Fotowoltaika w Żninie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 391 784 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 283 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Żninie

Panele fotowoltaiczne Żnin

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Właśnie wybierasz sprawdzonego partnera do realizacji swoich planów? Natural Energy PL Sp. z o.o. z Żnina jest na to najlepszym rozwiązaniem. Skontaktuj się, aby otrzymać ofertę.

Synergio S.A. - Tanie Panele Fotowoltaiczne Żnin

Synergio S.A.

157 opinii

Tanie panele fotowoltaiczne z doręczeniem pod Twoje drzwi to zwyczajna metoda pracy Synergio S.A., dzięki której będziesz na 100% kontent. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Wyśmienite Panele Fotowoltaiczne Żnin

EkoProjekt Polska Sp. z o.o.

112 opinii

Jeszcze nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy paneli fotowoltaicznych, mimo że poszukujesz go od niezliczonych dni? EkoProjekt Polska Sp. z o.o. może ma szansę zakończyć Twój problem. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Energia Taniej Sp. z o.o. - Dobre Baterie Słoneczne Żnin

Energia Taniej Sp. z o.o.

84 opinie

Planujesz wybrać solidnego partnera do realizacji swoich planów? Energia Taniej Sp. z o.o. jest na to skuteczną metodą. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Energia Capital Sp z o.o. - Profesjonalne Systemy Fotowoltaiczne Żnin

Energia Capital Sp z o.o.

43 opinie

Chcesz znaleźć godnego uwagi partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Energia Capital Sp z o.o. z Żnina jest na to skuteczną metodą. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Polenergia Fotowoltaika - Świetne Ogniwa Fotowoltaiczne Żnin

Świetne Ogniwa Fotowoltaiczne

52 opinie

Świetne ogniwa fotowoltaiczne z dowozem pod Twoje drzwi to typowa usługa Polenergia Fotowoltaika, dzięki której będziesz na sto procent kontent. Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Copernicus Sun S.A. - Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Żnin

Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Żnin

45 opinii

Ta pierwszorzędna firma fotowoltaiczna z miejscowości Żnin to prawdziwi zawodowcy, z którymi opłaca się podjąć współpracę, gdyż mają solidne doświadczenie. Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

SUNERGO Sp. z o.o. - Profesjonalna Energia Odnawialna w Żninie

Profesjonalna Energia Odnawialna w Żninie

21 opinii

SUNERGO Sp. z o.o. świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Skupia się na Klientach z miejscowości Żnin i z sąsiednich miast. Zadzwoń, aby otrzymać ofertę - nie pożałujesz.

BTI-SOLAR - Solidna Fotowoltaika Żnin

BTI-SOLAR

15 opinii

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Żnin, ale także przyległych miast. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś.

JMP INVEST - Perfekcyjna Fotowoltaika Żnin

Perfekcyjna Fotowoltaika Żnin

10 opinii

Firma JMP INVEST to eksperci od fotowoltaiki, obsługujący Klientów z miejscowości Żnin i przyległych powiatów. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Najnowsze z 52 zleceń na fotowoltaikę w Żninie

Dobra Firma Fotowoltaiczna Żnin

Szukając Konsumentów jako dostawca paneli słonecznych, znajdziesz tu wiele ciekawych zleceń dla producentów, jak na przykład "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²". Jednak to Ty jako firma fotowoltaiczna masz możliwość przewyższyć innych. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Żnin

2023-01-24 do 2023-02-01
dodano 3 dni temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², Żnin

Jeszcze masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako dobra firma od systemu fotowoltaicznego. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twojego doświadczenia oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Żnin

2023-01-25 do 2023-01-25

Tanie Panele Słoneczne Żnin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięczneg...

 • Gąsawa

2023-01-17 do 2023-01-25

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Janowiec Wielkopolski

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Janowiec Wielkopolski

2023-01-17 do 2023-01-25

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Laskowo

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: na etapie projektowym Wysokość średniego miesięcznego rachun...

 • Laskowo

2023-01-11 do 2023-01-19

Świetna Firma Fotowoltaiczna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Rogowo

2023-01-11 do 2023-01-19

Tania Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Żnin

Daj znać Zlecającemu, że równie dobrej propozycji instalacji paneli fotowoltaicznych szybko nie znajdzie na terenie Kujawsko-pomorskiego, więc jeżeli szuka taniej instalacji paneli fotowoltaicznych to natychmiast powinien poznać Twoją Firmę. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Gąsawa

2023-01-04 do 2023-01-12

Tanie Panele Słoneczne

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Gąsawa

2022-12-05 do 2022-12-13

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Żnin

Odpowiedz na zlecenie jako firma fotowoltaiczna oferująca swoje usługi w miejscowości Żnin oraz w pobliskim rejonie. Zaprezentuj propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie.

 • Żnin

2022-11-28 do 2022-12-06

Porządna Instalacja Fotowoltaiczna Żnin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Białożewin

2022-11-28 do 2022-12-06

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki