Fotowoltaika w Obornikach

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 116 501 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
550 666 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Oborniki - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Oborniki

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Firma fotowoltaiczna świadcząca swoje doświadczenie na terenie Obornik i w okolicznych miastach. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Synergio S.A. - Pierwszorzędna Fotowoltaika Oborniki

Pierwszorzędna Fotowoltaika

156 opinii

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, szczególnie na obszarze miejscowości Oborniki, ale także przyległych miast. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - warto.

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Profesjonalna Fotowoltaika Oborniki

EkoProjekt Polska Sp. z o.o.

112 opinii

Profesjonalna fotowoltaika to najważniejszy temat dla ekipy z firmy EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - są prawdziwymi ekspertami w branży. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Energy Home Sp. z o.o. - Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne w Obornikach

Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne w Obornikach

56 opinii

Podjęcie decyzji o wyborze instalacji fotowoltaicznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z Energy Home Sp. z o.o. posłużą radą i dobiorą uszyte na miarę rozwiązanie. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

ENERGOKLIMAT Bartosz Frąckowiak - Najwyższej Klasy Firma Fotowoltaiczna Oborniki

ENERGOKLIMAT Bartosz Frąckowiak

43 opinie

Jeśli szukasz najwyższej klasy firmy fotowoltaicznej z Obornik to wykorzystaj kompetencje ENERGOKLIMAT Bartosz Frąckowiak. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Polenergia Fotowoltaika - Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna Oborniki

Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna Oborniki

50 opinii

Firma fotowoltaiczna świadcząca swoje usługi w miejscowości Oborniki i w pobliskich powiatach. Określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

SUNERGO Sp. z o.o. - Dobre Baterie Słoneczne Oborniki

SUNERGO Sp. z o.o.

20 opinii

Firma fotowoltaiczna oferująca swoje usługi na terenie Obornik i w rejonie Obornik. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę - nie będziesz żałować.

BTI-SOLAR - Dobre Panele Słoneczne Oborniki

BTI-SOLAR

15 opinii

Kolejnego takiego sprzedawcy szybko nie znajdziesz w miejscowości Oborniki i okolicy, dlatego jeśli szukasz dobrych paneli słonecznych to koniecznie poznaj BTI-SOLAR. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

ENERGIA PRZYSZŁOŚCI Radosław Kamiński - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Oborniki

Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne

16 opinii

Znakomici pracownicy ENERGIA PRZYSZŁOŚCI Radosław Kamiński spełnią Państwa oczekiwania odnośnie systemów fotowoltaicznych. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać ofertę.

OZE-BIOMAR S.A. - Tanie Panele Słoneczne Oborniki

Tanie Panele Słoneczne Oborniki

2 opinie

Kiedy poszukujesz najlepszej oferty paneli słonecznych na terenie Obornik, zatrudnij fachowców w branży. OZE-BIOMAR S.A. wykorzysta swoje kompetencje i złoży Ci dobrą propozycję. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję, nie pożałujesz.

33 Zlecenia - Panele Fotowoltaiczne Oborniki

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Łukowo

Dla Klienta, który nadesłał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², dotarcie do dobrej instalacji paneli fotowoltaicznych może być skomplikowane, ale pracownicy Twojej firmy będą na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu dopasowanego rozwiązania. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Łukowo

2022-11-23 do 2022-12-01
dodano 3 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Rogoźno

Zleceniodawca, który szuka paneli słonecznych zgłosił zainteresowanie - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m². Musi on zapoznać się z Twoją ofertą jako dostawcy i zobaczyć na własne oczy Twoje świetne ceny oraz referencje otrzymane od Klientów. Jeśli chcesz otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się już teraz - warto.

 • Rogoźno

2022-11-21 do 2022-11-29
dodano 5 dni temu

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 378 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Oborniki

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat W...

 • Oborniki

2022-11-15 do 2022-11-23

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Budziszewko

Znalezienie doskonałej jakości paneli fotowoltaicznych dla Konsumentów nie jest sprawą prostą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista daj Klientowi wskazówki i znajdź uszyte na miarę rozwiązanie. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Budziszewko

2022-11-07 do 2022-11-15

Profesjonalny System Fotowoltaiczny Oborniki

Nadal możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Zlecającego jako profesjonalista od systemu fotowoltaicznego. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twoich usług oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Oborniki

2022-11-03 do 2022-11-11

Rewelacyjny System Fotowoltaiczny

Klient szuka dobrej współpracy, pisząc - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m². To ogłoszenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Skontaktuj się z nimi od razu, aby zaprezentować ofertę.

 • Oborniki

2022-10-30 do 2022-07-17

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Oborniki

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Oborniki

2022-10-30 do 2022-11-07

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Oborniki

Poszukując Partnerów biznesowych jako dostawca paneli słonecznych, namierzysz tu mnóstwo interesujących propozycji dla sprzedawców, np. "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²". Ale to Ty jako firma fotowoltaiczna masz możliwość zwyciężyć z innymi. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Oborniki

2022-10-29 do 2022-11-06

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², Oborniki

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: 301-500m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesi...

 • Oborniki

2022-10-13 do 2022-10-21

Tania Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcz...

 • Łukowo

2022-10-11 do 2022-10-19

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu