Fundamenty w Bełchatowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 438 879 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 657 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Bełchatowie

Fundamenty Bełchatów

FRB INSULTERM

6 opinii

Zleć zadanie wykonania fundamentów ekspertom firmy FRB INSULTERM z miejscowości Bełchatów. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i rzetelnością. W okolicy Bełchatowa są jednymi z najlepszych. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich.

Budwas - Najlepszy Fundament Bełchatów

Najlepszy Fundament Bełchatów

1 opinia

Uważasz, że najlepszy fundament to nieproste zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z tej firmy udzielą rad i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

ARBUD Gral Arkadiusz - Świetny Fundament Bełchatów

Świetny Fundament Bełchatów

1 opinia

Właśnie wybierasz godnego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? ARBUD Gral Arkadiusz z Bełchatowa będzie najszybszą drogą. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Usługi Ogólnobudowlane - Doskonałe Fundamenty w Bełchatowie

Doskonałe Fundamenty w Bełchatowie

1 opinia

Jeżeli szukasz dobrej współpracy to eksperci z Usługi Ogólnobudowlane są dla Ciebie stworzeni. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby otrzymać ofertę.

Usługi Ogólnobudowlane MK-BUD Michał Kaczmarski - Perfekcyjny Fundament Bełchatów

Usługi Ogólnobudowlane MK-BUD Michał Kaczmarski

3 opinie

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu to powierz tę kwestię specjalistom z Usługi Ogólnobudowlane MK-BUD Michał Kaczmarski. Bełchatów to główny obszar ich działania. Już teraz skontaktuj się z nimi.

P.P.H.U PABEX PAWEŁ PIETRZYK - Doskonałe Fundamenty Pod Dom Bełchatów

Doskonałe Fundamenty Pod Dom

2 opinie

Poszukujesz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z doświadczenia P.P.H.U PABEX PAWEŁ PIETRZYK. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

LEGO-BUD Piotr Legędź - Porządna Płyta Fundamentowa Bełchatów

Porządna Płyta Fundamentowa

1 opinia

Jeszcze poszukujesz specjalisty od płyty fundamentowej? Wykorzystaj doświadczenie LEGO-BUD Piotr Legędź. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Mich-bud usługi koparką(minikoparką) i transportowe do 5 ton - Pierwszorzędny Fundament Bełchatów

Pierwszorzędny Fundament

4 opinie

Jeśli jeszcze szukasz dobrej firmy od fundamentu to wykorzystaj doświadczenie Mich-bud usługi koparkąminikoparką i transportowe do 5 ton. Bełchatów to główny obszar ich działania. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo - Usługowe - Doskonałe Kopanie Fundamentów Bełchatów

Doskonałe Kopanie Fundamentów

3 opinie

Konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to główne zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest kopanie fundamentów. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

WIBUD BUDOWNICTWO - Doskonałe Ławy Fundamentowe Bełchatów

Doskonałe Ławy Fundamentowe

1 opinia

Przygotowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. WIBUD BUDOWNICTWO ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Aby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się - warto.

Najnowsze z 28 zleceń na fundamenty w Bełchatowie

Tanie Konstrukcje Betonowe Bełchatów

Ten Klient, który nadal nie znalazł konstrukcji betonowych, choć poszukuje od sam nie wiesz jak dawna, napisał nam zapytanie o treści - Zlecę wykonanie fundamentów, do 100m². To właśnie Twoja oferta może być rozwiązaniem problemu Zleceniodawcy. Przez to, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Bełchatów

2023-01-28 do 2023-02-05

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów Bełchatów

Jako fachowiec działający na terenie Bełchatowa i oferujący wszechstronne usługi wykonania fundamentów zapoznaj się z potrzebami Klienta, który pisze zapytanie o treści "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 154m²". Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Bełchatów

2023-01-28 do 2023-02-05

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Bełchatów

Ten Klient myśli, że świetne fundamenty to niełatwe zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

 • Bełchatów

2023-01-25 do 2023-02-02

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 50m², Bełchatów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 50m² Informacje dodatkowe: 9x5 Fundament pod dom modułowy w okolicy Szczercowa. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6...

 • Bełchatów

2023-01-07 do 2023-01-15

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 150m², Bełchatów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 150m² Informacje dodatkowe: Dom parterowy, nie podpiwniczony z poddaszem użytkowym. Powierzchnia zabudowy 15...

 • Bełchatów

2022-09-19 do 2022-09-27

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 150m², Bełchatów

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to,w pełnym tego słowa znaczeniu, majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia wykonania fundamentów nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem, które ma treść - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 150m². Złóż bezkonkurencyjną propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Bełchatów

2022-09-04 do 2022-09-19

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów Bełchatów

Zdecyduj się na zapytanie dotyczące wysokiej klasy budowy fundamentów od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych daniem pracy na terenie Bełchatowa. Już teraz zadzwoń do niego.

 • Bełchatów

2022-09-04 do 2022-09-04

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów Bełchatów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 130m² Informacje dodatkowe: Prace ziemne wykop fundamentu, zbrojenie fundamentu, zalanie go a potem murowanie ścian...

 • Bełchatów

2022-08-14 do 2022-08-22

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 100m², Bełchatów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Bełchatów

2022-08-04 do 2022-08-12

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Rząśnia

Zrealizuj usługę wyjątkowej budowy fundamentów o treści "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m²", jako fachowiec z miejscowości Łódzkie. Zadziw klientów swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Pokaż, że w okolicy Łódzkiego nie masz sobie równych. Umów się na konkretny termin już teraz!

 • Rząśnia

2022-11-22 do 2022-11-30

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Jeśli oferujesz najwyższej klasy usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie miejscowości Łask oraz sąsiednich powiatów to to zapytanie jest zorientowane na Ciebie. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

 • Łask

2022-11-10 do 2022-11-10

Najlepsza Budowa Fundamentów

Jeśli konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje najważniejsze mocne strony jako fachowca od budowy fundamentów to zrealizuj zlecenie - Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m². Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Łask

2022-07-30 do 2022-08-07

Budowa Fundamentów

Masz zamiar przyjąć zlecenie na budowa fundamentów, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m² to wspaniały wybór. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Łask

2022-11-16 do 2022-11-24

Staranne Fundamenty Bełchatów

Ten Klient uważa, że staranne fundamenty to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Borkowice

2023-01-14 do 2023-01-22

Doskonała Budowa Fundamentów

Zrealizuj zlecenie doskonałej budowy fundamentów o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m²", jako ekspert z miejscowości Łódzkie. Ujmij klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Łódzkiego jesteś jednym z najlepszych. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Wincentów

2023-01-02 do 2023-01-10

Dobre Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Prace budowlane Wymysłów Francuski (gmiana Dobroń) PIERWSZY ETAP PRAC (do zimy) 1....

 • Wymysłów francuski

2022-11-03 do 2022-11-11

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 4000m², Zduńska Wola

Starasz się odnaleźć Klienta jako warty uwagi partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy z Zduńskiej Woli. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zaprezentuj dobrą propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę już dziś.

 • Zduńska Wola

2022-11-03 do 2022-11-11

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Możesz zaoferować godną uwagi propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Jeśli chcesz otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

 • Zduńska Wola

2023-01-26 do 2023-02-03

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², Osjaków

Zlecający, który potrzebuje usługi wykonania fundamentów powinien już dziś zgłosić się do specjalisty takiego, jak Ty i poznać świetne ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Żeby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

 • Osjaków

2022-11-14 do 2022-11-22

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Podjęcie decyzji o wyborze konstrukcji betonowych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista udziel rad i znajdź uszyte na miarę rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m². Zadzwoń jeszcze dzisiaj.

 • Dobryszyce

2022-10-30 do 2022-11-07

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 153m², Górka Pabianicka

Nie marnuj energii i wybierz zapytanie o profesjonalna budowa fundamentów w Łódzkim. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Górka pabianicka

2022-12-30 do 2023-01-07

Solidne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 140m² Informacje dodatkowe: Dom piętrowy Dół 90 m2 z garażem Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Górka pabianicka

2022-10-22 do 2022-10-30

Staranne Usługi Wykonania Fundamentów

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 170m² Informacje dodatkowe: Poszukuje ekipy do wykonania stanu ze...

 • Górka pabianicka

2022-08-23 do 2022-08-31

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Pabianice

2022-09-02 do 2022-09-10

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Pabianice

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi wykonania fundamentów Twoja firma przewyższa konkurentów. Renoma, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie uszczęśliwić odbiorców. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Pabianice

2023-01-07 do 2023-01-15

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów

Zlecający, który szuka rzetelnej usługi wykonania fundamentów musi koniecznie zgłosić się do Twojej firmy i poznać świetne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Pabianice

2023-01-08 do 2023-01-16

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Pabianice

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Przeanalizuj szczegóły zlecenia o treści "Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m²". Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Pabianice

2022-07-27 do 2022-08-04

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Piotrków Trybunalski

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Piotrków Trybunalski

2022-12-28 do 2023-01-05

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów