Fotowoltaika w Gnieźnie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 458 593 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 584 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Gnieźnie

Panele fotowoltaiczne Gniezno

Pierwszorzędna Fotowoltaika

574 opinie

Planujesz wybrać solidnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Natural Energy PL Sp. z o.o. z Gniezna jest na to skuteczną metodą. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz ofertę.

Giosan Polska / AUTORYZOWANY PARTNER Bruk-Bet Fotowoltaika / Poznań-Bydgoszcz-Konin-Kalisz-Łódź-Warszawa - Idealne Ogniwa Fotowoltaiczne Gniezno

Giosan Polska / AUTORYZOWANY PARTNER Bruk-Bet Fotowoltaika / Poznań-Bydgoszcz-Konin-Kalisz-Łódź-Warszawa

410 opinii

Fotowoltaika na najwyższym poziomie to dla firmy Giosan Polska AUTORYZOWANY PARTNER Bruk-Bet Fotowoltaika Poznań-Bydgoszcz-Konin-Kalisz-Łódź-Warszawa pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są w pełnej gotowości do podjęcia nowego zlecenia. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Synergio S.A. - Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne Gniezno

Synergio S.A.

157 opinii

Podjęcie decyzji o wyborze instalacji fotowoltaicznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z Synergio S.A. posłużą radą i wybiorą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna Gniezno

Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna Gniezno

112 opinii

Firma fotowoltaiczna świadcząca swoje usługi w miejscowości Gniezno i w pobliskich powiatach. Określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Energy Home Sp. z o.o. - Wysokiej Klasy Baterie Słoneczne w Gnieźnie

Wysokiej Klasy Baterie Słoneczne w Gnieźnie

57 opinii

Trudno Ci się odnaleźć w nadmiarze ofert na baterie słoneczne? Fachowcy z Energy Home Sp. z o.o. pomogą Ci znaleźć najbardziej korzystne wyjście. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Znakomite Ogniwa Fotowoltaiczne Gniezno

Polenergia Fotowoltaika S.A.

53 opinie

Ten, kto planuje kupno ogniw fotowoltaicznych winien już teraz zgłosić się do Polenergia Fotowoltaika S.A. i zobaczyć ich niskie ceny oraz najwyższą jakość towaru. Już nie czekaj i poproś o wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

Copernicus Sun S.A. - Perfekcyjna Fotowoltaika Gniezno

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Firma Copernicus Sun S.A. to eksperci od fotowoltaiki, obsługujący Klientów z Gniezna i sąsiednich powiatów. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

SUNERGO Sp. z o.o. - Doskonała Fotowoltaika Gniezno

SUNERGO Sp. z o.o.

22 opinie

Firma SUNERGO Sp. z o.o. działa na terenie Gniezna i oferuje liczne usługi z zakresu doskonałej fotowoltaiki. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

BTI-SOLAR - Doskonałe Baterie Słoneczne Gniezno

BTI-SOLAR

15 opinii

Dotarcie do doskonałych baterii słonecznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z BTI-SOLAR udzielą rad i wybiorą dopasowne rozwiązanie. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

JMP INVEST - Dobre Baterie Słoneczne Gniezno

Dobre Baterie Słoneczne Gniezno

10 opinii

Jeżeli chesz znaleźć oferty dobrych baterii słonecznych to JMP INVEST z całą pewnością dobierze odpowiedni towar. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

Najnowsze z 104 zleceń na fotowoltaikę w Gnieźnie

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Kłecko

Znalezienie wyśmienitych paneli fotowoltaicznych dla Klientów to duże wyzwanie, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec posłuż Klientowi radą i dobierz uszyte na miarę rozwiązanie. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

 • Kłecko

2023-02-08 do 2023-02-16
dodano wczoraj o 13:21

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Dąbrówka Kościelna

Jako najlepsza firma fotowoltaiczna z miejscowości Wielkopolskie i prawdziwi zawodowcy, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają wieloletnie doświadczenie, jesteś świetnym wyborem dla tego Klienta. Jeśli chcesz poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się - naprawdę warto.

 • Dąbrówka kościelna

2023-02-05 do 2023-02-13
dodano 4 dni temu

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Dąbrówka Kościelna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mies...

 • Dąbrówka kościelna

2023-02-05 do 2023-02-13
dodano 4 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Gniezno

Zlecający bezustannie nie mogą odnaleźć się w gąszczu ofert na panele słoneczne. Jako specjalista, pomóż znaleźć najlepsze wyjście Zlecającemu zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Już teraz określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Klienta.

 • Gniezno

2023-02-04 do 2023-02-12
dodano 5 dni temu

Świetna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Gniezno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 45m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego rac...

 • Mielżyn

2023-01-31 do 2023-02-08

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Goślinowo

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wyso...

 • Goślinowo

2023-01-30 do 2023-02-07

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Gniezno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: dach niezacieniony Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowany budynek Wysokość śred...

 • Gniezno

2023-01-27 do 2023-02-04

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Gurówko

Fotowoltaika nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Opierając się na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zapytania, które brzmi "Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²". Już teraz umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

 • Gurówko

2023-01-26 do 2023-01-27

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Gniezno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego...

 • Gniezno

2023-01-22 do 2023-01-30

Profesjonalny System Fotowoltaiczny Gniezno

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie systemu fotowoltaicznego daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Już teraz umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

 • Witkowo

2023-01-22 do 2023-01-30

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki