Fotowoltaika w Żninie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 553 795 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
639 990 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Żninie

Panele fotowoltaiczne Żnin

Energia Taniej Sp. z o.o.

89 opinii

Właśnie wybierasz sprawdzonego partnera do realizacji swoich planów? Energia Taniej Sp. z o.o. z Żnina jest na to najlepszym rozwiązaniem. Skontaktuj się, aby otrzymać ofertę.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Tanie Panele Fotowoltaiczne Żnin

Polenergia Fotowoltaika S.A.

96 opinii

Tanie panele fotowoltaiczne z doręczeniem pod Twoje drzwi to zwyczajna metoda pracy Polenergia Fotowoltaika S.A., dzięki której będziesz na 100% kontent. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

AM Group Solar sp. z o.o. - Wyśmienite Panele Fotowoltaiczne Żnin

AM Group Solar sp. z o.o.

52 opinie

Jeszcze nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy paneli fotowoltaicznych, mimo że poszukujesz go od niezliczonych dni? AM Group Solar sp. z o.o. może ma szansę zakończyć Twój problem. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Karlik Energy , Karlik Spółka Jawna - Dobre Baterie Słoneczne Żnin

Karlik Energy , Karlik Spółka Jawna

11 opinii

Planujesz wybrać solidnego partnera do realizacji swoich planów? Karlik Energy Karlik Spółka Jawna jest na to skuteczną metodą. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

JMP INVEST - Profesjonalne Systemy Fotowoltaiczne Żnin

JMP INVEST

10 opinii

Chcesz znaleźć godnego uwagi partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? JMP INVEST z Żnina jest na to skuteczną metodą. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Energy Win - Świetne Ogniwa Fotowoltaiczne Żnin

Świetne Ogniwa Fotowoltaiczne

7 opinii

Świetne ogniwa fotowoltaiczne z dowozem pod Twoje drzwi to typowa usługa Energy Win, dzięki której będziesz na sto procent kontent. Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

APE ENERGIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Żnin

Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Żnin

7 opinii

Ta pierwszorzędna firma fotowoltaiczna z miejscowości Żnin to prawdziwi zawodowcy, z którymi opłaca się podjąć współpracę, gdyż mają solidne doświadczenie. Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

SYSTEM ECO - Profesjonalna Energia Odnawialna w Żninie

Profesjonalna Energia Odnawialna w Żninie

8 opinii

SYSTEM ECO świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Skupia się na Klientach z miejscowości Żnin i z sąsiednich miast. Zadzwoń, aby otrzymać ofertę - nie pożałujesz.

Rawicom - Solidna Fotowoltaika Żnin

Rawicom

1 opinia

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Żnin, ale także przyległych miast. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś.

DORADZTWO HANDLOWE LESZEK KRÓLCZYK - Perfekcyjna Fotowoltaika Żnin

Perfekcyjna Fotowoltaika Żnin

1 opinia

Firma DORADZTWO HANDLOWE LESZEK KRÓLCZYK to eksperci od fotowoltaiki, obsługujący Klientów z miejscowości Żnin i przyległych powiatów. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Najnowsze z 61 zleceń na fotowoltaikę w Żninie

Opłacalna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Żnin

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 251-300zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: grunt Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Żnin

2024-04-18 do 2024-04-26
dodano 2 dni temu

Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna Żnin

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 301-400zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Annowo

2024-04-12 do 2024-04-20
dodano 8 dni temu

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 251-300zł Stan budynku: na etapie projektowym Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Janowiec Wielkopolski

2024-04-10 do 2024-04-18

Porządna Instalacja Fotowoltaiczna Żnin

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 800zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Wolice

2024-04-08 do 2024-04-16

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd 1000zł m-c, Żnin

Jeżeli w dalszym ciągu jako ekspert od systemu fotowoltaicznego poszukujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd 1000zł m-c. Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z miejscowości Żnin z pewnością pokażesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Żnin

2024-04-04 do 2024-04-12

Fotowoltaika Żnin

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 201-250zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Łabiszyn

2024-04-03 do 2024-04-11

Zlecę montaż fotowoltaiki, prąd 500zł m-c, Niedźwiady

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 500zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: grunt Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Niedźwiady

2024-04-01 do 2024-04-09

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd 251-300zł m-c, Janowiec Wielkopolski

Dowiedź Klientowi, że następnego takiego sprzedawcy prędko nie znajdzie na terenie Kujawsko-pomorskiego. Więc jeśli jesteś producentem wysokiej jakości paneli słonecznych to koniecznie zapoznaj się ze zleceniem o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd 251-300zł m-c. Jeśli chcesz uzyskać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

 • Janowiec Wielkopolski

2024-03-25 do 2024-04-02

Zlecę montaż fotowoltaiki, prąd 201-250zł m-c, Żnin

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 201-250zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Dodatkowe informacje: Dach dwuspadowy kolektory od strony południowej Termin skorzystania z oferty: w ciąg...

 • Żnin

2024-03-19 do 2024-03-27

Staranna Instalacja Fotowoltaiczna

Przygotowanie instalacji fotowoltaicznej dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd 480zł m-c. Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Annowo

2024-03-16 do 2024-03-24

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki