Fotowoltaika w Rawiczu

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 162 327 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
552 228 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Rawicz - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Rawicz

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Pierwszorzędne systemy fotowoltaiczne to życiowa pasja ekipy z firmy Natural Energy PL Sp. z o.o. - są jednymi z najlepszych w tym fachu. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Synergio S.A. - Dobre Baterie Słoneczne Rawicz

Synergio S.A.

157 opinii

Jeżeli szukasz najlepszej oferty baterii słonecznych na terenie Rawicza, skorzystaj z pomocy fachowców w branży. Synergio S.A. wykorzysta swoje kompetencje i przedstawi Ci dobrą propozycję. Ażeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się - naprawdę warto.

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Rawicz

Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Rawicz

112 opinii

Poszukując ogniw fotowoltaicznych spotkasz wielu dostawców, którzy mają ofertę, ale to EkoProjekt Polska Sp. z o.o. jest najwyższej próby. Zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Polenergia Fotowoltaika - Doskonałe Panele Fotowoltaiczne Rawicz

Polenergia Fotowoltaika

50 opinii

Klient, który planuje kupno paneli fotowoltaicznych winien już dziś zgłosić się do tego dostawcy i poznać ich dobre ceny oraz korzystne warunki dostawy. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

SUNERGO Sp. z o.o. - Doskonała Fotowoltaika Rawicz

Doskonała Fotowoltaika

20 opinii

Fotowoltaika nie ma dla firmy SUNERGO Sp. z o.o. żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Otovo Sp. z o.o. - Dobre Instalacje Fotowoltaiczne Rawicz

Dobre Instalacje Fotowoltaiczne Rawicz

22 opinie

Szukający instalacji fotowoltaicznych powinien zgłosić się do Otovo Sp. z o.o. i zobaczyć na własne oczy dobre oferty oraz najwyższą jakość obsługi. Zarezerwuj termin!

BTI-SOLAR - Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne Rawicz

Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne

15 opinii

Wysoko wykwalifikowani pracownicy firmy BTI-SOLAR spełnią Państwa oczekiwania w temacie fotowoltaiki. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

AVOLTA Krzysztof Łakomski - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Rawicz

AVOLTA Krzysztof Łakomski

4 opinie

Systemy fotowoltaiczne w najlepszym wydaniu to ich pasja, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Revolto Radosław Radniecki - Pierwszorzędna Fotowoltaika Rawicz

Revolto Radosław Radniecki

3 opinie

Ten specjalista działa na obszarze powiatu i oferuje szerokie spektrum usług z zakresu pierwszorzędnej fotowoltaiki. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - zobacz!

ALIANS SP. Z O.O. - Perfekcyjna Fotowoltaika w Rawiczu

Perfekcyjna Fotowoltaika w Rawiczu

3 opinie

Jeżeli poszukujesz bezkonkurencyjnej oferty baterii słonecznych w rejonie Rawicza, zatrudnij fachowców w branży. ALIANS SP. Z O.O. wykorzysta swoje kompetencje i zaproponuje Ci dobrą propozycję. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

23 Zlecenia - Panele Fotowoltaiczne Rawicz

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 30m², Rawicz

Pragniesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy z Rawicza. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Rawicz

2022-11-06 do 2022-11-14

Najwyższej Klasy Firma Fotowoltaiczna Rawicz

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Jutrosin

2022-11-01 do 2022-11-09

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 420 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Pierwszorzędna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Rawicz

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesię...

 • Rawicz

2022-10-27 do 2022-11-04

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Rawicz

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Rawicz

2022-10-26 do 2022-11-03

Perfekcyjna Fotowoltaika Rawicz

Fotowoltaika nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zgłoszenia o treści "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m²". Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Rawicz

2022-09-30 do 2022-10-08

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Rawicz

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Rawicz

2022-09-26 do 2022-10-04

Dobra Firma Fotowoltaiczna

Podmiot, który wprowadził zlecenie o treści "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m²", szuka dobrych paneli słonecznych. Powinien trafić na ofertę firmy fotowoltaicznej takiej, jak Twoja, która jest najwyższej próby. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Bojanowo

2022-09-23 do 2022-10-01

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Rawicz

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Rawicz

2022-09-23 do 2022-10-01

Dobre Panele Fotowoltaiczne Rawicz

Dowiedź Zleceniodawcy, że drugiego takiego dostawcy prędko nie znajdzie w miejscowości Rawicz i okolicy. Więc jeśli jesteś producentem dobrych paneli fotowoltaicznych to bez zbędnej zwłoki przeanalizuj zlecenie o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Rawicz

2022-09-23 do 2022-10-01

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Rawicz

Przygotowanie systemu fotowoltaicznego dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Rawicz

2022-09-20 do 2022-09-28

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu