Malowanie elewacji w Gdańsku

Porównaj oferty od Specjalistów od Malowania Elewacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 394 565 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 431 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Elewacja jest zewnętrzną powierzchnią ścian budynku, pełniącą funkcję reprezentatywną. Oddziałują na nią czynniki zewnętrzne, które przez upływ czasu sprawiają, że fasada może wymagać ponownego malowania. Malowanie elewacji polega na położeniu nowej powłoki farby na poprzednią warstwę, zniszczoną przez czynniki atmosferyczne. Z naszego artykułu dowiesz się, z jakich etapów składa się ten proces, a także poznasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie malowania elewacji. Jeśli poszukujesz specjalisty – sprawdź nasz ranking uwzględniający najlepszych fachowców w tej dziedzinie.

Przed rozpoczęciem ewentualnego malowania elewacji, należy sprawdzić dokładnie jej stan. Należy szczegółowo obejrzeć uprzednio wykonaną elewację i ocieplenia – dzięki temu można oszacować potencjalne prace przy fasadzie. Jeżeli elewacja jest w dobrym stanie, musimy ją wyczyścić (przez lata elewacja na pewno uległa zabrudzeniu). Najlepiej użyć do tego celu papieru ściernego lub szpachelki. Musimy jednak uważać, aby nie zniszczyć tynku, ponieważ w przeciwnym razie niezbędne może okazać się również ponowne tynkowanie elewacji. Jeżeli odkryjemy pewne uszkodzenia – należy usunąć starą elewację, wyczyścić ściany i naprawić je. Może też okazać się, że niezbędne będzie wykonanie nowego ocieplenia elewacji.

Po wykryciu wszelkich niedoskonałości oraz ich naprawieniu, należy przystąpić do umycia elewacji poprzez użycie odpowiedniego płynu. W celu wykonania czynności, jaką jest mycie elewacji, można wykorzystać myjkę ciśnieniową. Kolejnym etapem jest wybór odpowiedniej farby do wykończenia elewacji oraz dobranie jej koloru. Należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta.

Przed podjęciem decyzji o malowaniu, trzeba wziąć pod uwagę gruntowanie elewacji zewnętrznej. Może okazać się to konieczne w sytuacji, gdy do naprawy elewacji użyto masy szpachlowej. Gdy gruntowanie będziemy mieć za sobą, następne co musimy zrobić, to podjąć decyzję o wyborze metody malowania elewacji. Tę czynność można wykonać na kilka sposobów. Mamy trzy techniki do wyboru: natryskowo, za pomocą pistoletu do malowania elewacji, wałkiem albo pędzlem. Jeżeli zdecydowaliśmy się na konkretną metodę – pozostaje nam tylko zabezpieczyć otoczenie i przystąpić do malowania powierzchni.

Na koszt malowania elewacji składa się bardzo wiele czynników. Zależny jest on w dużej mierze od tego, czy będziemy dokonywać malowania samodzielnie, czy skorzystamy z usług firmy malarskiej. Ekipy specjalizujące się w malowaniu elewacji ogłaszają się na wielu stronach branżowych bądź portalach ogłoszeniowych.

Ranking najlepszych malarzy elewacji w Gdańsku

Malowanie elewacji Gdańsk

Clean-IsGood

30 opinii

Starasz się odnaleźć solidnego specjalistę z zakresu doskonałego malowania elewacji z Twojego rejonu do realizacji zaplanowanych działań? Firma Clean-IsGood jest Twoim rozwiązaniem. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Damian Radomski Remonty z Pasją - Pierwszorzędna Fasada Domu Gdańsk

Damian Radomski Remonty z Pasją

7 opinii

Uważasz, że pierwszorzędna fasada domu to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

ASCENTO Oleksandr Krasnovskyi - Profesjonalna Renowacja Elewacji Gdańsk

Profesjonalna Renowacja Elewacji Gdańsk

5 opinii

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie renowacji elewacji i zatrudnij ASCENTO Oleksandr Krasnovskyi. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

TAKTUM - Fenomenalny Malarz Elewacji Gdańsk

TAKTUM

1 opinia

Nawiąż kontakt z TAKTUM jeśli szukasz fenomenalnych malarzy elewacji działających na terenie Gdańska i w okolicy. Już nie zwlekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Aleksander Żygadło - Doskonałej Jakości Farba Do Elewacji Gdańsk

Aleksander Żygadło

1 opinia

Ten, kto szuka doskonałej jakości farby do elewacji powinien niezwłocznie zgłosić się do tego dostawcy i poznać ich niskie ceny oraz korzystne warunki dostawy. Wybierz ich numer, aby uzyskać więcej szczegółów.

Wanted - Doskonała Renowacja Elewacji Gdańsk

Wanted

1 opinia

Na wypadek jeśli jeszcze poszukujesz ekspertów od renowacji elewacji to wykorzystaj kompetencje Wanted. Gdańsk to główny obszar ich działania. Zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

RADAR Radosław Ryszkowski - Rewelacyjna Renowacja Elewacji w Gdańsku

Rewelacyjna Renowacja Elewacji w Gdańsku

6 opinii

Jeżeli w dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od renowacji elewacji to wykorzystaj doświadczenie RADAR Radosław Ryszkowski. Gdańsk to teren, na którym koncentrują swoje działania. Skontaktuj się natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

Amako Sp. z O.O. - Świetna Fasada Domu Gdańsk

Amako Sp. z O.O.

2 opinie

Poszukujesz dobrej firmy od fasady domu? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Amako Sp. z O.O.. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Prokam Usługi Budowlane Sp. z o.o. - Dobra Farba Do Elewacji Gdańsk

Prokam Usługi Budowlane Sp. z o.o.

3 opinie

Dobra farba do elewacji z transportem pod drzwi to normalna usługa Prokam Usługi Budowlane Sp. z o.o., dzięki której będziesz całkowicie kontent. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Twoja-Fasada - Pierwszorzędna Renowacja Elewacji Gdańsk

Pierwszorzędna Renowacja Elewacji Gdańsk

2 opinie

Jeśli szukasz rewelacyjnej współpracy to profesjonaliści z Twoja-Fasada są dla Ciebie idealni. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Najnowsze z 24 zleceń na malowanie elewacji w Gdańsku

Zapytanie o malowanie elewacji domu, 251-300m², Gdańsk

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 251-300m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin r...

 • Gdańsk

2023-01-21 do 2023-01-29
dodano 7 dni temu

Potrzebna firma do malowania elewacji domu, do 100m², Gdańsk

Wykonaj zlecenie jako malarz elewacji z obszerną wiedzą w kwestii profesjonalnych usług malowania elewacji. Dla Twojej firmy śledzenie rynku i dostępnych rozwiązań to standard. Aby poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

 • Gdańsk

2023-01-15 do 2023-01-23

Zapytanie o malowanie elewacji budynku, 201-250m², Gdańsk

Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 201-250m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: Generalny...

 • Gdańsk

2023-01-13 do 2023-01-21

Zlecę malowanie domu, do 100m², Gdańsk

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: do 100m² Liczba kondygnacji: 1 Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje do...

 • Gdańsk

2023-01-10 do 2023-01-18

Zlecę malowanie domu, 101-150m², Gdańsk

Rodzaj budynku: domu szeregowego Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 101-150m² Liczba kondygnacji: 3 Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje do...

 • Gdańsk

2023-01-08 do 2023-01-16

Najwyższej Klasy Malowanie Domów Gdańsk

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: nowo wybudowany budynek Powierzchnia prac: 151-200m² Liczba kondygnacji: 1 Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpoczęc...

 • Kowale

2022-12-16 do 2022-12-24

Zlecę malowanie domu, 101-150m², Gdańsk

Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 101-150m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozp...

 • Gdańsk

2022-10-20 do 2022-10-28

Profesjonalne Malowanie Domów

Pragniesz znaleźć zlecenia jako solidny specjalista z zakresu profesjonalnego malowania domów? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Żeby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

 • Gdańsk

2022-10-05 do 2022-10-13

Dobry Malarz Elewacji Gdańsk

Rodzaj budynku: budynek biurowy Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 35m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Informacje dodatkowe: D...

 • Gdańsk

2022-09-27 do 2022-10-05

Malowanie elewacji domu, 151-200m², Gdańsk

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: nowo wybudowany budynek Powierzchnia prac: 151-200m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpo...

 • Gdańsk

2022-09-07 do 2022-09-15

Perfekcyjne Malowanie Elewacji Gdańsk

Jeśli pracujesz od lat i świadczysz usługi z zakresu malowania elewacji wykonaj zlecenie, które brzmi - Potrzebna firma do malowania elewacji domu, 6m² i zostało złożone przez pewnego Konsumenta. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Jankowo gdańskie

2022-08-29 do 2022-09-06

Doskonałej Jakości Fasada Domu Gdańsk

Na wypadek jeśli nadal jako profesjonalista od fasady domu szukasz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Malowanie elewacji budynku, 650. Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Gdańska z pewnością dasz dowód Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Przedłóż propozycję temu Klientowi - nawiąż współpracę jak najszybciej.

 • Gdańsk

2022-08-27 do 2022-09-04

Rzetelne Usługi Malowania Elewacji Gdańsk

Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 201-250m² Liczba kondygnacji: 3 Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Info...

 • Gdańsk

2022-08-27 do 2022-09-04

Malowanie elewacji domu, 100m², Gdańsk

Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 100m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje...

 • Gdańsk

2022-08-08 do 2022-08-16

Świetna Renowacja Elewacji

W dalszym ciągu możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako specjalista od renowacji elewacji. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twoich usług oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Umów się na rozmowę od razu, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Gdańsk

2022-07-31 do 2022-08-08

Zapotrzebowanie na malowanie elewacji domu, do 100m², Czaple

Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Stan obiektu: budynek 3 - 5-letni Powierzchnia prac: do 100m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpoczęcia p...

 • Czaple

2022-07-29 do 2022-08-06

Zapytanie o malowanie elewacji domu, do 100m², Gdańsk

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który napisał - "Zapytanie o malowanie elewacji domu, do 100m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zadzwoń teraz i wyślij ofertę - naprawdę warto.

 • Gdańsk

2022-07-22 do 2022-07-30

Doskonała Fasada Domu

Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: do 100m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin r...

 • Banino

2022-08-28 do 2022-09-05

Wykwalifikowany Malarz Elewacji

Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: do 100m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna...

 • Banino

2022-08-28 do 2022-09-05

Zapytanie o malowanie elewacji domu, 50m², Banino

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 50m² Liczba kondygnacji: 1 Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje do...

 • Banino

2022-10-01 do 2022-10-09

Świetna Renowacja Elewacji

Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 7m² Liczba kondygnacji: 3 Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje...

 • Sopot

2022-09-30 do 2022-10-08

Potrzebna firma do malowania elewacji domu, 301-400m², Pruszcz Gdański

Poszukiwane są znakomite usługi malowania elewacji w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Potrzebna firma do malowania elewacji domu, 301-400m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednie kwalifikacje do realizacji wymagań Klienta z zakresu malowania domów, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Klienta.

 • Pruszcz Gdański

2022-11-25 do 2022-12-03

Solidna Renowacja Elewacji

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: nowo wybudowany budynek Powierzchnia prac: 251-300m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozp...

 • Pruszcz Gdański

2022-09-17 do 2022-09-25

Zlecę malowanie domu, 301-400m², Pruszcz Gdański

Jako pierwszorzędny malarz elewacji z wieloletnim doświadczeniem i specjalista przygotowany do pracy odpowiedz na zapytanie. Ten Zlecający nadesłał zlecenie o treści "Zlecę malowanie domu, 301-400m²". Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Pruszcz Gdański

2022-08-15 do 2022-08-23

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Malowania Elewacji

Najczęstsze pytania o malowaniu elewacji

Co ile lat należy odmalowywać elewację?

Z racji, że elewacja narażona jest na wiele negatywnych czynników atmosferycznych – niezbędne jest jej regularne odświeżanie. Co ile lat należy odmalować elewację? Jest to zależne, między innymi, od położenia danego budynku. Może zdarzyć się, że dom położony jest przy ruchliwej ulicy – nieruchomość wówczas jest bardziej narażona na degradację właściwości powłoki. Środki ochrony zastosowane w materiałach z czasem się wypłukują. Z reguły przyjmuje się, że należy odnawiać naszą elewację, mniej więcej co 10 lat.

Ile kosztuje odświeżenie elewacji?

Jest to w przeważającej mierze uzależnione od metrażu naszego domu. Zasadniczo możemy przyjąć, że kosztmalowania elewacji to około 35 złotych za metr kwadratowy. Przy założeniu, że nieruchomość liczy około 200 metrów kwadratowych – należy spodziewać się wydatku rzędu 7 tysięcy złotych za wykonanie usługi. Na cenęmalowania elewacji wpływa też sposób wykonania usługi – kwota może się różnić w zależności od wykonywanej techniki pracy (natrysk, wałek lub pędzel). Kluczowym czynnikiem jest także wysokość danego budynku. Na cenę także wpływa miejsce wykonania danej usługi – taniej za usługę zapłacimy w mniejszych miejscowościach.

Jakiego specjalistę należy zatrudnić do pomalowania elewacji?

Malowaniem elewacji zajmują się wyspecjalizowane firmy malarskie. Warto skupić się na poszukiwaniu specjalistów poprzez portale ogłoszeniowe i rankingowe. W tym celu koniecznie sprawdź nasz ranking Najlepszych Specjalistów. Jeżeli zdecydowaliśmy się na zatrudnienie fachowców do pomalowania elewacji, należy podjąć kilka działań w celu zminimalizowania wyboru nietrafionego fachowca.

Na wybór idealnego specjalisty składają się: cena, jakość, terminowość, a także doświadczenie osoby, której zlecimy wykonanie usługi. Warto koniecznie zwracać uwagę na opinie, komentarze i liczbę gwiazdek, jaką posiada dany fachowiec. Jest to najlepsza wskazówka, co do tego, czy warto zatrudnić daną firmę do wykonania danej usługi.

Jakie farby najbardziej nadają się do malowania elewacji?

Należy zwrócić także na odporność danej farby na działanie czynników atmosferycznych. Należy wybierać te, które są odporne na długotrwałe działanie promieni ultrafioletowych, a także charakteryzujące się odpornością na wilgoć i nie wchłaniają zabrudzeń. Obecnie najbardziej popularne są farby na bazie żywic silikonowych oraz akrylowych. Cechują się dobrą jakością koloru oraz stosunkowo sporą paletą dostępnych barw. Farba silikonowa ma właściwości samozmywalne ze względu na zastosowaną powłokę. Farba akrylowa jest nieco mniej odporna na zabrudzenia, lecz pozwala „oddychać” ścianom.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Malowania Elewacji