Fundamenty w Pruszkowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 456 252 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 477 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Pruszkowie

Fundamenty Pruszków

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Przygotowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Termico Janusz Prusiński - Porządne Fundamenty Pruszków

Porządne Fundamenty

49 opinii

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie fundamentów i zatrudnij Termico Janusz Prusiński. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby otrzymać ofertę.

Global Company 24 Bartłomiej Sienkiewicz - Rewelacyjne Płyty Betonowe Pruszków

Rewelacyjne Płyty Betonowe Pruszków

30 opinii

Zaufaj specjalistom w dziedzinie płyt betonowych i zatrudnij Global Company 24 Bartłomiej Sienkiewicz. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Parati Sp. z o.o. - Profesjonalne Wzmacnianie Fundamentów Pruszków

Profesjonalne Wzmacnianie Fundamentów

20 opinii

Jeśli poszukujesz rewelacyjnej współpracy to profesjonaliści z Parati Sp. z o.o. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Globallet - Płyty Fundamentowe - Staranne Wzmacnianie Fundamentów Pruszków

Staranne Wzmacnianie Fundamentów

18 opinii

Poszukujesz specjalisty od wzmacniania fundamentów? Powierz tę kwestię specjalistom z Globallet - Płyty Fundamentowe. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Budiko - Dominik Domański - Doskonały Fundament Pruszków

Doskonały Fundament Pruszków

10 opinii

Uwierz ekspertom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Budiko - Dominik Domański. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

LEGALETT - Perfekcyjny Fundament w Pruszkowie

Perfekcyjny Fundament w Pruszkowie

5 opinii

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od fundamentu? Skorzystaj z kwalifikacji LEGALETT. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Transbud-Energo - Wyjątkowe Kopanie Fundamentów Pruszków

Transbud-Energo

5 opinii

Starasz się odnaleźć godnego zaufania specjalistę z zakresu wyjątkowego kopania fundamentów z Pruszkowa do realizacji zaplanowanych działań? Firma Transbud-Energo jest Twoim rozwiązaniem. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

K&M BUD KAMIL Jaworski - Perfekcyjne Płyty Betonowe Pruszków

K&M BUD KAMIL Jaworski

2 opinie

Myślisz, że perfekcyjne płyty betonowe to skomplikowane zagadnienie? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z KM BUD KAMIL Jaworski dadzą wskazówki i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Barts-bud - Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Pruszków

Barts-bud

1 opinia

Wiele długich lat pracownicy Barts-bud wykonują usługi z zakresu profesjonalnego wylewania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Najnowsze z 32 zleceń na fundamenty w Pruszkowie

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m², Domaniew

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę rewelacyjnych konstrukcji betonowych gwarantując przy tym sympatyczną obsługę, a opcjonalnie także usługi dodatkowe, niewątpliwie zainteresujesz tego Zleceniodawcy, który napisał - Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m². Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Domaniew

2023-01-30 do 2023-02-07

Idealne Konstrukcje Betonowe Pruszków

Daj znać Zlecającemu, że równie dobrej propozycji konstrukcji betonowych nie znajdzie na terenie Pruszkowa, więc jeżeli szuka idealnych konstrukcji betonowych to niezwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Dokładne informacje prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Pruszków

2023-01-18 do 2023-01-26

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 1500m², Nadarzyn

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Magazyn Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 1500m² Informacje dodatkowe: Wymiary magazynu 25 m szer długosc 60 m Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Nadarzyn

2023-01-17 do 2023-01-25

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 140m², Pruszków

Ten Klient jest zdania, że solidne fundamenty to niełatwy temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 140m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista posłużysz mu radą i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś.

 • Pruszków

2023-01-16 do 2023-01-16

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 190m², Komorów

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Klient, który napisał - "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 190m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Komorów

2023-01-15 do 2023-01-23

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 205m², Nadarzyn

Klient wprowadził zapytanie "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 205m²". Przyjmij zlecenie fantastycznej budowy fundamentów jako ekspert w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji działalności z Mazowieckiego i pobliskich powiatów. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Nadarzyn

2023-01-02 do 2023-01-10

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów Pruszków

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Brwinów

2023-01-01 do 2023-01-09

Solidna Budowa Fundamentów Pruszków

Zaoszczędź sobie kłopotów i zrealizuj zlecenie na solidna budowa fundamentów z miejscowościMazowieckie. Wyczerpującą ofertę prześlij po kontakcie.

 • Michałowice

2022-12-17 do 2022-12-25

Usługi Wykonania Fundamentów Pruszków

Zlecający, który potrzebuje najwyższej klasy usługi wykonania fundamentów powinien koniecznie zgłosić się do Twojej firmy i poznać atrakcyjne ceny oraz oferowaną jakość. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Brwinów

2022-12-07 do 2022-12-15

Doskonałe Fundamenty Pruszków

Wykonanie fundamentów dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Brwinów

2022-12-07 do 2022-12-15

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Kajetany

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Wykonanie płyty fundamentowej o powierzchni 182m2 do wykonania: - zbrojeni...

 • Kajetany

2022-11-14 do 2022-11-16

Solidna Budowa Fundamentów

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny zaufania specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Umów się na rozmowę jeszcze dziś.

 • Brwinów

2022-11-12 do 2022-11-20

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 201-300m², Michałowice

Jako doskonały specjalista, który świadczy usługi wykonania fundamentów na wysokim poziomie pomóż osiągnąć cele Klientowi, który jest rzetelny. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Michałowice

2022-11-03 do 2022-11-11

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 118m², Piastów

Zlecający szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 118m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Skontaktuj się teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

 • Piastów

2022-10-03 do 2022-10-11

Dobre Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Michałowice

2022-10-02 do 2022-10-10

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 314m², Pruszków

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta zagadką i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny znawca z dziedziny konstrukcji betonowych znajdź idealną ofertę pod zlecenie - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 314m². Aby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

 • Pruszków

2022-09-28 do 2022-10-06

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Rozalin

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Rozalin

2022-09-25 do 2022-10-03

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Rusiec

2022-09-24 do 2022-10-02

Palowanie fundamentów, 200m2, Nadarzyn

Zakres zlecenia: palowanie fundamentów Powierzchnia: 200m2 Informacje dodatkowe: - 30 pali o średnicy 40cm, - Klientka prześle projekt zainteresowanym Firmom. Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Nadarzyn

2022-09-14 do 2022-09-22

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 400m², Pruszków

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 400m² Informacje dodatkowe: Mikropalowanie płyty fundamentowej Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Pruszków

2022-09-13 do 2022-09-21

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m², Nadarzyn

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Nadarzyn

2022-09-12 do 2022-09-14

Najwyższej Klasy Konstrukcje Betonowe

Jesteś w stanie zaoferować korzystną propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz temu Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Łady

2022-09-09 do 2022-09-17

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 180m², Nadarzyn

Ten Klient potrzebuje specjalisty od fundamentów. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 180m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Ustal pasujący termin od razu!

 • Nadarzyn

2022-09-06 do 2022-09-14

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 45m², Nadarzyn

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Przyczyń się do realizacji jego celów. Aby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - warto.

 • Nadarzyn

2022-08-31 do 2022-09-08

Rewelacyjne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Budynek parterowy Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Podlanie-Podbicie fundamentów Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Michałowice

2022-08-22 do 2022-08-30

Zlecę wykonanie fundamentów, 23m², Nadarzyn

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Ogród zimowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 23m² Informacje dodatkowe: Fundament pod ogród zimowy o wymiarach 7x3,40m Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Nadarzyn

2022-08-21 do 2022-08-29

Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 300m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Otrębusy

2022-08-21 do 2022-08-29

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 235m², Michałowice-Osiedle

Ten Klient w dalszym ciągu poszukuje specjalisty od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 235m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Michałowice-Osiedle

2022-08-16 do 2022-08-24

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Sękocin Stary

Zleceniodawca szuka rewelacyjnej jakości wykonywanych usług i pisze - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Sękocin stary

2022-08-10 do 2022-08-18

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na rewelacyjne wykonanie fundamentów w rejonie Mazowieckiego i oczekujesz rzetelnego klienta to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 240m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej kompetentnej firmy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Otrębusy

2022-07-26 do 2022-08-03

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 99m², Dawidy

Przyjmij zlecenie doskonałej budowy fundamentów o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 99m²", jako specjalista z miejscowości Mazowieckie. Zadziw klientów swoimi kompetencjami i fachowością. Pokaż, że w okolicy Mazowieckiego nie masz sobie równych. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Dawidy

2022-07-26 do 2022-08-03

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów