Fundamenty w Radomiu

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 431 811 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 280 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Radomiu

Fundamenty Radom

Rewelacyjne Płyty Betonowe

137 opinii

Zaufaj specjalistom w dziedzinie płyt betonowych i zatrudnij Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Termico Janusz Prusiński - Doskonała Płyta Fundamentowa Radom

Termico Janusz Prusiński

49 opinii

Jeżeli szukasz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Termico Janusz Prusiński perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Parati Sp. z o.o. - Pierwszorzędny Fundament Radom

Parati Sp. z o.o.

20 opinii

Jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu? Trafiłeś w dobre miejsce - Parati Sp. z o.o. jest do Twoich usług. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

Globallet - Płyty Fundamentowe - Staranny Fundament Radom

Globallet - Płyty Fundamentowe

18 opinii

Jeszcze szukasz profesjonalistów od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie Globallet - Płyty Fundamentowe. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN - Świetne Płyty Betonowe Radom

Świetne Płyty Betonowe Radom

5 opinii

Zaufaj specjalistom w dziedzinie płyt betonowych i zatrudnij LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Stuga - Wysokiej Klasy Wylewanie Fundamentów Radom

Stuga

2 opinie

Chcesz znaleźć sprawdzonego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Stuga jest na to najlepszym rozwiązaniem. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Raf-Trans - Solidne Wylewanie Fundamentów Radom

Raf-Trans

2 opinie

Powierz usługę wylewania fundamentów ekspertom firmy Raf-Trans z miejscowości Radom. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Radomia są w ścisłej czołówce. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

"DAM- BUD" Damian Figarski - Doskonały Fundament Radom

"DAM- BUD" Damian Figarski

2 opinie

Nadal szukasz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry DAM- BUD Damian Figarski. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby poznać dopasowaną ofertę.

WikKop minikoparka oraz wywrotka - Doskonałe Fundamenty Pod Dom Radom

Doskonałe Fundamenty Pod Dom Radom

1 opinia

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od fundamentów pod dom? Wykorzystaj doświadczenie WikKop minikoparka oraz wywrotka. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

TDW Budownictwo Paweł Pytka - Najlepsze Ławy Fundamentowe w Radomiu

Najlepsze Ławy Fundamentowe w Radomiu

1 opinia

Uważasz, że najlepsze ławy fundamentowe to trudny temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z TDW Budownictwo Paweł Pytka dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Umów odpowiedni dla Ciebie termin!

Najnowsze z 28 zleceń na fundamenty w Radomiu

Staranne Fundamenty Radom

Jeszcze możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako specjalista od fundamentów. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Dłużej nie trać czasu i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

 • Radom

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 8 dni temu

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów Radom

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 234m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Radom

2023-01-07 do 2023-01-15

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 135m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zachęcamy do zadawania pytań.

 • Radom

2022-12-04 do 2022-12-12

Usługi Wykonania Fundamentów Radom

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Radom

2022-12-02 do 2022-12-10

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 122m², Radom

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 122m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Radom

2022-11-29 do 2022-12-07

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 60m², Radom

Zlecający szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 60m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Skontaktuj się teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

 • Radom

2022-11-16 do 2022-11-24

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 130m², Radom

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 130m² Informacje dodatkowe: Szukam firmy do wykonania płyty fundamentowej pod dom szkieletowy pod Radomiem....

 • Radom

2022-11-10 do 2022-11-18

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Radom

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Radom

2022-11-06 do 2022-11-14

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m², Radom

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Radom

2022-11-02 do 2022-11-10

Porządne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom letniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Radom

2022-10-27 do 2022-11-04

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 82m², Radom

Zlecający, który potrzebuje najlepszej usługi wykonania fundamentów powinien już dziś zgłosić się do Ciebie i zobaczyć na własne oczy niskie ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Pokaż propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Radom

2022-10-07 do 2022-10-15

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Radom

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Radom

2022-10-06 do 2022-10-14

Perfekcyjne Usługi Wykonania Fundamentów

Dzięki dbałości o szczegóły usługi wykonania fundamentów Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Sława, którą tworzysz sprawia, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania zleceniodawców. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Radom

2022-08-15 do 2022-08-23

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 105m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Radom

2022-07-27 do 2022-08-04

Zlecę wykonanie fundamentów, 175m², Radom

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 175m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Radom

2022-07-22 do 2022-07-30

Wykonanie Fundamentów Radom

Klient napisał "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²". Wykonaj zadanie najlepszego wykonania fundamentów jako specjalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania prac z Mazowieckiego i pobliskich miast. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Jedlnia-Letnisko

2022-09-15 do 2022-09-23

Dobre Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Gzowice-Folwark

2022-09-19 do 2022-09-27

Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Nazwa projektu Zdrojowkach 8G2 Termin rozpoczęcia prac: 2023-03-01...

 • Jedlińsk

2022-08-03 do 2022-08-11

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Dąbrówka Nowa

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Chodzi o wyprowadzenie 4/5 warstw z ławy bloczkami betonowymi. Termin rozpoczęcia ...

 • Dąbrówka nowa

2022-09-19 do 2022-09-27

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Jako fachowiec działający na terenie Mazowieckiego i oferujący wszechstronne usługi wykonania fundamentów zapoznaj się z potrzebami Klienta, który pisze zapytanie o treści "Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 70m²". Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Żabia wola

2022-09-19 do 2022-09-27

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Jastrząb

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta kłopotem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny specjalista z zakresu konstrukcji betonowych sporządź skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m². Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Jastrząb

2022-08-07 do 2022-08-15

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Pionki

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Pionki

2023-01-21 do 2023-01-29

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Wieniawa

2022-08-07 do 2022-08-15

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Kazanów

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Przeanalizuj szczegóły zlecenia o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²". Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Kazanów

2022-09-20 do 2022-09-28

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Kazanów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Kazanów

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 2 dni temu

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Radzanów

Starasz się odnaleźć zlecenia jako warty zaufania fachowiec z zakresu najwyższej klasy budowy fundamentów z Mazowieckiego? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Radzanów

2022-10-30 do 2022-11-07

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Radzanów

Ten Zleceniodawca, który w dalszym ciągu nie znalazł konstrukcji betonowych, pomimo że próbuje znaleźć od kilku tygodni, zgłosił nam zlecenie o treści - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m². To właśnie Twoja oferta może pomóc rozwiązać problem Zleceniodawcy. Skontaktuj się, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie będziesz żałować.

 • Radzanów

2022-10-30 do 2022-11-07

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 47m², Boska Wola

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na wyjątkowa budowa fundamentów w rejonie Mazowieckiego i świadczysz usługi z najwyższej półki to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 47m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej kompetentnej firmy. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Boska wola

2022-09-26 do 2022-10-04

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów