Fundamenty w Warszawie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 268 995 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
630 520 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Warszawie

Fundamenty Warszawa

Rewelacyjny Fundament w Warszawie

141 opinii

Jeżeli poszukujesz doskonałej współpracy to eksperci z Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. są dla Ciebie idealni. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Dom Pełen Energii Warszawa - Fantastyczna Izolacja Fundamentów Warszawa

Dom Pełen Energii Warszawa

122 opinie

Bez oporów zleć zadanie fantastycznej izolacji fundamentów ekspertom z firmy Dom Pełen Energii Warszawa. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Warszawa i sąsiednich powiatów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

PERFECT Dom Piotr Plakwicz - Świetny Fundament Warszawa

Świetny Fundament Warszawa

62 opinie

Nadal szukasz profesjonalistów od fundamentu? Powierz tę kwestię specjalistom z PERFECT Dom Piotr Plakwicz. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Termico Janusz Prusiński - Doskonałe Kopanie Fundamentów Warszawa

Termico Janusz Prusiński

50 opinii

Po prostu zleć prace dotyczące kopania fundamentów ekspertom z miejscowości Warszawa. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Warszawy są w ścisłej czołówce. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - zadzwoń!

MD Michał Dziewulski - Doskonała Płyta Fundamentowa Warszawa

MD Michał Dziewulski

12 opinii

Jeżeli szukasz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z MD Michał Dziewulski perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

MEGATHERM NTB Sp. z o.o. - Znakomity Fundament Warszawa

Znakomity Fundament

12 opinii

Jeżeli szukasz dobrej współpracy to specjaliści z MEGATHERM NTB Sp. z o.o. są dla Ciebie idealni. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Artur Guks Metr kwadratowy Sp. z o.o. - Perfekcyjny Fundament Warszawa

Perfekcyjny Fundament Warszawa

11 opinii

Firma Artur Guks Metr kwadratowy Sp. z o.o. oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z rejonu Warszawy i okolic. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Metr Kwadratowy Sp. z o.o. - Najwyższej Klasy Wylewanie Fundamentów Warszawa

Najwyższej Klasy Wylewanie Fundamentów

11 opinii

Od lat pracownicy Metr Kwadratowy Sp. z o.o. świadczą usługi z zakresu wylewania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

KOST-BUD Usługi ogólnobudowlane - Rewelacyjna Płyta Fundamentowa Warszawa

Rewelacyjna Płyta Fundamentowa

5 opinii

Planujesz wybrać godnego zaufania specjalistę do realizacji swoich planów? KOST-BUD Usługi ogólnobudowlane będzie najszybszą drogą. Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Osnowa-Bud - Najlepsze Fundamenty Warszawa

Najlepsze Fundamenty

41 opinii

Zrealizowanie fundamentów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Osnowa-Bud ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Najnowsze z 114 zleceń na fundamenty w Warszawie

Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m², Warszawa

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Warszawa

2024-02-21 do 2024-02-29
dodano 3 dni temu

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 650m², Warszawa

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: handlowo-usługowy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 650 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Warszawa

2024-02-20 do 2024-02-28
dodano 4 dni temu

Rewelacyjne Fundamenty Warszawa

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Warszawa

2024-02-20 do 2024-02-28
dodano 4 dni temu

Usługi Wykonania Fundamentów Warszawa

Jako znakomici specjaliści dacie radę spełnić oczekiwania odnośnie usług wykonania fundamentów. Zapytanie brzmi "Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 120m²". Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Warszawa

2024-02-19 do 2024-02-27
dodano 5 dni temu

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 151-200m², Warszawa

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na fantastyczne wykonanie fundamentów w rejonie Warszawy i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 151-200m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej niezawodnej firmy. Żeby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się - to Ci się opłaci.

 • Warszawa

2024-02-19 do 2024-02-27
dodano 5 dni temu

Idealne Konstrukcje Betonowe Warszawa

Oferujesz godną uwagi propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz temu Klientowi mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego wymagań. Jeśli chcesz uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się - warto.

 • Warszawa

2024-02-18 do 2024-02-26
dodano 6 dni temu

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, do 35m², Warszawa

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Warszawa

2024-02-18 do 2024-02-26
dodano 6 dni temu

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów Warszawa

Zakres prac: Wyliczenia do zmiany fundamentów lanych na bloczki fundamentowe Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Informacje dodatkowe: Wykonanie obliczeń sprawdzających w związku ze zmia...

 • Warszawa

2024-02-19 do 2024-02-19

Perfekcyjna Budowa Fundamentów Warszawa

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Warszawa

2024-02-15 do 2024-02-16

Doskonałe Fundamenty

Wykonanie fundamentów dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 201-300m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Warszawa

2024-02-14 do 2024-02-22

Doskonała Budowa Fundamentów

Zakres prac: uzupełnienie fundamentów pod częścią istniejącego domu jednorodzinnego Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Warszawa

2024-02-13 do 2024-02-21

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 151-200m², Warszawa

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę opłacalnych konstrukcji betonowych gwarantując przy tym fachową obsługę, a na życzenie także usługi dodatkowe, bez wątpienia zaciekawisz tego Zleceniodawcy, który pisze - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 151-200m². Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Warszawa

2024-02-11 do 2024-02-19

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

To zapytanie o treści - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 201-300m² jest skierowane do fachowca, który świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz skupia się na Klientach z miejscowości Warszawa oraz przyległych powiatów. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Warszawa

2024-02-06 do 2024-02-14

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Warszawa

Ten Klient jest zdania, że perfekcyjne fundamenty to niełatwy temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista pomożesz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Warszawa

2024-02-06 do 2024-02-06

Najwyższej Klasy Konstrukcje Betonowe

Jesteś w stanie zaoferować korzystną propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz temu Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Warszawa

2024-02-05 do 2024-02-13

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 36-70m², Warszawa

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Warszawa

2024-02-03 do 2024-02-03

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 35m², Warszawa

Ten Klient wprowadził zapytanie "Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 35m²". Zrealizuj usługę fantastycznej budowy fundamentów jako fachowiec w tej branży. Zadeklaruj gotowość do podjęcia zleceń z okolic Warszawy i przyległych miast. Jeśli chcesz uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się - warto.

 • Warszawa

2024-02-02 do 2024-02-10

Zlecę wykonanie fundamentów, 36-70m², Warszawa

Zakres prac: Fundament z piwnicą Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-10-01...

 • Warszawa

2024-01-31 do 2024-02-08

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Warszawa

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Warszawa

2024-01-30 do 2024-02-07

Profesjonalne Fundamenty

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Warszawa

2024-01-30 do 2024-02-07

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Warszawa

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Warszawa

2024-01-29 do 2024-02-06

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 71-100m², Warszawa

Poszukiwane są solidne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 71-100m². Jako firma z wieloletnim stażem, mająca najlepszych specjalistów do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny fundamentów, poznaj szczegóły zlecenia. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

 • Warszawa

2024-01-29 do 2024-01-29

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-150m², Warszawa

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i świadczysz usługi z zakresu wykonania fundamentów wykonaj zlecenie, które ma treść - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-150m² i zostało złożone przez pewnego Zleceniodawcę. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Warszawa

2024-01-27 do 2024-02-04

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Warszawa

Powiedz Zlecającemu, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych nie znajdzie na terenie Warszawy, więc jeśli poszukuje bezkonkurencyjnych konstrukcji betonowych to koniecznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Warszawa

2024-01-27 do 2024-02-04

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: handlowo-usługowy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 2000 Informacje dodatkowe: Wykonanie konstrukcji żelbetowej fundamentów, słupów, belek, podwalin, stropu itp. Termin...

 • Warszawa

2024-01-22 do 2024-01-30

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Warszawa

2024-01-21 do 2024-01-29

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Warszawa

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Warszawa

2024-01-19 do 2024-01-27

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m², Warszawa

Jeżeli jako dobra firma od fundamentów szukasz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Warszawy na pewno dasz dowód Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Warszawa

2024-01-19 do 2024-01-27

Wyjątkowa Budowa Fundamentów

Jako ekspert z branży wyjątkowych usług wykonania fundamentów i budowy fundamentów, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Warszawa i okolicznych powiatów - zapoznaj się ze zleceniem o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m²". Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

 • Warszawa

2024-01-18 do 2024-01-26

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Zakręt

Ten Zleceniodawca nadal poszukuje dobrej firmy od fundamentów. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², chcąc trafić w dobre miejsce. Nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Zakręt

2024-01-14 do 2024-01-14

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Warszawa

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Warszawa

2024-01-14 do 2024-01-22

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów