Fotowoltaika we Wrześni

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 147 223 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
551 965 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Września - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Września

Porządne Panele Słoneczne we Wrześni

574 opinie

Kupno porządnych paneli słonecznych może być niełatwe, ale ten dostawca na sto procent pomoże Tobie w znalezieniu towaru. Określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Giosan S.C. "Żyj na ziemi zarabiaj na słońcu" AUTORYZOWANY PARTNER Bruk-Bet Fotowoltaika / SERWIS PARTNER BB ECO - Doskonała Fotowoltaika Września

Giosan S.C. "Żyj na ziemi zarabiaj na słońcu" AUTORYZOWANY PARTNER Bruk-Bet Fotowoltaika / SERWIS PARTNER BB ECO

399 opinii

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki solidnemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Synergio S.A. - Pierwszorzędna Fotowoltaika Września

Synergio S.A.

157 opinii

Pierwszorzędna fotowoltaika to najważniejszy temat dla ekipy z firmy Synergio S.A. - nie mają sobie równych w branży. Umów się na konkretny termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Tanie Panele Fotowoltaiczne Września

EkoProjekt Polska Sp. z o.o.

112 opinii

Jeśli poszukujesz najlepszej oferty paneli fotowoltaicznych na terenie Wrześni, skorzystaj z pomocy ekspertów w branży. EkoProjekt Polska Sp. z o.o. wykorzysta swoją doświadczoną kadrę i złoży Ci dobrą propozycję. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

Energia Taniej Sp. z o.o. - Perfekcyjna Fotowoltaika Września

Perfekcyjna Fotowoltaika Września

82 opinie

Jeżeli poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Energia Taniej Sp. z o.o. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz ofertę.

MULTISUN WIELKOPOLSKA SP.Z O.O. SP.K. - Solidna Fotowoltaika Września

MULTISUN WIELKOPOLSKA SP.Z O.O. SP.K.

50 opinii

Eksperci z MULTISUN WIELKOPOLSKA SP.Z O.O. SP.K. to specjaliści w swoim fachu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży fotowoltaiki. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

Polenergia Fotowoltaika - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Września

Polenergia Fotowoltaika

50 opinii

Ten fachowiec działa na terenie powiatu i świadczy różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnej fotowoltaiki. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie.

Copernicus Sun S.A. - Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna Września

Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna Września

45 opinii

Firma fotowoltaiczna świadcząca swoje usługi w miejscowości Września i w pobliskich powiatach. Określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

SUNERGO Sp. z o.o. - Bezkonkurencyjne Panele Słoneczne Września

SUNERGO Sp. z o.o.

20 opinii

Firma SUNERGO Sp. z o.o. to eksperci od fotowoltaiki, obsługujący Klientów z miejscowości Września i przyległych powiatów. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

BTI-SOLAR - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Września

BTI-SOLAR

15 opinii

Zawodowcy z BTI-SOLAR to specjaliści w każdym calu i są gotowi pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z branży systemów fotowoltaicznych. Otrzymaj propozycję już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

70 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Września

Panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Węgierki

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Węgierki

2022-12-02 do 2022-12-10
dodano 2 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Września

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Września

2022-11-27 do 2022-12-05
dodano 7 dni temu

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 408 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Firma Fotowoltaiczna Września

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako sprawdzony specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Przyczyń się do realizacji jego celów. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Nekla

2022-11-26 do 2022-12-04
dodano 8 dni temu

Dobre Panele Słoneczne Września

Zlecający, który poszukuje paneli słonecznych pisze - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Powinien on już dziś zapoznać się z Twoją ofertą jako dostawcy i zobaczyć na własne oczy Twoje atrakcyjne ceny oraz korzystne warunki dostawy. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Kębłowo

2022-11-21 do 2022-11-29

Doskonały System Fotowoltaiczny Września

Ten Zleceniodawca potrzebuje profesjonalistów od systemu fotowoltaicznego. Napisał zlecenie o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 301-500m², chcąc doświadczonych specjalistów. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Nekielka

2022-11-16 do 2022-11-24

Świetna Firma Fotowoltaiczna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Nekla

2022-11-07 do 2022-11-15

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 1m², Nekla

Zrealizowanie instalacji fotowoltaicznej dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 1m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Szczegółową wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Nekla

2022-11-01 do 2022-11-09

Z Górnej Półki Panele Fotowoltaiczne Września

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Gutowo wielkie

2022-10-24 do 2022-11-01

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Września

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Września

2022-10-22 do 2022-10-30

Sumienna Firma Fotowoltaiczna

Pragniesz znaleźć zlecenia jako sprawdzony profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Września

2022-10-18 do 2022-10-26

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu