08

Pierwszorzędne Fundamenty

Wykonanie fundamentów dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 35m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Zgierz

2024-04-29 do 2024-05-07

Dobre Konstrukcje Betonowe Zgierz

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-04-26...

 • Zgierz

2024-04-26 do 2024-05-04

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Chcesz wykonać zlecenie na wykonanie fundamentów, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Zapytanie o wykonanie fundamentów, 151-200m² to doskonały pomysł. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Zgierz

2024-04-22 do 2024-04-30

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m², Zgierz

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Zgierz

2024-04-05 do 2024-04-13

Zlecę wykonanie fundamentów, 71-100m², Głowno

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Głowno

2024-04-04 do 2024-04-12

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: Taras zewnętrzny przy już zbudowanym domu Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 55 Informacje dodatkowe: Interesuje mnie korytowanie z wylewką / fundamentem pod taras, który będ...

 • Rąbień

2024-03-25 do 2024-04-02

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Zgierz

Dla Klienta, który pisze - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 71-100m², znalezienie doskonałych konstrukcji betonowych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Twoja firma będzie na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego rozwiązania. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Zgierz

2024-03-19 do 2024-03-27

Doskonałe Usługi Wykonania Fundamentów Zgierz

Jako wybitni pracownicy jesteście w stanie spełnić oczekiwania z zakresu usług wykonania fundamentów. Ogłoszenie ma treść "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 151-200m²". Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

 • Krzywiec

2024-03-19 do 2024-03-27

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów