Fotowoltaika w Koninie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 454 828 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 388 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Koninie

Panele fotowoltaiczne Konin

Perfekcyjna Fotowoltaika Konin

574 opinie

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, przede wszystkich na obszarze Konina, ale także przyległych miast. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Giosan Polska / AUTORYZOWANY PARTNER Bruk-Bet Fotowoltaika / Poznań-Bydgoszcz-Konin-Kalisz-Łódź-Warszawa - Fenomenalna Firma Fotowoltaiczna Konin

Giosan Polska / AUTORYZOWANY PARTNER Bruk-Bet Fotowoltaika / Poznań-Bydgoszcz-Konin-Kalisz-Łódź-Warszawa

410 opinii

Poszukując paneli słonecznych spotkasz wielu sprzedawców, którzy mają ofertę dla Ciebie, ale to firma fotowoltaiczna Giosan Polska AUTORYZOWANY PARTNER Bruk-Bet Fotowoltaika Poznań-Bydgoszcz-Konin-Kalisz-Łódź-Warszawa nie ma sobie równych. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

Synergio S.A. - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Konin

Synergio S.A.

157 opinii

Firma Synergio S.A. świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z rejonu Konina i z sąsiednich miast. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj ofertę, która spełni Twoje wymagania.

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Perfekcyjna Firma Fotowoltaiczna Konin

Perfekcyjna Firma Fotowoltaiczna

112 opinii

Gdy szukasz doskonałej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z EkoProjekt Polska Sp. z o.o. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zadzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Wysokiej Klasy Baterie Słoneczne Konin

Wysokiej Klasy Baterie Słoneczne

52 opinie

Trudno Ci się odnaleźć w nadmiarze ofert na baterie słoneczne? Fachowcy z Polenergia Fotowoltaika S.A. pomogą Ci znaleźć najbardziej korzystne wyjście. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Copernicus Sun S.A. - Doskonała Fotowoltaika w Koninie

Doskonała Fotowoltaika w Koninie

45 opinii

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

SUNERGO Sp. z o.o. - Dobre Instalacje Fotowoltaiczne Konin

Dobre Instalacje Fotowoltaiczne

22 opinie

Znalezienie perfekcyjnej firmy fotowoltaicznej jest niełatwe, dlatego polecamy Ci SUNERGO Sp. z o.o. - to prawdziwi specjaliści w kwestii fotowoltaiki działający w rejonie Konina, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

BTI-SOLAR - Dobre Panele Fotowoltaiczne Konin

BTI-SOLAR

15 opinii

Panele fotowoltaiczne z przewozem pod Twoje drzwi to normalna metoda działania BTI-SOLAR, dzięki której będziesz całkowicie zadowolony. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - skontaktuj się od razu!

Damian Grabarek Polska grupa producentów energii odnawialnej Ikar - Doskonałej Jakości Panele Słoneczne Konin

Doskonałej Jakości Panele Słoneczne

11 opinii

Jeżeli chesz znaleźć oferty doskonałej jakości paneli słonecznych to ten dostawca na pewno przedstawi najlepsze opcje. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Oszczędny Dom Instalacje Fotowoltaiczne Sp. Z o.o. - Profesjonalne Systemy Fotowoltaiczne Konin

Oszczędny Dom Instalacje Fotowoltaiczne Sp. Z o.o.

2 opinie

Chcesz znaleźć godnego uwagi partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Oszczędny Dom Instalacje Fotowoltaiczne Sp. Z o.o. z Konina jest na to skuteczną metodą. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Najnowsze z 65 zleceń na fotowoltaikę w Koninie

Doskonała Instalacja Fotowoltaiczna Konin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Konin

2023-02-04 do 2023-02-12
dodano 4 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Konin

Pokaż temu Zleceniodawcy, że kolejnego takiego sprzedawcy nie znajdzie na terenie Konina. Dlatego jeśli jesteś producentem cenionych paneli słonecznych to bez zbędnej zwłoki zapoznaj się ze zleceniem o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m². Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

 • Konin

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 8 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Konin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego rachunku za...

 • Konin

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 8 dni temu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Konin

Dla Klienta wybranie profesjonalnej firmy fotowoltaicznej to nie jest prosta sprawa, dlatego polecamy Ci nawiązać współpracę, z własnej inicjatywy jako prawdziwy fachowiec w kwestii fotowoltaiki działający w rejonie Konina, którzy znają się na swojej robocie jak mało kto. Zadzwoń teraz i wyślij ofertę - naprawdę warto.

 • Konin

2023-01-27 do 2023-02-04

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Konin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcz...

 • Konin

2023-01-25 do 2023-02-02

Godna Zaufania Firma Fotowoltaiczna Konin

Zlecający szuka dobrej jakości wykonywanych usług, pisząc - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m². To zlecenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Ustal pasujący termin od razu!

 • Konin

2023-01-19 do 2023-01-27

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Konin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Konin

2023-01-17 do 2023-01-25

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 80m², Konin

Znalezienie dobrych paneli słonecznych dla Klientów bywa sporym wyzwaniem, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista posłuż Klientowi radą i dobierz dopasowane rozwiązanie. Umów się na rozmowę od razu, aby zaprezentować ofertę.

 • Konin

2023-01-14 do 2023-01-22

Perfekcyjna Fotowoltaika Konin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Konin

2023-01-13 do 2023-01-21

Solidna Fotowoltaika

Solidna fotowoltaika to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako najlepszy specjalista w tej dziedzinie. Dlatego, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Konin

2023-01-12 do 2023-01-20

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki