Fundamenty w Garwolinie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 408 420 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Garwolinie

Fundamenty Garwolin

Świetny Fundament Garwolin

137 opinii

Planujesz wybrać wartego uwagi specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. jest na to skuteczną metodą. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Termico Janusz Prusiński - Perfekcyjne Płyty Betonowe w Garwolinie

Perfekcyjne Płyty Betonowe w Garwolinie

49 opinii

Jeszcze szukasz specjalisty od płyt betonowych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Termico Janusz Prusiński. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Parati Sp. z o.o. - Perfekcyjne Wzmacnianie Fundamentów Garwolin

Parati Sp. z o.o.

20 opinii

Właśnie wybierasz godnego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? Parati Sp. z o.o. z Garwolina będzie najszybszą drogą. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Stuga - Staranne Fundamenty Garwolin

Staranne Fundamenty

2 opinie

Zrealizowanie fundamentów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. Stuga ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

PIONPAL Daniel Sztobryn - Rewelacyjny Fundament Garwolin

Rewelacyjny Fundament

2 opinie

Jeżeli poszukujesz doskonałej współpracy to eksperci z PIONPAL Daniel Sztobryn są dla Ciebie idealni. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Raf-Trans - Rewelacyjne Płyty Betonowe Garwolin

Raf-Trans

2 opinie

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od płyt betonowych? Skorzystaj z doświadczenia Raf-Trans. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

LECHDOM GARWOLIN - Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Garwolin

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

3 opinie

Zleć zadanie najwyższej klasy wykonania fundamentów fachowcom z firmy LECHDOM GARWOLIN. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Garwolin i pobliskich powiatów. Przedzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Usługi remontowo-budowlane Paweł Mazek - Doskonałe Fundamenty Garwolin

Doskonałe Fundamenty Garwolin

9 opinii

Jeżeli szukasz dobrej współpracy to eksperci z Usługi remontowo-budowlane Paweł Mazek są dla Ciebie stworzeni. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby otrzymać ofertę.

GMG BUDOWA Grzegorz Gdyra - Solidne Wylewanie Fundamentów Garwolin

Solidne Wylewanie Fundamentów

1 opinia

Planujesz wybrać wartego uwagi specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? GMG BUDOWA Grzegorz Gdyra jest na to skuteczną metodą. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

INWENTBUD Robert Majsterek - Solidne Fundamenty Pod Dom Garwolin

INWENTBUD Robert Majsterek

1 opinia

Zrealizowanie fundamentów pod dom będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. INWENTBUD Robert Majsterek ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Najnowsze z 28 zleceń na fundamenty w Garwolinie

Fundamenty Garwolin

Wciąż masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako profesjonalista od fundamentów. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Aby poznać Klienta skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

 • Cyganówka

2023-01-29 do 2023-01-30

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 56m², Wilga

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 56m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Wilga

2022-10-01 do 2022-10-09

Budowa Fundamentów Garwolin

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Łaskarzew

2022-08-21 do 2022-08-29

Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów Garwolin

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Mostek Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 18m² Informacje dodatkowe: Do wykonania są ściany boczne mostka nad rowem melioracyjnym z osadzona rurą. Aktualnie na rurze wy...

 • Nowy goniwilk

2022-08-04 do 2022-08-12

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Korytnica

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Korytnica

2022-08-30 do 2022-09-07

Najlepsze Fundamenty

Ten Zleceniodawca w dalszym ciągu szuka specjalisty od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 85m², chcąc doświadczonych specjalistów. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Magnuszew

2022-08-02 do 2022-08-10

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 30m², Osieck

Ten Zleceniodawca, który w dalszym ciągu nie znalazł konstrukcji betonowych, chociaż szuka od niezliczonych dni, wysłał nam zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 30m². To właśnie Twoja oferta może rozwiązać problem Zlecającego. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Osieck

2022-08-31 do 2022-09-08

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Osieck

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: 15,5m x 9,25m Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Osieck

2022-08-10 do 2022-08-18

Fantastyczna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Osieck

2022-08-10 do 2022-08-18

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Wola Osowińska

Ten Klient jest zdania, że rewelacyjne fundamenty to niełatwe zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec doradzisz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Wola osowińska

2022-11-21 do 2022-11-29

Wyjątkowa Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Letniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Strachomin

2022-11-04 do 2022-11-12

Wyjątkowa Budowa Fundamentów

Zdecyduj się na zapytanie dotyczące wyjątkowej budowy fundamentów od sprawdzonych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Kozienice lub okolicy. Aby poznać dokładne informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

 • Kozienice

2022-11-03 do 2022-11-11

Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: 8,5x11 metrów Termin rozpoczęcia prac: 2022-11-17...

 • Łuczynów

2022-10-30 do 2022-11-07

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Łuczynów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Łuczynów

2022-11-01 do 2022-11-09

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 95m², Kołbiel

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 95m² Informacje dodatkowe: Proszę o podanie cen za samą robociznę, materiały moje, w zakres pra...

 • Kołbiel

2023-01-15 do 2023-01-19

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 110m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Ryki

2022-07-24 do 2022-08-01

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 216m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Oszczywilk

2022-08-15 do 2022-08-23

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Sarny, Gm. Ułęż

Zlecający, który potrzebuje usługi wykonania fundamentów powinien już dziś zgłosić się do specjalisty takiego, jak Ty i poznać świetne ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Żeby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

 • Sarny, gm. Ułęż

2022-11-17 do 2022-11-25

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Siennica

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Projekt domu Viking 4 WAH1704 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w ro...

 • Siennica

2023-01-09 do 2023-01-09

Pierwszorzędne Usługi Wykonania Fundamentów Garwolin

Zlecający, który szuka usługi wykonania fundamentów winien niezwłocznie zgłosić się do Ciebie i zobaczyć na własne oczy dobre ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Jeruzal

2022-12-09 do 2022-12-17

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Grabów nad Pilicą

2022-09-30 do 2022-10-08

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 55m², Warka

Szukasz pracy jako fachowiec od najwyższej klasy budowy fundamentów w rejonie Mazowieckiego lub w pobliskim rejonie? Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Warka

2023-01-20 do 2023-01-28

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m², Góra Kalwaria

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Góra Kalwaria

2022-08-03 do 2022-08-11

Opłacalne Konstrukcje Betonowe Garwolin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 80m² Informacje dodatkowe: Projekt Erdol 3 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Góra Kalwaria

2022-09-25 do 2022-10-03

Najlepsze Usługi Wykonania Fundamentów

Jeśli usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest dla Ciebie. Polegając na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Rzakta

2022-09-11 do 2022-09-19

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 40m², Piotrowice

Ten Klient, który jeszcze nie znalazł konstrukcji betonowych, mimo że poszukuje od wielu dni, wysłał nam ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 40m². To właśnie Twoja oferta może zakończyć problem Zleceniodawcy. Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Piotrowice

2022-07-29 do 2022-08-06

Najlepsza Budowa Fundamentów

Planujesz wykonać zlecenie na budowa fundamentów, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 161m² to dobry pomysł. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

 • Karczew

2022-10-01 do 2022-10-09

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 220m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Karczew

2022-09-06 do 2022-09-14

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów