Fundamenty w Ciechanowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 442 902 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 782 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Ciechanowie

Fundamenty Ciechanów

Wysokiej Klasy Kopanie Fundamentów

26 opinii

Zaoszczędź sobie kłopotów i zleć twoje zadanie tym fachowcom od kopania fundamentów z Ciechanowa. Zarezerwuj termin od razu!

Usługi Ogólnobudowlane Tomasz Szczepański - Profesjonalna Izolacja Fundamentów Ciechanów

Usługi Ogólnobudowlane Tomasz Szczepański

2 opinie

Profesjonalna izolacja fundamentów to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są niekwestionowanym liderem w branży. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Roman Krzemiński Usługi Ogólnobudowlane - Solidne Wylewanie Fundamentów Ciechanów

Solidne Wylewanie Fundamentów Ciechanów

2 opinie

Starasz się odnaleźć wartego zaufania fachowca z zakresu solidnego wylewania fundamentów z Ciechanowa, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Roman Krzemiński Usługi Ogólnobudowlane jest do Twojej dyspozycji. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś.

NADZORBUD - Staranne Wzmacnianie Fundamentów Ciechanów

NADZORBUD

3 opinie

Zaufaj fachowcom w dziedzinie wzmacniania fundamentów i zatrudnij NADZORBUD. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-HANDLOWE ALFA-BUD PIOTR MYC - Solidne Fundamenty Ciechanów

PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-HANDLOWE ALFA-BUD PIOTR MYC

1 opinia

Na wypadek jeśli wciąż potrzebujesz profesjonalistów od fundamentów to wykorzystaj doświadczenie PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-HANDLOWE ALFA-BUD PIOTR MYC. Ciechanów to teren, na którym koncentrują swoje działania. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

F.H.U. MJ MARBUD - Porządny Fundament Ciechanów

F.H.U. MJ MARBUD

Planujesz wybrać wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? F.H.U. MJ MARBUD z Ciechanowa jest na to najlepszym rozwiązaniem. Dłużej nie czekaj i poproś o wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

F&B - Rewelacyjna Płyta Fundamentowa Ciechanów

Rewelacyjna Płyta Fundamentowa Ciechanów

Profesjonalna izolacja fundamentów to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są niekwestionowanym liderem w branży. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Budownictwo Janoszczyk - Doskonałej Jakości Fundament Ciechanów

Doskonałej Jakości Fundament

Gdy poszukujesz dobrej jakości wykonywanych usług to eksperci z Budownictwo Janoszczyk perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Zakład Budowlany Jacek Mikołajczak - Rewelacyjne Ławy Fundamentowe Ciechanów

Zakład Budowlany Jacek Mikołajczak

Zrealizowanie ław fundamentowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Zakład Budowlany Jacek Mikołajczak ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

House Grzegorz Butryn - Świetne Wzmacnianie Fundamentów w Ciechanowie

Świetne Wzmacnianie Fundamentów w Ciechanowie

Według Ciebie świetne wzmacnianie fundamentów to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z House Grzegorz Butryn posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Najnowsze z 25 zleceń na fundamenty w Ciechanowie

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Ciechanów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Ciechanów

2023-01-05 do 2023-01-13

Doskonałe Konstrukcje Betonowe Ciechanów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Malużyn

2022-12-05 do 2022-12-13

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 30m², Ciechanów

Zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 30m² jest zaadresowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z Ciechanowa oraz przyległych powiatów. Zadzwoń teraz i wyślij ofertę - naprawdę warto.

 • Ciechanów

2022-09-28 do 2022-10-06

Solidna Budowa Fundamentów Ciechanów

Zdecyduj się na prace dotyczące solidnej budowy fundamentów od sprawdzonych Klientów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Mazowieckiego lub okolicy. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Grądy

2022-09-04 do 2022-09-12

Fundamenty Ciechanów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Biele

2022-09-16 do 2022-09-24

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², Nowe Miasto

Klient poszukuje doskonałej współpracy, pisząc - Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Napisz krótko co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Nowe Miasto

2022-07-22 do 2022-07-30

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 300m² Informacje dodatkowe: Hala łukowa 12m szerokość i 25m długości Termin rozpoczęcia prac: ...

 • Przasnysz

2022-11-04 do 2022-11-12

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów Ciechanów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 110m² Informacje dodatkowe: Lugo 110 m Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Przasnysz

2022-12-18 do 2022-12-19

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 50m², Płońsk

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 50m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Płońsk

2022-07-26 do 2022-08-03

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Płońsk

2022-07-25 do 2022-08-02

Doskonałe Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: domek letniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Płońsk

2022-08-24 do 2022-09-01

Rewelacyjne Fundamenty

Zrealizowanie fundamentów dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 100000m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Pokaż dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę jak najszybciej.

 • Płońsk

2023-01-14 do 2023-01-22

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 100m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie fundamentu (projekt szyper 4 drs) zgodne z projektem (roboty zie...

 • Popielżyn górny

2022-08-01 do 2022-08-09

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Budynek 7x5 Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Joniec

2022-07-26 do 2022-08-03

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów Ciechanów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 150m² Informacje dodatkowe: Poszukuje firmy do wykonania fundamentu na lawie fundamentowej + scianka z bloczkow bet...

 • Mława

2022-09-21 do 2022-09-29

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 120m², Dobra Wola

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na najlepsza budowa fundamentów w rejonie Mazowieckiego i świadczysz usługi z najwyższej półki to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 120m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej niezawodnej firmy. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Dobra wola

2023-01-27 do 2023-02-04

Doskonałe Wykonanie Fundamentów

Przekonaj się, że Klienci zlecający wykonanie fundamentów są pewni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako ekspert od wykonania fundamentów. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Popielżyn dolny

2022-10-09 do 2022-10-17

Opłacalne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Nasielsk

2022-07-30 do 2022-08-07

Porządne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 51m² Informacje dodatkowe: Projekt domu Tiara mini WOE1165 9,99 x6,99 m Termin rozpoczęcia prac: 2023-02-05...

 • Nasielsk

2023-02-05 do 2023-02-13
dodano wczoraj o 22:36

Dobre Konstrukcje Betonowe

Udowodnij Zlecającemu, że równie dobrej oferty konstrukcji betonowych prędko nie znajdzie w miejscowości Mazowieckie i okolicy, więc jeśli szuka dobrych konstrukcji betonowych to natychmiast powinien wybrać Twoją Firmę. Umów się na rozmowę jak najszybciej i prześlij ofertę.

 • Nasielsk

2022-11-11 do 2022-11-19

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Pułtusk

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Pułtusk

2023-01-15 do 2023-01-23

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 100m², Pułtusk

Jesteś w stanie zaoferować godną uwagi propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego wymagań. Zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Pułtusk

2022-09-06 do 2022-09-14

Profesjonalne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Pułtusk

2022-08-16 do 2022-08-16

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 41m², Pułtusk

Zlecający napisał zlecenie brzmiące "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 41m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie fundamentów daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Pułtusk

2022-08-16 do 2022-08-24

Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Pułtusk

2023-01-03 do 2023-01-11

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów