Fotowoltaika w Chełmnie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 388 295 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 122 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Chełmnie

Panele fotowoltaiczne Chełmno

Perfekcyjna Fotowoltaika w Chełmnie

574 opinie

Wybranie perfekcyjnej firmy fotowoltaicznej nie należy do najprostszych, dlatego warto zainteresować się Natural Energy PL Sp. z o.o. - to prawdziwi specjaliści w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Chełmna, którzy znają się na swojej robocie. Już teraz określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Synergio S.A. - Tanie Panele Fotowoltaiczne Chełmno

Synergio S.A.

157 opinii

Jeśli poszukujesz najlepszej oferty paneli fotowoltaicznych na terenie Chełmna, skorzystaj z pomocy ekspertów w branży. Synergio S.A. wykorzysta swoją doświadczoną kadrę i złoży Ci dobrą propozycję. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

OZE.plus - Your Way Sp. z o.o. - Profesjonalna Fotowoltaika Chełmno

Profesjonalna Fotowoltaika Chełmno

91 opinii

Firma OZE.plus - Your Way Sp. z o.o. to eksperci od fotowoltaiki, obsługujący Klientów z Chełmna i sąsiednich powiatów. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Energia Taniej Sp. z o.o. - Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne Chełmno

Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne

84 opinie

Instalacje fotowoltaiczne oraz detale z tego wynikające nie będą dla Ciebie kłopotem, jeśli skorzystasz z oferty Energia Taniej Sp. z o.o.. Profesjonalni znawcy z dziedziny instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci wybrać skrojone na miarę rozwiązanie. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

SUNclever - Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Chełmno

Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Chełmno

52 opinie

Profesjonalna fotowoltaika to najważniejszy temat dla ekipy z firmy SUNclever - są prawdziwymi ekspertami w branży. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Polenergia Fotowoltaika - Znakomite Baterie Słoneczne Chełmno

Polenergia Fotowoltaika

52 opinie

Pierwszorzędna firma fotowoltaiczna oferująca swoje usługi w miejscowości Chełmno i w przyległych miastach. Ażeby poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

Ozenergy Sp. z o.o. - Dobre Panele Słoneczne Chełmno

Ozenergy Sp. z o.o.

37 opinii

Firma Ozenergy Sp. z o.o. to eksperci od fotowoltaiki, obsługujący Klientów z Chełmna i sąsiednich powiatów. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

JMP INVEST - Opłacalne Panele Słoneczne Chełmno

JMP INVEST

10 opinii

Nie możesz odnaleźć się w zawiłościach ofert na panele słoneczne? Specjaliści z JMP INVEST doradzą Ci najbardziej korzystne wyjście. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

P.H.U. Ekomatic Mikołaj Brzuzy - Porządne Ogniwa Fotowoltaiczne Chełmno

P.H.U. Ekomatic Mikołaj Brzuzy

2 opinie

P.H.U. Ekomatic Mikołaj Brzuzy z Chełmna jest najlepszy w oferowaniu porządnych ogniw fotowoltaicznych w bezkonkurencyjnej cenie każdemu kontrahentowi, zapewniając liczne metody realizacji płatności. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby otrzymać ofertę.

SOL Jerzy Thiel - Profesjonalne Systemy Fotowoltaiczne Chełmno

SOL Jerzy Thiel

1 opinia

SOL Jerzy Thiel świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z rejonu Chełmna i z sąsiednich miast. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Najnowsze z 30 zleceń na fotowoltaikę w Chełmnie

Solidna Fotowoltaika Chełmno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego rachunku za...

 • Chełmno

2023-01-23 do 2023-01-31
dodano 4 dni temu

Panele Słoneczne Chełmno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Osnowo

2023-01-20 do 2023-01-28
dodano 7 dni temu

Znakomita Instalacja Fotowoltaiczna Chełmno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Nowy dwór królewski

2023-01-06 do 2023-01-14

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m², Lisewo

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego ...

 • Lisewo

2023-01-04 do 2023-01-12

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Bajerze

Zlecający nagminnie czują się zagubieni w gąszczu ofert na panele słoneczne. Jako specjalista, zaproponuj najbardziej korzystne rozwiązanie temu Klientowi zapytanie o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m². Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Bajerze

2022-12-29 do 2023-01-06

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 501-1000m², Starogród

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 501-1000m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczne...

 • Starogród

2022-12-28 do 2023-01-05

Znakomity System Fotowoltaiczny Chełmno

Na wypadek jeśli jeszcze jako ekspert od systemu fotowoltaicznego szukasz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z Kujawsko-pomorskiego z pewnością udowodnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Unisław

2022-12-22 do 2022-12-30

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², _

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat W...

 • _

2022-12-11 do 2022-12-19

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 501-1000m², Papowo Biskupie

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 501-1000m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego m...

 • Papowo Biskupie

2022-12-05 do 2022-12-13

Dobra Firma Fotowoltaiczna Chełmno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięc...

 • Stolno Wabcz

2022-11-29 do 2022-12-07

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki