Fotowoltaika w Turku

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już -1 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
552 228 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Turek - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Turek

Doskonała Fotowoltaika

574 opinie

Chcesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Natural Energy PL Sp. z o.o. jest na to skuteczną metodą. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Giosan S.C. "Żyj na ziemi zarabiaj na słońcu" AUTORYZOWANY PARTNER Bruk-Bet Fotowoltaika / SERWIS PARTNER BB ECO - Fenomenalna Firma Fotowoltaiczna Turek

Fenomenalna Firma Fotowoltaiczna

399 opinii

Chcesz znaleźć godnego zaufania specjalistę do realizacji swoich planów? Giosan S.C. Żyj na ziemi zarabiaj na słońcu AUTORYZOWANY PARTNER Bruk-Bet Fotowoltaika SERWIS PARTNER BB ECO jest na to skuteczną metodą. Skontaktuj się natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

Synergio S.A. - Perfekcyjna Fotowoltaika Turek

Synergio S.A.

157 opinii

Fotowoltaika nie ma dla firmy Synergio S.A. żadnych tajemnic. Dzięki ponadprzeciętnemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Solidne Systemy Fotowoltaiczne Turek

EkoProjekt Polska Sp. z o.o.

112 opinii

Firma EkoProjekt Polska Sp. z o.o. świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z miejscowości Turek i z sąsiednich miast. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Polenergia Fotowoltaika - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Turek

Polenergia Fotowoltaika

50 opinii

Ten fachowiec działa na terenie województwa i oferuje liczne usługi z zakresu perfekcyjnego systemów fotowoltaicznych. Ustal pasujący termin!

PROMIKA SOLAR - Perfekcyjna Energia Odnawialna Turek

Perfekcyjna Energia Odnawialna

28 opinii

Perfekcyjna energia odnawialna to specjalność tych profesjonalistów - są prawdziwymi ekspertami w tej dziedzinie. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - zadzwoń!

"GÓRZNY" Group - Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne w Turku

Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne w Turku

26 opinii

Lepszej propozycji instalacji fotowoltaicznych nie znajdziesz w miejscowości Turek i okolicy, więc jeśli szukasz opłacalnych instalacji fotowoltaicznych to bez wahania sprawdź GÓRZNY Group. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - naprawdę warto.

SUNERGO Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Fotowoltaika Turek

Pierwszorzędna Fotowoltaika

20 opinii

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, szczególnie na obszarze miejscowości Turek, ale także przyległych miast. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - warto.

BTI-SOLAR - Niezawodna Firma Fotowoltaiczna Turek

Niezawodna Firma Fotowoltaiczna Turek

15 opinii

Jeśli interesuje Cię niezawodna firma fotowoltaiczna obsługująca Twój rejon to wykorzystaj kompetencje BTI-SOLAR. Ustal pasujący termin!

Damian Grabarek Polska grupa producentów energii odnawialnej Ikar - Profesjonalna Fotowoltaika Turek

Profesjonalna Fotowoltaika Turek

11 opinii

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

51 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Turek

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Turek

Zlecający, który planuje zakup znakomitych paneli fotowoltaicznych zgłosił zainteresowanie - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Powinien on zapoznać się z Twoją ofertą jako dostawcy i zobaczyć na własne oczy Twoje atrakcyjne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Już nie zwlekaj i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Turek

2022-12-02 do 2022-12-10
dodano 4 dni temu

Świetna Instalacja Fotowoltaiczna Turek

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie instalacji fotowoltaicznej daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie.

 • Turek

2022-11-27 do 2022-12-05

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 415 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Turek

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Turek

2022-11-24 do 2022-12-02

Panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², Turek

Jesteś w stanie zaoferować propozycję dotyczącą instalacji paneli fotowoltaicznych? Na pewno pomożesz temu Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego potrzeb. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

 • Turek

2022-11-19 do 2022-11-27

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Turek

Perfekcyjna fotowoltaika to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako doświadczony fachowiec w tej dziedzinie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Turek

2022-11-12 do 2022-11-20

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Przykona

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Przykona

2022-11-10 do 2022-11-18

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Turek

Jako profesjonalna firma fotowoltaiczna, która nie ma sobie równych w rejonie Turka - złóż ofertę i pozwól sprawdzić mu na własne oczy, że jesteś profesjonalny! Nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

 • Turek

2022-11-07 do 2022-11-07

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², Młodzianów ,-Kawęczyn,woj. Wielkopolskie

Dla Klienta znalezienie perfekcyjnej firmy fotowoltaicznej to nie jest prosta sprawa, dlatego polecamy Ci zapoznać się ze szczegółami zapytania, na własną rękę jako prawdziwy fachowiec w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Wielkopolskiego, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie.

 • Młodzianów ,-Kawęczyn,woj. Wielkopolskie

2022-11-03 do 2022-11-11

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Turek

Na wypadek jeśli wciąż jako ekspert od systemu fotowoltaicznego poszukujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z Turka z pewnością dowiedziesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

 • Turek

2022-11-02 do 2022-11-10

Profesjonalna Fotowoltaika Turek

Jeśli fotowoltaika w najlepszym wydaniu to pole działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem i pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Klient napisał "Panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

 • Turek

2022-10-30 do 2022-11-07

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu