Fotowoltaika w Bydgoszczy

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 429 129 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 152 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Bydgoszczy

Panele fotowoltaiczne Bydgoszcz

Pierwszorzędna Fotowoltaika

574 opinie

Planujesz wybrać solidnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Natural Energy PL Sp. z o.o. z Bydgoszczy jest na to skuteczną metodą. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz ofertę.

Synergio S.A. - Profesjonalne Systemy Fotowoltaiczne Bydgoszcz

Synergio S.A.

157 opinii

Oferuje usługi z zakresu systemów fotowoltaicznych od wielu lat, głównie na obszarze miejscowości Bydgoszcz, ale także okolicznych powiatów. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Energia Taniej Sp. z o.o. - Dobre Baterie Słoneczne Bydgoszcz

Energia Taniej Sp. z o.o.

84 opinie

Jeśli poszukujesz najlepszej oferty baterii słonecznych w rejonie Bydgoszczy, skorzystaj z pomocy profesjonalistów w branży. Energia Taniej Sp. z o.o. wykorzysta swoje doświadczenie i przedstawi Ci niezłą propozycję. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz ofertę.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Profesjonalna Fotowoltaika w Bydgoszczy

Profesjonalna Fotowoltaika w Bydgoszczy

52 opinie

Pierwszorzędna fotowoltaika to najważniejszy temat dla ekipy z firmy Polenergia Fotowoltaika S.A. - są zawodowcami w tej dziedzinie. Już teraz określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Solidna Fotowoltaika Bydgoszcz

Polenergia Fotowoltaika S.A.

52 opinie

Polenergia Fotowoltaika S.A. świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Bydgoszcz i okolic. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnej oferty - zadzwoń!

Ozenergy Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Panele Fotowoltaiczne Bydgoszcz

Pierwszorzędne Panele Fotowoltaiczne Bydgoszcz

37 opinii

Drugiego takiego dostawcy nie znajdziesz na terenie Bydgoszczy, dlatego jeśli szukasz pierwszorzędnych paneli fotowoltaicznych to koniecznie poznaj Ozenergy Sp. z o.o.. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

Copernicus Sun S.A. - Perfekcyjna Fotowoltaika Bydgoszcz

Perfekcyjna Fotowoltaika Bydgoszcz

45 opinii

Fotowoltaika na najwyższym poziomie to ich pasja, dlatego są zawsze w pełnej gotowości do pracy. Przedzwoń teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

JMP INVEST - Idealne Instalacje Fotowoltaiczne Bydgoszcz

JMP INVEST

10 opinii

JMP INVEST to eksperci od fotowoltaiki, świadczący usługi dla Klientów z Bydgoszczy i sąsiednich powiatów. Ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Systemy PV Dariusz Cholewiński - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Bydgoszcz

Systemy PV Dariusz Cholewiński

6 opinii

Perfekcyjne systemy fotowoltaiczne to specjalność ekipy z firmy Systemy PV Dariusz Cholewiński - są niekwestionowanym liderem w branży. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

P.H.U. Ekomatic Mikołaj Brzuzy - Dobre Panele Słoneczne Bydgoszcz

Dobre Panele Słoneczne

2 opinie

Znalezienie dobrych paneli słonecznych bywa sporym wyzwaniem, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z P.H.U. Ekomatic Mikołaj Brzuzy doradzą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Ustal pasujący termin już teraz!

Najnowsze z 229 zleceń na fotowoltaikę w Bydgoszczy

Rewelacyjna Instalacja Fotowoltaiczna Bydgoszcz

Jeszcze masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Zlecającego jako specjalista od instalacji fotowoltaicznej. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Jeśli chcesz otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

 • Bydgoszcz

2023-02-03 do 2023-02-10
dodano 10 godzin temu

Staranna Instalacja Fotowoltaiczna

Ten Zlecający wciąż szuka profesjonalistów od instalacji fotowoltaicznej. Napisał zlecenie o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 501-1000m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Bydgoszcz

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano wczoraj o 19:12

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 501-1000m², Bydgoszcz

Przygotowanie systemu fotowoltaicznego z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 501-1000m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Bydgoszcz

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 2 dni temu

Z Górnej Półki Panele Słoneczne Bydgoszcz

Jako Firma i specjalista w dostarczaniu z górnej półki paneli słonecznych w konkurencyjnej cenie każdemu Klientowi i zapewniający przy tym dogodne metody realizacji płatności, nawiąż kontakt w odpowiedzi na to ogłoszenie o treści "Panele fotowoltaiczne, dach 201-300m²". Powinno Cię zaciekawić. Umów się na rozmowę od razu.

 • Bydgoszcz

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 7 dni temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Bydgoszcz

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Bydgoszcz

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano 8 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Bydgoszcz

Jeżeli szukasz zlecenia jako producent dobrych paneli fotowoltaicznych, to na pewno zapewnisz Zlecającemu najlepszy produkt. Przedłóż wyjątkową ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie.

 • Bydgoszcz

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano 8 dni temu

Panele Fotowoltaiczne Bydgoszcz

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Bydgoszcz

2023-01-31 do 2023-01-31

Instalacja Fotowoltaiczna

Wciąż jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zlecającego jako dobra firma od instalacji fotowoltaicznej. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Już nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Bydgoszcz

2023-01-25 do 2023-02-02

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Bydgoszcz

Dla Klienta znalezienie rewelacyjnej firmy fotowoltaicznej to nie jest prosta sprawa, dlatego warto zainteresować się i nawiązać współpracę, niezależnie jako prawdziwy specjalista w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Bydgoszczy, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Umów się na rozmowę jak najszybciej i prześlij ofertę.

 • Bydgoszcz

2023-01-25 do 2023-02-02

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Bydgoszcz

Zleceniodawcy nagminnie czują się zagubieni w nadmiarze ofert na panele fotowoltaiczne. Jako ekspert, pomóż znaleźć najbardziej korzystne rozwiązanie temu Klientowi zapytanie o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Bydgoszcz

2023-01-25 do 2023-02-02

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki