Fotowoltaika w Grodzisku Wielkopolskim

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 458 666 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 589 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Grodzisku Wielkopolskim

Panele fotowoltaiczne Grodzisk Wielkopolski

Perfekcyjna Fotowoltaika

157 opinii

Eksperci z Synergio S.A. to specjaliści w swoim fachu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z branży fotowoltaiki. Żeby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Rewelacyjne Instalacje Fotowoltaiczne Grodzisk Wielkopolski

Rewelacyjne Instalacje Fotowoltaiczne

112 opinii

Podjęcie decyzji o wyborze instalacji fotowoltaicznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z EkoProjekt Polska Sp. z o.o. poradzą Ci i wybiorą najlepsze rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

ENERGOKLIMAT Bartosz Frąckowiak - Odpowiednie Instalacje Fotowoltaiczne Grodzisk Wielkopolski

Odpowiednie Instalacje Fotowoltaiczne

43 opinie

Instalacje fotowoltaiczne i niuanse z tym związane skończą być dla Ciebie skomplikowanym zagadnieniem, jeśli skorzystasz z oferty ENERGOKLIMAT Bartosz Frąckowiak. Wykwalifikowani konsultanci z zakresu instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci znaleźć idealne rozwiązanie. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Pierwszorzędna Energia Odnawialna w Grodzisku Wielkopolskim

Pierwszorzędna Energia Odnawialna w Grodzisku Wielkopolskim

53 opinie

Oferuje usługi z zakresu energii odnawialnej od kilkunastu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Grodzisk Wielkopolski, ale także pobliskich miast. Aby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Copernicus Sun S.A. - Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne Grodzisk Wielkopolski

Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne Grodzisk Wielkopolski

45 opinii

Instalacje fotowoltaiczne i niuanse z tego wynikające już nie będą dla Ciebie problemem, jeśli wybierzesz ofertę Copernicus Sun S.A.. Profesjonalni specjaliści z zakresu instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

SUNERGO Sp. z o.o. - Doskonała Fotowoltaika Grodzisk Wielkopolski

Doskonała Fotowoltaika

22 opinie

Chcesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? SUNERGO Sp. z o.o. jest na to skuteczną metodą. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

BTI-SOLAR - Bezkonkurencyjne Baterie Słoneczne Grodzisk Wielkopolski

BTI-SOLAR

15 opinii

Skoro starasz się znaleźć dostawcę bezkonkurencyjnych baterii słonecznych to BTI-SOLAR na pewno zapewni najlepszy produkt. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

PMB Energia - Niezawodna Firma Fotowoltaiczna Grodzisk Wielkopolski

PMB Energia

4 opinie

Szukając paneli fotowoltaicznych trafisz na producentów, którzy mają ofertę dla Ciebie, ale to firma fotowoltaiczna PMB Energia nie ma konkurentów. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Revolto Radosław Radniecki - Idealne Instalacje Fotowoltaiczne Grodzisk Wielkopolski

Revolto Radosław Radniecki

3 opinie

Wybranie pierwszorzędnej firmy fotowoltaicznej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci Revolto Radosław Radniecki - to prawdziwi fachowcy w kwestii energii odnawialnej działający na terenie Grodziska Wielkopolskiego, którzy znają się na swojej pracy. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby otrzymać wycenę.

As Alan Silski - Perfekcyjna Energia Odnawialna Grodzisk Wielkopolski

Perfekcyjna Energia Odnawialna Grodzisk Wielkopolski

4 opinie

Energia odnawialna nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Najnowsze z 17 zleceń na fotowoltaikę w Grodzisku Wielkopolskim

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Rakoniewice

Zleceniodawca, który wprowadził zapytanie o treści "Panele fotowoltaiczne, dach do 150m²", chce dotrzeć do dobrych paneli fotowoltaicznych. Powinien znaleźć ofertę firmy fotowoltaicznej takiej, jak Twoja, która nie ma sobie równych. Złóż propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

 • Rakoniewice

2023-02-08 do 2023-02-16
dodano wczoraj o 09:41

Doskonała Instalacja Fotowoltaiczna Grodzisk Wielkopolski

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Rataje

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 7 dni temu

System Fotowoltaiczny Grodzisk Wielkopolski

Jeżeli wciąż jako profesjonalista od systemu fotowoltaicznego potrzebujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 84m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z Wielkopolskiego z pewnością dowiedziesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Łubnica

2023-01-28 do 2023-02-05

Solidna Fotowoltaika Grodzisk Wielkopolski

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Borzysław

2023-01-27 do 2023-02-04

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Grodzisk Wielkopolski

Zleceniodawcy nagminnie czują się zagubieni w nadmiarze ofert na panele fotowoltaiczne. Jako ekspert, pomóż znaleźć najbardziej korzystne rozwiązanie temu Klientowi zapytanie o treści - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Grodzisk Wielkopolski

2023-01-16 do 2023-01-24

Tania Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Grodzisk Wielkopolski

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego rac...

 • Grodzisk Wielkopolski

2023-01-12 do 2023-01-20

Świetna Instalacja Fotowoltaiczna

Nadal jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako specjalista od instalacji fotowoltaicznej. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twoich usług i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Grodzisk Wielkopolski

2023-01-08 do 2023-01-16

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Grodzisk Wielkopolski

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięc...

 • Grodzisk Wielkopolski

2022-12-11 do 2022-12-19

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Łubnica

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: na etapie projektowym Wysokość średniego miesięczne...

 • Łubnica

2022-12-07 do 2022-12-15

Solidna Fotowoltaika

Fotowoltaika nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zlecenia o treści "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²". Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Rakoniewice

2022-11-18 do 2022-11-26

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki