Fotowoltaika w Ostrowie Wielkopolskim

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 454 761 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 385 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Ostrowie Wielkopolskim

Panele fotowoltaiczne Ostrów Wielkopolski

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Trudno Ci się odnaleźć w bogactwie ofert na panele fotowoltaiczne? Specjaliści z Natural Energy PL Sp. z o.o. zaproponują Ci najlepsze wyjście. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Synergio S.A. - Profesjonalna Fotowoltaika Ostrów Wielkopolski

Profesjonalna Fotowoltaika Ostrów Wielkopolski

157 opinii

Firma działa w rejonie województwa i świadczy różnorodne usługi z zakresu profesjonalnej fotowoltaiki. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne Ostrów Wielkopolski

Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne

112 opinii

Instalacje fotowoltaiczne i niuanse z tego wynikające już nie będą dla Ciebie problemem, jeśli wybierzesz ofertę EkoProjekt Polska Sp. z o.o.. Profesjonalni specjaliści z zakresu instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

DK ENERGY sp. z o.o. - Doskonała Energia Odnawialna Ostrów Wielkopolski

Doskonała Energia Odnawialna Ostrów Wielkopolski

42 opinie

Znakomici pracownicy firmy DK ENERGY sp. z o.o. spełnią Państwa wymagania w temacie energii odnawialnej. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Doskonałe Baterie Słoneczne Ostrów Wielkopolski

Polenergia Fotowoltaika S.A.

52 opinie

Dotarcie do doskonałych baterii słonecznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z Polenergia Fotowoltaika S.A. udzielą rad i wybiorą dopasowne rozwiązanie. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Copernicus Sun S.A. - Świetne Ogniwa Fotowoltaiczne w Ostrowie Wielkopolskim

Świetne Ogniwa Fotowoltaiczne w Ostrowie Wielkopolskim

45 opinii

Jeśli szukasz najlepszej oferty ogniw fotowoltaicznych w miejscowości Ostrów Wielkopolski, zatrudnij profesjonalistów w branży. Copernicus Sun S.A. wykorzysta swoją doświadczoną kadrę i przedstawi Ci świetną propozycję. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

"GÓRZNY" Group - Najwyższej Klasy Instalacje Fotowoltaiczne Ostrów Wielkopolski

Najwyższej Klasy Instalacje Fotowoltaiczne

32 opinie

Dotarcie do najwyższej klasy instalacji fotowoltaicznych może być niełatwe, ale GÓRZNY Group na sto procent pomoże Tobie w znalezieniu rozwiązania. Ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

"GÓRZNY" Group - Doskonałe Panele Fotowoltaiczne Ostrów Wielkopolski

"GÓRZNY" Group

32 opinie

Kiedy poszukujesz najlepszej oferty paneli fotowoltaicznych w rejonie Ostrowa Wielkopolskiego, zatrudnij ekspertów w branży. GÓRZNY Group wykorzysta swoje doświadczenie i złoży Ci zacną propozycję. Przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

SUNERGO Sp. z o.o. - Doskonała Fotowoltaika Ostrów Wielkopolski

Doskonała Fotowoltaika

22 opinie

Firma SUNERGO Sp. z o.o. świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z miejscowości Ostrów Wielkopolski i z sąsiednich miast. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

BTI-SOLAR - Idealne Ogniwa Fotowoltaiczne Ostrów Wielkopolski

Idealne Ogniwa Fotowoltaiczne

15 opinii

Ten, kto szuka idealnych ogniw fotowoltaicznych musi już dziś zgłosić się do tego dostawcy i zobaczyć ich atrakcyjne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Najnowsze z 113 zleceń na fotowoltaikę w Ostrowie Wielkopolskim

Instalacja Fotowoltaiczna Ostrów Wielkopolski

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Dębnica

2023-02-08 do 2023-02-16
dodano 9 godzin temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 110m², Uciechów

Doprowadź do tego, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Zleceniodawcy zagadką i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany znawca z dziedziny instalacji paneli fotowoltaicznych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 110m². Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

 • Uciechów

2023-02-07 do 2023-02-15
dodano wczoraj o 11:48

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Janisławice

Spowoduj, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Zleceniodawcy tajemnicą i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny pracownik z zakresu instalacji paneli fotowoltaicznych znajdź skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Janisławice

2023-01-30 do 2023-02-07

Wysokiej Jakości Panele Fotowoltaiczne Ostrów Wielkopolski

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Ostrów Wielkopolski

2023-01-28 do 2023-02-05

Panele Fotowoltaiczne

Kupno wysokiej klasy paneli fotowoltaicznych dla Klientów nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista daj Klientowi wskazówki i znajdź spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Umów się na konkretny termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Dębnica

2023-01-22 do 2023-01-30

Pierwszorzędne Panele Fotowoltaiczne

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Sieroszewice

2023-01-22 do 2023-01-30

Solidna Fotowoltaika Ostrów Wielkopolski

Jako osoba z branży, najlepszy w każdym calu wykaż się gotowością by pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od fotowoltaiki. Ten Zleceniodawca przesłał zlecenie o treści - Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m². Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Ostrów Wielkopolski

2023-01-21 do 2023-01-24

Pierwszorzędna Fotowoltaika

Dla Klienta znalezienie pierwszorzędnej firmy fotowoltaicznej jest niełatwe, dlatego warto zainteresować się i nawiązać współpracę, samodzielnie jako prawdziwy profesjonalista w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Wielkopolskiego, którzy znają się na swojej robocie jak mało kto. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

 • Raszków

2023-01-19 do 2023-01-27

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², Sieroszewice

Zapytanie o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Wielkopolskie i z sąsiednich miast. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Sieroszewice

2023-01-18 do 2023-01-26

Tanie Panele Fotowoltaiczne

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Konradów

2023-01-17 do 2023-01-25

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki