Fotowoltaika w Międzychodzie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 140 123 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
551 734 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Międzychód - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Międzychód

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Systemy fotowoltaiczne w najlepszym wydaniu to ich pasja, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Synergio S.A. - Profesjonalna Fotowoltaika Międzychód

Synergio S.A.

157 opinii

Firma Synergio S.A. to wybitni specjaliści od fotowoltaiki, świadczący usługi dla Klientów z Międzychodu i okolicznych miast. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Świetna Firma Fotowoltaiczna Międzychód

EkoProjekt Polska Sp. z o.o.

112 opinii

Jeśli szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z EkoProjekt Polska Sp. z o.o. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Energy Home Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Panele Słoneczne Międzychód

Pierwszorzędne Panele Słoneczne Międzychód

57 opinii

Nie możesz odnaleźć się w zawiłościach ofert na panele słoneczne? Fachowcy z Energy Home Sp. z o.o. pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - zadzwoń!

Polenergia Fotowoltaika - Opłacalne Panele Fotowoltaiczne Międzychód

Polenergia Fotowoltaika

50 opinii

Firma działa w rejonie województwa i świadczy różnorodne usługi z zakresu profesjonalnej fotowoltaiki. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

Copernicus Sun S.A. - Wyjątkowa Firma Fotowoltaiczna Międzychód

Wyjątkowa Firma Fotowoltaiczna Międzychód

45 opinii

Ta wyjątkowa firma fotowoltaiczna z miejscowości Międzychód to prawdziwi fachowcy, z którymi opłaca się współpracować, gdyż mają solidne doświadczenie. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - skontaktuj się od razu!

PROMIKA SOLAR - Dobre Instalacje Fotowoltaiczne Międzychód

PROMIKA SOLAR

28 opinii

Znakomici pracownicy firmy PROMIKA SOLAR spełnią Państwa wymagania w temacie fotowoltaiki. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

SUNERGO Sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Baterie Słoneczne Międzychód

SUNERGO Sp. z o.o.

20 opinii

SUNERGO Sp. z o.o. z Międzychodu nie ma sobie równych w dostarczaniu doskonałej jakości baterii słonecznych w korzystnej cenie każdemu kupującemu, zapewniając przy tym dogodne metody płatności. Zachęcamy do zadawania pytań.

BTI-SOLAR - Perfekcyjna Energia Odnawialna w Międzychodzie

Perfekcyjna Energia Odnawialna w Międzychodzie

15 opinii

Firma fotowoltaiczna BTI-SOLAR to prawdziwi profesjonaliści w branży energii odnawialnej. Swoje usługi oferują wszystkim mieszkańcom w rejonie Międzychodu. Już teraz umów się z nimi na rozmowę.

OZE-BIOMAR S.A. - Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne Międzychód

OZE-BIOMAR S.A.

2 opinie

Szukający instalacji fotowoltaicznych powinien zgłosić się do OZE-BIOMAR S.A. i zobaczyć na własne oczy dobre oferty oraz najwyższą jakość obsługi. Zarezerwuj termin!

22 Zlecenia - Panele Fotowoltaiczne Międzychód

Solidna Firma Fotowoltaiczna Międzychód

Jako solidna firma fotowoltaiczna z Wielkopolskiego i prawdziwi fachowcy, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają wieloletnie doświadczenie, jesteś idealnym kandydatem dla tego Klienta. Umów odpowiedni dla Ciebie termin!

 • Łowyń

2022-11-17 do 2022-11-25

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m², Sieraków

Ten Klient jest zdania, że profesjonalny system fotowoltaiczny to nieproste zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Sieraków

2022-11-12 do 2022-11-20

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 400 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Instalacja Fotowoltaiczna Międzychód

Nadal jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako profesjonalista od instalacji fotowoltaicznej. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Łowyń

2022-11-11 do 2022-11-19

Idealna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Międzychód

Zdecydowanie o wyborze instalacji paneli fotowoltaicznych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista udziel rad i wybierz dopasowane rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 3500m². Przedzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

 • Lutom

2022-11-08 do 2022-11-08

Instalacja Fotowoltaiczna

Ten Zleceniodawca szuka profesjonalistów od instalacji fotowoltaicznej. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², chcąc doświadczonych specjalistów. Dlatego, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Chrzypsko Wielkie

2022-10-10 do 2022-10-18

Solidna Fotowoltaika Międzychód

Oferując usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, zwłaszcza na obszarze Międzychodu, ale także pobliskich miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Międzychód

2022-10-10 do 2022-10-18

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Sieraków

Spowoduj, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Zleceniodawcy tajemnicą i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny pracownik z zakresu instalacji paneli fotowoltaicznych znajdź skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m². Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Sieraków

2022-10-07 do 2022-10-15

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Międzychód

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Międzychód

2022-10-04 do 2022-10-12

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m², Sieraków

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Sieraków

2022-09-21 do 2022-09-29

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², Łowyń

To zlecenie o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m² jest skierowane do fachowca, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z rejonu Wielkopolskiego i z sąsiednich miast. Dlatego, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Łowyń

2022-09-16 do 2022-09-24

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu