Malowanie elewacji w Pruszkowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Malowania Elewacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 723 977 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
577 005 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Elewacja jest zewnętrzną powierzchnią ścian budynku, pełniącą funkcję reprezentatywną. Oddziałują na nią czynniki zewnętrzne, które przez upływ czasu sprawiają, że fasada może wymagać ponownego malowania. Malowanie elewacji polega na położeniu nowej powłoki farby na poprzednią warstwę, zniszczoną przez czynniki atmosferyczne. Z naszego artykułu dowiesz się, z jakich etapów składa się ten proces, a także poznasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie malowania elewacji. Jeśli poszukujesz specjalisty – sprawdź nasz ranking uwzględniający najlepszych fachowców w tej dziedzinie.

Przed rozpoczęciem ewentualnego malowania elewacji, należy sprawdzić dokładnie jej stan. Należy szczegółowo obejrzeć uprzednio wykonaną elewację i ocieplenia – dzięki temu można oszacować potencjalne prace przy fasadzie. Jeżeli elewacja jest w dobrym stanie, musimy ją wyczyścić (przez lata elewacja na pewno uległa zabrudzeniu). Najlepiej użyć do tego celu papieru ściernego lub szpachelki. Musimy jednak uważać, aby nie zniszczyć tynku, ponieważ w przeciwnym razie niezbędne może okazać się również ponowne tynkowanie elewacji. Jeżeli odkryjemy pewne uszkodzenia – należy usunąć starą elewację, wyczyścić ściany i naprawić je. Może też okazać się, że niezbędne będzie wykonanie nowego ocieplenia elewacji.

Po wykryciu wszelkich niedoskonałości oraz ich naprawieniu, należy przystąpić do umycia elewacji poprzez użycie odpowiedniego płynu. W celu wykonania czynności, jaką jest mycie elewacji, można wykorzystać myjkę ciśnieniową. Kolejnym etapem jest wybór odpowiedniej farby do wykończenia elewacji oraz dobranie jej koloru. Należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta.

Przed podjęciem decyzji o malowaniu, trzeba wziąć pod uwagę gruntowanie elewacji zewnętrznej. Może okazać się to konieczne w sytuacji, gdy do naprawy elewacji użyto masy szpachlowej. Gdy gruntowanie będziemy mieć za sobą, następne co musimy zrobić, to podjąć decyzję o wyborze metody malowania elewacji. Tę czynność można wykonać na kilka sposobów. Mamy trzy techniki do wyboru: natryskowo, za pomocą pistoletu do malowania elewacji, wałkiem albo pędzlem. Jeżeli zdecydowaliśmy się na konkretną metodę – pozostaje nam tylko zabezpieczyć otoczenie i przystąpić do malowania powierzchni.

Na koszt malowania elewacji składa się bardzo wiele czynników. Zależny jest on w dużej mierze od tego, czy będziemy dokonywać malowania samodzielnie, czy skorzystamy z usług firmy malarskiej. Ekipy specjalizujące się w malowaniu elewacji ogłaszają się na wielu stronach branżowych bądź portalach ogłoszeniowych.

Ranking najlepszych malarzy elewacji w Pruszkowie

Malowanie elewacji Pruszków

Jarosław Zych

47 opinii

Już od kilku lat pracownicy firmy Jarosław Zych realizują usługi z zakresu malowania elewacji, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

AREMO - Wysokiej Klasy Malowanie Elewacji Pruszków

Wysokiej Klasy Malowanie Elewacji Pruszków

10 opinii

Dokonaj najlepszego wyboru i zleć prace tym fachowcom od malowania elewacji z miejscowości Pruszków. Szczegółową ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

EMPO - Wyjątkowe Malowanie Domów w Pruszkowie

Wyjątkowe Malowanie Domów w Pruszkowie

8 opinii

Konkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to główne walory firmy EMPO, której specjalnością jest malowanie domów. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

PBD Elewacje - Rewelacyjna Fasada Domu Pruszków

Rewelacyjna Fasada Domu

37 opinii

Zrealizowanie fasady domu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. PBD Elewacje ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Już teraz zadzwoń do nich, aby poznać dopasowaną ofertę.

ARTANNA Sp z o.o. - Świetna Renowacja Elewacji Pruszków

Świetna Renowacja Elewacji

6 opinii

Uwierz fachowcom w dziedzinie renowacji elewacji i zatrudnij ARTANNA Sp z o.o.. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

MW-DOM INWESTYCJE Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Fasada Domu Pruszków

Pierwszorzędna Fasada Domu Pruszków

6 opinii

W przypadku, gdy szukasz wyjątkowego malowania domów w rejonie Pruszkowa i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to MW-DOM INWESTYCJE Sp. z o.o. jest do Twoich usług. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie będziesz żałować.

Feniks Jacek Drzewiecki - Najwyższej Klasy Malowanie Elewacji Pruszków

Feniks Jacek Drzewiecki

15 opinii

Feniks Jacek Drzewiecki świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z rejonu Pruszkowa oraz przyległych powiatów. Zadzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

J-ost - Doskonałej Jakości Renowacja Elewacji Pruszków

J-ost

1 opinia

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od renowacji elewacji? Powierz tę kwestię specjalistom z J-ost. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Zenek Golczyk - Solidny Malarz Elewacji Pruszków

Zenek Golczyk

3 opinie

Jeśli wciąż nie wybrałeś malarza elewacji, to zwróć uwagę na firmę Zenek Golczyk. Świadczy całe spektrum usług w atrakcyjnych cenach. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Waldemar Kosiński usługi remonotowo-budowlane - Wyjątkowy Malarz Elewacji Pruszków

Waldemar Kosiński usługi remonotowo-budowlane

4 opinie

Nie znajdziesz innych tak wyjątkowych malarzy elewacji z tak dużym doświadczeniem zawodowym, pracujących na terenie miejscowości Pruszków i w całym powiecie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś i poznaj ofertę.

Najnowsze z 26 zleceń na malowanie elewacji w Pruszkowie

Perfekcyjna Renowacja Elewacji Pruszków

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 201-250m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna ...

 • Brwinów

2023-03-30 do 2023-04-07
dodano wczoraj o 16:18

Zlecę malowanie domu, 600, Pruszków

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 600 Liczba kondygnacji: 3 Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje dodatko...

 • Pruszków

2023-03-23 do 2023-03-31
dodano 7 dni temu

Dobry Malarz Elewacji Pruszków

Jako malarz elewacji z olbrzymim doświadczeniem i specjalista stale przygotowany do współpracy przy nowym zleceniu odpowiedz na zapytanie. Ten Zlecający nadesłał zlecenie o treści "Zlecę malowanie domu, 251-300m²". Przedstaw bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Piastów

2023-03-12 do 2023-03-20

Malowanie elewacji domu, do 100m², Piastów

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: do 100m² Liczba kondygnacji: 1 Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin r...

 • Piastów

2023-03-07 do 2023-03-15

Zapotrzebowanie na malowanie elewacji domu, 60m², Raszyn

Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 60m² Liczba kondygnacji: 3 Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozp...

 • Raszyn

2023-03-06 do 2023-03-14

Wybitny Malarz Elewacji

Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: do 100m² Liczba kondygnacji: 1 Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpo...

 • Raszyn

2023-03-02 do 2023-03-05

Zlecę malowanie domu, 101-150m², Raszyn

Rodzaj budynku: domu szeregowego Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 101-150m² Liczba kondygnacji: 1 Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpoc...

 • Raszyn

2023-03-02 do 2023-03-10

Solidne Usługi Malowania Elewacji Pruszków

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 3 - 5-letni Powierzchnia prac: 201-250m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpoczę...

 • Piastów

2023-01-13 do 2023-01-21

Zapotrzebowanie na malowanie elewacji domu, 201-250m², Komorów

Jeśli twoja specjalność to rzetelne usługi malowania elewacji i malowanie elewacji na terenie miejscowości Mazowieckie oraz okolicznych miast to to zapytanie jest skierowane do Ciebie. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

 • Komorów

2023-01-12 do 2023-01-20

Renowacja Elewacji

Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 101-150m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Inform...

 • Brwinów

2022-11-23 do 2022-12-01

Zlecę malowanie domu, 151-200m², Wolica

Jeśli pracujesz od lat i realizujesz usługi z zakresu malowania domów odpowiedz na zapytanie ofertowe, które brzmi - Zlecę malowanie domu, 151-200m² i zostało napisane przez rzetelnego Konsumenta. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Wolica

2022-10-11 do 2022-10-19

Nieprzeciętny Malarz Elewacji

Skontaktuj się z Klientem jako malarz elewacji z wymaganym doświadczeniem w kwestii tanich usług malowania elewacji. W Twojej firmie dbanie o zadowolenie swoich Klientów to rzecz powszednia. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Wolica

2022-10-07 do 2022-10-15

Wysokiej Klasy Malowanie Domów Pruszków

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 151-200m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin r...

 • Sokołów

2022-10-06 do 2022-10-14

Najwyższej Klasy Malowanie Domów

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 151-200m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informa...

 • Nadarzyn

2022-09-30 do 2022-10-08

Fasada Domu Pruszków

Rodzaj budynku: budynek biurowy Stan obiektu: budynek 3 - 5-letni Powierzchnia prac: do 100m² Liczba kondygnacji: 1 Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Termin rozpoczęcia prac: mo...

 • Brwinów

2022-09-21 do 2022-09-29

Zlecę malowanie domu, 201-250m², Otrębusy

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 201-250m² Liczba kondygnacji: 1 Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin ...

 • Otrębusy

2022-09-18 do 2022-09-18

Potrzebna firma do malowania elewacji domu, 75m², Łazy

Ten Klient myśli, że rewelacyjna fasada domu to niełatwy temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Potrzebna firma do malowania elewacji domu, 75m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako malarz elewacji pomożesz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Jeśli chcesz poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

 • Łazy

2023-03-06 do 2023-03-14

Zapytanie o malowanie elewacji domu, 101-150m², Kaputy

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek do 2 lat Powierzchnia prac: 101-150m² Liczba kondygnacji: 1 Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpoczęcia prac...

 • Kaputy

2022-09-15 do 2022-09-23

Zapytanie o malowanie elewacji domu, 101-150m², Milanówek

Ten Klient myśli, że rewelacyjna fasada domu to nieprosty temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o malowanie elewacji domu, 101-150m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

 • Milanówek

2023-02-04 do 2023-02-12

Potrzebna firma do malowania elewacji domu, 101-150m², Milanówek

Przyjmij usługę pierwszorzędnego malowania elewacji o treści "Potrzebna firma do malowania elewacji domu, 101-150m²", jako ekspert z miejscowości Mazowieckie. Zadziw klientów swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Pokaż, że na terenie Mazowieckiego jesteś w ścisłej czołówce. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby przesłać wycenę.

 • Milanówek

2023-03-10 do 2023-03-18

Znakomita Renowacja Elewacji

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: nowo wybudowany budynek Powierzchnia prac: 301-400m² Liczba kondygnacji: 3 Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Termin rozpoczęcia p...

 • Milanówek

2022-09-27 do 2022-10-05

Malowanie elewacji domu, 101-150m², Milanówek

Podejmij współpracę z Klientem jako solidny malarz elewacji z wieloletnią praktyką w temacie solidnych usług malowania elewacji. Dla Twojej firmy uznanie wśród Klientów to rzecz powszednia. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

 • Milanówek

2023-02-09 do 2023-02-17

Zapotrzebowanie na malowanie elewacji domu, 120m², Milanówek

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 120m² Liczba kondygnacji: 1 Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje ...

 • Milanówek

2022-09-18 do 2022-09-26

Potrzebna firma do malowania elewacji domu, 301-400m², Milanówek

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który napisał - "Potrzebna firma do malowania elewacji domu, 301-400m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Zaproponuj termin już teraz!

 • Milanówek

2023-02-02 do 2023-02-10

Najlepsze Malowanie Elewacji

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako godny zaufania fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Złotokłos

2022-09-20 do 2022-09-28

Fasada Domu

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 401-500m² Liczba kondygnacji: 1 Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin ...

 • Grodzisk Mazowiecki

2022-09-27 do 2022-10-05

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Malowania Elewacji

Najczęstsze pytania o malowaniu elewacji

Co ile lat należy odmalowywać elewację?

Z racji, że elewacja narażona jest na wiele negatywnych czynników atmosferycznych – niezbędne jest jej regularne odświeżanie. Co ile lat należy odmalować elewację? Jest to zależne, między innymi, od położenia danego budynku. Może zdarzyć się, że dom położony jest przy ruchliwej ulicy – nieruchomość wówczas jest bardziej narażona na degradację właściwości powłoki. Środki ochrony zastosowane w materiałach z czasem się wypłukują. Z reguły przyjmuje się, że należy odnawiać naszą elewację, mniej więcej co 10 lat.

Ile kosztuje odświeżenie elewacji?

Jest to w przeważającej mierze uzależnione od metrażu naszego domu. Zasadniczo możemy przyjąć, że kosztmalowania elewacji to około 35 złotych za metr kwadratowy. Przy założeniu, że nieruchomość liczy około 200 metrów kwadratowych – należy spodziewać się wydatku rzędu 7 tysięcy złotych za wykonanie usługi. Na cenęmalowania elewacji wpływa też sposób wykonania usługi – kwota może się różnić w zależności od wykonywanej techniki pracy (natrysk, wałek lub pędzel). Kluczowym czynnikiem jest także wysokość danego budynku. Na cenę także wpływa miejsce wykonania danej usługi – taniej za usługę zapłacimy w mniejszych miejscowościach.

Jakiego specjalistę należy zatrudnić do pomalowania elewacji?

Malowaniem elewacji zajmują się wyspecjalizowane firmy malarskie. Warto skupić się na poszukiwaniu specjalistów poprzez portale ogłoszeniowe i rankingowe. W tym celu koniecznie sprawdź nasz ranking Najlepszych Specjalistów. Jeżeli zdecydowaliśmy się na zatrudnienie fachowców do pomalowania elewacji, należy podjąć kilka działań w celu zminimalizowania wyboru nietrafionego fachowca.

Na wybór idealnego specjalisty składają się: cena, jakość, terminowość, a także doświadczenie osoby, której zlecimy wykonanie usługi. Warto koniecznie zwracać uwagę na opinie, komentarze i liczbę gwiazdek, jaką posiada dany fachowiec. Jest to najlepsza wskazówka, co do tego, czy warto zatrudnić daną firmę do wykonania danej usługi.

Jakie farby najbardziej nadają się do malowania elewacji?

Należy zwrócić także na odporność danej farby na działanie czynników atmosferycznych. Należy wybierać te, które są odporne na długotrwałe działanie promieni ultrafioletowych, a także charakteryzujące się odpornością na wilgoć i nie wchłaniają zabrudzeń. Obecnie najbardziej popularne są farby na bazie żywic silikonowych oraz akrylowych. Cechują się dobrą jakością koloru oraz stosunkowo sporą paletą dostępnych barw. Farba silikonowa ma właściwości samozmywalne ze względu na zastosowaną powłokę. Farba akrylowa jest nieco mniej odporna na zabrudzenia, lecz pozwala „oddychać” ścianom.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Malowania Elewacji