Fotowoltaika w Gnieźnie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 553 805 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
639 990 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Gnieźnie

Panele fotowoltaiczne Gniezno

Giosan Polska / AUTORYZOWANY PARTNER Bruk-Bet Fotowoltaika / Poznań-Bydgoszcz-Konin-Kalisz-Łódź-Warszawa-Szczecin-Gdańsk-Gdynia-Sopot

469 opinii

Planujesz wybrać solidnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Giosan Polska AUTORYZOWANY PARTNER Bruk-Bet Fotowoltaika Poznań-Bydgoszcz-Konin-Kalisz-Łódź-Warszawa-Szczecin-Gdańsk-Gdynia-Sopot z Gniezna jest na to skuteczną metodą. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz ofertę.

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Idealne Ogniwa Fotowoltaiczne Gniezno

EkoProjekt Polska Sp. z o.o.

131 opinii

Fotowoltaika na najwyższym poziomie to dla firmy EkoProjekt Polska Sp. z o.o. pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są w pełnej gotowości do podjęcia nowego zlecenia. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Energia Taniej Sp. z o.o. - Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne Gniezno

Energia Taniej Sp. z o.o.

89 opinii

Podjęcie decyzji o wyborze instalacji fotowoltaicznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z Energia Taniej Sp. z o.o. posłużą radą i wybiorą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

ENERGOKLIMAT Bartosz Frąckowiak - Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna Gniezno

Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna Gniezno

80 opinii

Firma fotowoltaiczna świadcząca swoje usługi w miejscowości Gniezno i w pobliskich powiatach. Określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Stratus Energia - Wysokiej Klasy Baterie Słoneczne w Gnieźnie

Wysokiej Klasy Baterie Słoneczne w Gnieźnie

80 opinii

Trudno Ci się odnaleźć w nadmiarze ofert na baterie słoneczne? Fachowcy z Stratus Energia pomogą Ci znaleźć najbardziej korzystne wyjście. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Znakomite Ogniwa Fotowoltaiczne Gniezno

Polenergia Fotowoltaika S.A.

96 opinii

Ten, kto planuje kupno ogniw fotowoltaicznych winien już teraz zgłosić się do Polenergia Fotowoltaika S.A. i zobaczyć ich niskie ceny oraz najwyższą jakość towaru. Już nie czekaj i poproś o wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

MULTISUN WIELKOPOLSKA SP.Z O.O. SP.K. - Perfekcyjna Fotowoltaika Gniezno

MULTISUN WIELKOPOLSKA SP.Z O.O. SP.K.

57 opinii

Firma MULTISUN WIELKOPOLSKA SP.Z O.O. SP.K. to eksperci od fotowoltaiki, obsługujący Klientów z Gniezna i sąsiednich powiatów. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Gomer Investments Sp. z o.o. - Doskonała Fotowoltaika Gniezno

Gomer Investments Sp. z o.o.

14 opinii

Firma Gomer Investments Sp. z o.o. działa na terenie Gniezna i oferuje liczne usługi z zakresu doskonałej fotowoltaiki. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Siliton sp. z o.o. - Doskonałe Baterie Słoneczne Gniezno

Siliton sp. z o.o.

9 opinii

Dotarcie do doskonałych baterii słonecznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z Siliton sp. z o.o. udzielą rad i wybiorą dopasowne rozwiązanie. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

AURA ENERGIA fotowoltaika pompy ciepła - Dobre Baterie Słoneczne Gniezno

Dobre Baterie Słoneczne Gniezno

30 opinii

Jeżeli chesz znaleźć oferty dobrych baterii słonecznych to AURA ENERGIA fotowoltaika pompy ciepła z całą pewnością dobierze odpowiedni towar. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

Najnowsze z 94 zleceń na fotowoltaikę w Gnieźnie

System Fotowoltaiczny Gniezno

Zrealizowanie systemu fotowoltaicznego z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zlecę montaż fotowoltaiki, prąd 301-400zł m-c. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

 • Cielimowo

2024-04-18 do 2024-04-26
dodano 2 dni temu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd do 200zł m-c, Gniezno

Zlecający napisał zlecenie brzmiące "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd do 200zł m-c". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie systemu fotowoltaicznego daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Gniezno

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 3 dni temu

Dobra Firma Fotowoltaiczna Gniezno

Podmiot, który wprowadził zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, prąd 999zł m-c", szuka dobrych paneli słonecznych. Powinien trafić na ofertę firmy fotowoltaicznej takiej, jak Twoja, która jest najwyższej próby. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Kamionek

2024-04-16 do 2024-04-24
dodano 4 dni temu

Zlecę montaż fotowoltaiki, prąd 500zł m-c, Gniezno

Możesz zaoferować propozycję dotyczącą instalacji paneli fotowoltaicznych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Aby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Gniezno

2024-04-13 do 2024-04-21
dodano 7 dni temu

Panele fotowoltaiczne, prąd 251-300zł m-c, Niechanowo

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 251-300zł Stan budynku: w trakcie budowy Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: 2026-04-04...

 • Niechanowo

2024-04-12 do 2024-04-20
dodano 8 dni temu

Zlecę montaż paneli fotowoltaicznych, prąd 700zł m-c, Graby

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 700zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: ściana, grunt, Garaż Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Graby

2024-04-11 do 2024-04-19

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd 251-300zł m-c, Gniezno

Pragniesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Przedłóż wyjątkową propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt już dziś, nie pożałujesz.

 • Gniezno

2024-04-11 do 2024-04-19

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, prąd do 200zł m-c, Osiniec

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: do 200zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach, grunt Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Osiniec

2024-04-09 do 2024-04-17

Opłacalna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Gniezno

Udowodnij Zlecającemu, że takiej oferty instalacji paneli fotowoltaicznych szybko nie znajdzie na terenie Wielkopolskiego, więc jeżeli szuka opłacalnej instalacji paneli fotowoltaicznych to od razu powinien wybrać Twoją Firmę. Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Osiniec

2024-04-09 do 2024-04-17

Świetna Firma Fotowoltaiczna

Jako świetna firma fotowoltaiczna i prawdziwi specjaliści, z którymi opłaca się podjąć współpracę, gdyż mają niezbędne doświadczenie, jesteś idealnym kandydatem dla tego Klienta. Wybierz numer i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

 • Niechanowo

2024-04-08 do 2024-04-16

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki