Fotowoltaika

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 8 635 149 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
603 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki

Panele fotowoltaiczne

Giosan Polska / AUTORYZOWANY PARTNER Bruk-Bet Fotowoltaika / Poznań-Bydgoszcz-Konin-Kalisz-Łódź-Warszawa-Szczecin-Gdańsk-Gdynia-Sopot

452 opinie

Chcąc znaleźć najlepszą propozycję instalacji fotowoltaicznych znajdziesz firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale firma fotowoltaiczna Giosan Polska AUTORYZOWANY PARTNER Bruk-Bet Fotowoltaika Poznań-Bydgoszcz-Konin-Kalisz-Łódź-Warszawa-Szczecin-Gdańsk-Gdynia-Sopot nia ma konkurentów. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

RP SOLAR - Bruk Bet Partner - Doskonałe Panele Słoneczne

RP SOLAR - Bruk Bet Partner

165 opinii

RP SOLAR - Bruk Bet Partner nie ma sobie równych w sprzedaży doskonałych paneli słonecznych w dobrej cenie każdemu kontrahentowi, zapewniając liczne metody realizacji płatności. Przedzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

PERTIS Fotowoltaika - Korzystne Instalacje Fotowoltaiczne

PERTIS Fotowoltaika

309 opinii

Instalacje fotowoltaiczne i szczegóły z tym związane skończą być dla Ciebie kłopotem, jeśli skorzystasz z oferty PERTIS Fotowoltaika. Profesjonalni konsultanci z branży instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci wybrać idealne rozwiązanie. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - zobacz!

Sunnco Kolektory Słoneczne - Rewelacyjne Panele Fotowoltaiczne

Sunnco Kolektory Słoneczne

114 opinii

Kolejnego takiego dostawcy szybko nie znajdziesz na terenie Radomia, dlatego jeśli szukasz rewelacyjnych paneli fotowoltaicznych to od razu sprawdź Sunnco Kolektory Słoneczne. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - zobacz!

ENERGOKLIMAT Bartosz Frąckowiak - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne

ENERGOKLIMAT Bartosz Frąckowiak

67 opinii

Wybranie najlepszej firmy fotowoltaicznej nie jest proste, dlatego polecamy Ci ENERGOKLIMAT Bartosz Frąckowiak - to prawdziwi specjaliści w kwestii systemów fotowoltaicznych działający w rejonie Powiatu Poznańskiego, którzy znają się na swojej pracy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz ofertę.

Eko-Trends Sławomir Iwaniec - Doskonała Fotowoltaika

Doskonała Fotowoltaika

107 opinii

Wybitni pracownicy firmy Eko-Trends Sławomir Iwaniec spełnią Państwa wymagania odnośnie fotowoltaiki. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Gedeon Gwiazdowski i Wróblewski Sp.j. - Doskonałe Baterie Słoneczne

Gedeon Gwiazdowski i Wróblewski Sp.j.

5 opinii

Kolejnego takiego sprzedawcy prędko nie znajdziesz na terenie powiatu Suwałkiego, dlatego jeśli szukasz doskonałych baterii słonecznych to bezzwłocznie zobacz Gedeon Gwiazdowski i Wróblewski Sp.j.. Zapytaj o wycenę już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

FOTOWOLTAIKA Ryszard Zych - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne

Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne

301 opinii

Kupno dobrych ogniw fotowoltaicznych może być trudne, ale ten dostawca na 100% pomoże Tobie w znalezieniu dopasowanego produktu. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Świetne Baterie Słoneczne

EkoProjekt Polska Sp. z o.o.

129 opinii

Dotarcie do świetnych baterii słonecznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z EkoProjekt Polska Sp. z o.o. pomogą Ci i wybiorą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Inowa Sp. z o.o. - Dobre Baterie Słoneczne

Inowa Sp. z o.o.

80 opinii

Inowa Sp. z o.o. z powiatu Kraków jest najlepszy w sprzedaży dobrych baterii słonecznych w korzystnej cenie każdemu Klientowi, zapewniając przy tym dogodne metody płatności. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Najnowsze z 25 507 zleceń na fotowoltaikę

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, prąd do 200zł m-c, Wrocław

Zlecenie o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, prąd do 200zł m-c jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Wrocławia i z sąsiednich miast. Zapraszamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

 • Wrocław

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano 1 godzinę temu

Wysokiej Klasy Panele Słoneczne

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 251-300zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Zambrów

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano 1 godzinę temu

Staranna Instalacja Fotowoltaiczna

Przygotowanie instalacji fotowoltaicznej dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na fotowoltaikę, prąd 800zł m-c. Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Koronka

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano 1 godzinę temu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd 500zł m-c, Ostróda

Zleceniodawca, który szuka paneli słonecznych zgłosił zainteresowanie - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd 500zł m-c. Musi on zapoznać się z Twoją ofertą jako dostawcy i zobaczyć na własne oczy Twoje świetne ceny oraz referencje otrzymane od Klientów. Jeśli chcesz otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się już teraz - warto.

 • Ostróda

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano 1 godzinę temu

Z Górnej Półki Panele Fotowoltaiczne

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 201-250zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: grunt Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Radziejów

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano 1 godzinę temu

Tanie Panele Słoneczne

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: do 200zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Gdańsk

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano 2 godziny temu

Panele fotowoltaiczne, prąd 251-300zł m-c, Warszawa

Zleceniodawca, który wprowadził zlecenie o treści "Panele fotowoltaiczne, prąd 251-300zł m-c", poszukuje paneli słonecznych. Powinien znaleźć ofertę firmy fotowoltaicznej takiej, jak Twoja, która nie ma sobie równych. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Warszawa

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano 2 godziny temu

Znakomita Instalacja Fotowoltaiczna

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 251-300zł Stan budynku: deweloperski Miejsce montażu: dach Dodatkowe informacje: Budynek jest oddany do użytku lecz w stanie deweloperskim. Interesuję nas Pompa ciepła wraz z in...

 • Piątnica Poduchowna

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano 2 godziny temu

Instalacja Fotowoltaiczna

Ten Klient jest zdania, że doskonałej jakości instalacja fotowoltaiczna to skomplikowany temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, prąd 301-400zł m-c". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Gostynin

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano 2 godziny temu

Firma Fotowoltaiczna

Poszukiwana jest dobra firma fotowoltaiczna z Słubic. Zapoznaj się ze szczegółami zapytania o treści - Zapotrzebowanie na fotowoltaikę, prąd 251-300zł m-c. Już nie czekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

 • Słubice

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano 2 godziny temu

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Zobacz sprzedawców fotowoltaiki w dużych miastach

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki