Fotowoltaika w Poznaniu

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 6 893 187 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
541 648 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Poznań - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Poznań

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Natural Energy PL Sp. z o.o. z Poznania nie ma sobie równych w dostarczaniu doskonałej jakości baterii słonecznych w korzystnej cenie każdemu kupującemu, zapewniając przy tym dogodne metody płatności. Zachęcamy do zadawania pytań.

Synergio S.A. - Pierwszorzędna Fotowoltaika Poznań

Pierwszorzędna Fotowoltaika

148 opinii

Fotowoltaika na najwyższym poziomie to dla firmy Synergio S.A. pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są w pełnej gotowości do podjęcia nowego zlecenia. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Profesjonalna Fotowoltaika Poznań

Profesjonalna Fotowoltaika Poznań

112 opinii

Planujesz wybrać godnego uwagi profesjonalistę do realizacji swoich planów? EkoProjekt Polska Sp. z o.o. jest na to najlepszym rozwiązaniem. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Energia Taniej Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Panele Słoneczne Poznań

Pierwszorzędne Panele Słoneczne Poznań

81 opinii

Nadal nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy paneli słonecznych, chociaż poszukujesz go od sam nie wiesz jak dawna? Energia Taniej Sp. z o.o. może rozwiązać Twój problem. Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - sprawdź!

Energy Home Sp. z o.o. - Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna Poznań

Energy Home Sp. z o.o.

53 opinie

Gdy szukasz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Energy Home Sp. z o.o. są dla Ciebie idealni. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

ENERGOKLIMAT Bartosz Frąckowiak - Fotowoltaika w Poznaniu

Fotowoltaika w Poznaniu

37 opinii

Pracownicy ENERGOKLIMAT Bartosz Frąckowiak to specjaliści w swoim fachu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z dziedziny fotowoltaiki. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Polenergia Fotowoltaika - Wyśmienite Baterie Słoneczne Poznań

Wyśmienite Baterie Słoneczne

50 opinii

Nadal nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy baterii słonecznych, chociaż szukasz go od sam nie wiesz jak dawna? Polenergia Fotowoltaika może być Twoim rozwiązaniem. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Copernicus Sun S.A. - Wyjątkowa Firma Fotowoltaiczna Poznań

Copernicus Sun S.A.

43 opinie

Ta wyjątkowa firma fotowoltaiczna z Poznania to prawdziwi fachowcy, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają duże doświadczenie. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

SUNERGO Sp. z o.o. - Korzystne Instalacje Fotowoltaiczne Poznań

SUNERGO Sp. z o.o.

19 opinii

Gdy poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z SUNERGO Sp. z o.o. są dla Ciebie stworzeni. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

BTI-SOLAR - Panele Słoneczne Poznań

Panele Słoneczne

10 opinii

Wybór dobrych paneli słonecznych nie jest sprawą prostą, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z BTI-SOLAR pomogą Ci i dobiorą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej szczegółów.

430 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Poznań

Panele Fotowoltaiczne Poznań

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: północny Powierzchnia dachu: 501-1000m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudow...

 • Poznań

2022-10-07 do 2022-10-15
dodano 1 godzinę temu

Solidna Instalacja Fotowoltaiczna Poznań

Zleceniodawca poszukuje doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m². To zlecenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

 • Poznań

2022-10-07 do 2022-10-15
dodano 2 godziny temu

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 22 545 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Poznań

Jako najlepsza firma fotowoltaiczna z miejscowości Poznań i prawdziwi zawodowcy, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają wieloletnie doświadczenie, jesteś świetnym wyborem dla tego Klienta. Jeśli chcesz poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się - naprawdę warto.

 • Poznań

2022-10-07 do 2022-10-15
dodano 8 godzin temu

Fenomenalna Firma Fotowoltaiczna Poznań

Odpowiedz na zlecenie jako firma fotowoltaiczna oferująca swoje usługi w miejscowości Poznań oraz w przyległych miastach. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Poznań

2022-10-07 do 2022-10-15
dodano 10 godzin temu

Dobra Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Poznań

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięc...

 • Suchy Las

2022-10-05 do 2022-10-13
dodano 2 dni temu

Znakomita Firma Fotowoltaiczna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Poznań

2022-10-05 do 2022-10-13
dodano 2 dni temu

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Poznań

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Poznań

2022-10-05 do 2022-10-13
dodano 2 dni temu

Instalacja Fotowoltaiczna

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Panele fotowoltaiczne, dach 50m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie instalacji fotowoltaicznej daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Poznań

2022-10-05 do 2022-10-13
dodano 2 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Poznań

Dla Klienta wybranie rewelacyjnej firmy fotowoltaicznej to nie jest prosta sprawa, dlatego polecamy Ci nawiązać współpracę, na własną rękę jako prawdziwy profesjonalista w kwestii fotowoltaiki działający w rejonie Poznania, którzy znają się na swojej pracy. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Poznań

2022-10-04 do 2022-10-12
dodano 3 dni temu

Fotowoltaika Poznań

Jeśli fotowoltaika w najlepszym wydaniu to pole działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Zleceniodawca napisał "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 501-1000m²". Nie zwlekaj i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

 • Poznań

2022-10-04 do 2022-10-12
dodano 3 dni temu

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu