Fotowoltaika w Jarocinie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 456 324 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 484 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Jarocinie

Panele fotowoltaiczne Jarocin

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Poszukując pierwszorzędnych paneli słonecznych znajdziesz firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale firma fotowoltaiczna Natural Energy PL Sp. z o.o. jest najwyższej próby. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Synergio S.A. - Pierwszorzędna Fotowoltaika Jarocin

Synergio S.A.

157 opinii

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Aby uzyskać ofertę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Świetne Instalacje Fotowoltaiczne w Jarocinie

Świetne Instalacje Fotowoltaiczne w Jarocinie

112 opinii

Znalezienie pierwszorzędnej firmy fotowoltaicznej nie należy do najprostszych, dlatego warto zainteresować się EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - to prawdziwi profesjonaliści w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Jarocina, którzy znają się na swojej robocie. Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Doskonałe Ogniwa Fotowoltaiczne Jarocin

Polenergia Fotowoltaika S.A.

52 opinie

Jeżeli szukasz bezkonkurencyjnej oferty ogniw fotowoltaicznych w okolicy Jarocina, zatrudnij fachowców w branży. Polenergia Fotowoltaika S.A. wykorzysta kompetencje swoich pracowników i zaproponuje Ci niezłą propozycję. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Copernicus Sun S.A. - Profesjonalna Fotowoltaika Jarocin

Profesjonalna Fotowoltaika

45 opinii

Copernicus Sun S.A. to eksperci od fotowoltaiki, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Jarocin i sąsiednich powiatów. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

PROMIKA SOLAR - Idealne Panele Fotowoltaiczne Jarocin

Idealne Panele Fotowoltaiczne

28 opinii

Drugiego takiego dostawcy nie znajdziesz w miejscowości Jarocin i okolicy, więc jeśli szukasz idealnych paneli fotowoltaicznych to od razu poznaj PROMIKA SOLAR. Ażeby poznać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

SUNERGO Sp. z o.o. - Wysokiej Klasy Baterie Słoneczne Jarocin

SUNERGO Sp. z o.o.

22 opinie

Poszukując wysokiej klasy baterii słonecznych znajdziesz wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale SUNERGO Sp. z o.o. nie ma sobie równych. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie.

Otovo Sp. z o.o. - Wysokiej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne Jarocin

Wysokiej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne

23 opinie

Jeśli szukasz bezkonkurencyjnej oferty ogniw fotowoltaicznych w okolicy Jarocina, skorzystaj z pomocy profesjonalistów w branży. Otovo Sp. z o.o. wykorzysta swoich kreatywnych pracowników i zaproponuje Ci dobrą propozycję. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - skontaktuj się!

BTI-SOLAR - Świetna Firma Fotowoltaiczna Jarocin

Świetna Firma Fotowoltaiczna Jarocin

15 opinii

Gdy szukasz świetnej firmy fotowoltaicznej z Jarocina to powierz tę kwestię specjalistom z BTI-SOLAR. Żeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - warto.

OZE-BIOMAR S.A. - Idealne Baterie Słoneczne Jarocin

Idealne Baterie Słoneczne Jarocin

2 opinie

Skoro chesz znaleźć oferty idealnych baterii słonecznych to OZE-BIOMAR S.A. z całą pewnością przedstawi najlepsze opcje. Przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Najnowsze z 39 zleceń na fotowoltaikę w Jarocinie

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Cielcza

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Cielcza

2023-01-31 do 2023-02-08

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Jarocin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Jarocin

2023-01-24 do 2023-02-01

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Jarocin

Jeśli Fotowoltaika nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic to to ogłoszenie jest dla Twojej firmy. Bazując na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Wybierz numer natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

 • Jarocin

2023-01-22 do 2023-01-30

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Witaszyce

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: na etapie projektowym Wysokość średniego miesięcznego rachunk...

 • Witaszyce

2023-01-22 do 2023-01-30

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Nosków

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mies...

 • Nosków

2023-01-15 do 2023-01-17

Staranny System Fotowoltaiczny Jarocin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Jarocin

2023-01-10 do 2023-01-18

Wyjątkowa Firma Fotowoltaiczna Jarocin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcz...

 • Żerków

2023-01-10 do 2023-01-18

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Jarocin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesię...

 • Jarocin

2023-01-08 do 2023-01-16

Panele Słoneczne Jarocin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 75m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego rac...

 • Jarocin

2023-01-08 do 2023-01-16

Wysokiej Klasy Panele Słoneczne

Zleceniodawca, który wprowadził ogłoszenie o treści "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²", chce dotrzeć do paneli słonecznych. Powinien spotkać Twoją ofertę, która nie ma sobie równych. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Jarocin

2022-12-29 do 2023-01-06

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki