Fotowoltaika w Poznaniu

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 973 577 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
653 488 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Poznaniu

Panele fotowoltaiczne Poznań

GIOSAN / AUTORYZOWANY PARTNER Bruk-Bet Fotowoltaika / Poznań-Bydgoszcz-Konin-Kalisz-Łódź-Warszawa-Szczecin-Gdańsk-Gdynia-Sopot

477 opinii

GIOSAN AUTORYZOWANY PARTNER Bruk-Bet Fotowoltaika Poznań-Bydgoszcz-Konin-Kalisz-Łódź-Warszawa-Szczecin-Gdańsk-Gdynia-Sopot z Poznania nie ma sobie równych w dostarczaniu doskonałej jakości baterii słonecznych w korzystnej cenie każdemu kupującemu, zapewniając przy tym dogodne metody płatności. Zachęcamy do zadawania pytań.

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Fotowoltaika Poznań

Pierwszorzędna Fotowoltaika

131 opinii

Fotowoltaika na najwyższym poziomie to dla firmy EkoProjekt Polska Sp. z o.o. pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są w pełnej gotowości do podjęcia nowego zlecenia. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Energia Taniej Sp. z o.o. - Profesjonalna Fotowoltaika w Poznaniu

Profesjonalna Fotowoltaika w Poznaniu

89 opinii

Planujesz wybrać godnego uwagi profesjonalistę do realizacji swoich planów? Energia Taniej Sp. z o.o. jest na to najlepszym rozwiązaniem. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

ENERGOKLIMAT Bartosz Frąckowiak - Pierwszorzędne Panele Słoneczne Poznań

Pierwszorzędne Panele Słoneczne Poznań

87 opinii

Nadal nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy paneli słonecznych, chociaż poszukujesz go od sam nie wiesz jak dawna? ENERGOKLIMAT Bartosz Frąckowiak może rozwiązać Twój problem. Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - sprawdź!

Stratus Energia - Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna Poznań

Stratus Energia

83 opinie

Gdy szukasz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Stratus Energia są dla Ciebie idealni. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

Energy Home Sp. z o.o. - Profesjonalna Energia Odnawialna Poznań

Energy Home Sp. z o.o.

67 opinii

Pracownicy Energy Home Sp. z o.o. to specjaliści w swoim fachu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z dziedziny fotowoltaiki. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Wyśmienite Baterie Słoneczne Poznań

Wyśmienite Baterie Słoneczne

98 opinii

Nadal nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy baterii słonecznych, chociaż szukasz go od sam nie wiesz jak dawna? Polenergia Fotowoltaika S.A. może być Twoim rozwiązaniem. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

"BIALIK" Energia Słoneczna JAROSŁAW BIALIK - Wyjątkowa Firma Fotowoltaiczna Poznań

"BIALIK" Energia Słoneczna JAROSŁAW BIALIK

17 opinii

Ta wyjątkowa firma fotowoltaiczna z Poznania to prawdziwi fachowcy, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają duże doświadczenie. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Siliton sp. z o.o. - Korzystne Instalacje Fotowoltaiczne Poznań

Siliton sp. z o.o.

9 opinii

Gdy poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Siliton sp. z o.o. są dla Ciebie stworzeni. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Multi Energa s.c. - Dobre Panele Słoneczne Poznań

Multi Energa s.c.

129 opinii

Wybór dobrych paneli słonecznych nie jest sprawą prostą, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z Multi Energa s.c. pomogą Ci i dobiorą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej szczegółów.

Najnowsze z 288 zleceń na fotowoltaikę w Poznaniu

Solidna Fotowoltaika Poznań

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 201-250zł Stan budynku: deweloperski Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Poznań

2024-07-19 do 2024-07-27
dodano 3 dni temu

Profesjonalna Instalacja Fotowoltaiczna Poznań

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 251-300zł Stan budynku: deweloperski Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Poznań

2024-07-18 do 2024-07-26
dodano 4 dni temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, prąd 201-250zł m-c, Poznań

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 201-250zł Stan budynku: deweloperski Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Poznań

2024-07-17 do 2024-07-25
dodano 5 dni temu

Staranny System Fotowoltaiczny Poznań

Ten Zlecający poszukuje dobrej firmy od systemu fotowoltaicznego. Napisał zlecenie o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, prąd do 200zł m-c, chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

 • Poznań

2024-07-16 do 2024-07-24
dodano 6 dni temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, prąd do 200zł m-c, Poznań

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: do 200zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: grunt Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Poznań

2024-07-15 do 2024-07-23
dodano 7 dni temu

Z Górnej Półki Panele Fotowoltaiczne Poznań

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 201-250zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Poznań

2024-07-15 do 2024-07-23
dodano 7 dni temu

Cenione Panele Fotowoltaiczne

Ten Klient jeszcze nie znalazł odpowiedniego dostawcy paneli fotowoltaicznych, mimo że poszukuje go od sam nie wiesz jak dawna. Twoja firma może rozwiązać problem dla tego Klienta. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Poznań

2024-07-17 do 2024-07-17

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, prąd 201-250zł m-c, Poznań

Skoro chcesz znaleźć zlecenia jako producent dobrych paneli słonecznych, to z całą pewnością dobierzesz dla Klienta odpowiedni towar. Pokaż wyjątkową propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt niezwłocznie.

 • Poznań

2024-07-11 do 2024-07-19

Perfekcyjna Fotowoltaika

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: do 200zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Dodatkowe informacje: dach płaski, możliwa ekspozycja południowa paneli Termin skorzystania z oferty: w cią...

 • Poznań

2024-07-11 do 2024-07-19

Zlecę montaż paneli fotowoltaicznych, prąd 301-400zł m-c, Poznań

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 301-400zł Stan budynku: na etapie projektowym Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Poznań

2024-07-11 do 2024-07-19

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki