Fotowoltaika w Słupcy

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 172 922 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
553 166 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Słupcy

Panele fotowoltaiczne Słupca

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Oferuje usługi z zakresu energii odnawialnej od kilku lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Słupca, ale także pobliskich powiatów. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Giosan S.C. "Żyj na ziemi zarabiaj na słońcu" AUTORYZOWANY PARTNER Bruk-Bet Fotowoltaika / SERWIS PARTNER BB ECO - Tanie Panele Fotowoltaiczne Słupca

Giosan S.C. "Żyj na ziemi zarabiaj na słońcu" AUTORYZOWANY PARTNER Bruk-Bet Fotowoltaika / SERWIS PARTNER BB ECO

399 opinii

Jeśli poszukujesz najlepszej oferty paneli fotowoltaicznych na terenie Słupcy, skorzystaj z pomocy ekspertów w branży. Giosan S.C. Żyj na ziemi zarabiaj na słońcu AUTORYZOWANY PARTNER Bruk-Bet Fotowoltaika SERWIS PARTNER BB ECO wykorzysta swoją doświadczoną kadrę i złoży Ci dobrą propozycję. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

Synergio S.A. - Znakomita Firma Fotowoltaiczna Słupca

Synergio S.A.

157 opinii

Szukając baterii słonecznych trafisz na sprzedawców, którzy mają ofertę dla Ciebie, ale to firma fotowoltaiczna Synergio S.A. jest najwyższej próby. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Fotowoltaika Słupca

Pierwszorzędna Fotowoltaika Słupca

112 opinii

Planujesz wybrać solidnego partnera do realizacji swoich planów? EkoProjekt Polska Sp. z o.o. jest na to skuteczną metodą. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

MULTISUN WIELKOPOLSKA SP.Z O.O. SP.K. - Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna Słupca

MULTISUN WIELKOPOLSKA SP.Z O.O. SP.K.

50 opinii

Jeśli szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z MULTISUN WIELKOPOLSKA SP.Z O.O. SP.K. są dla Ciebie stworzeni. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Polenergia Fotowoltaika - Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne Słupca

Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne Słupca

51 opinii

Instalacje fotowoltaiczne i niuanse z tego wynikające już nie będą dla Ciebie problemem, jeśli wybierzesz ofertę Polenergia Fotowoltaika. Profesjonalni specjaliści z zakresu instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

SUNERGO Sp. z o.o. - Dobre Baterie Słoneczne Słupca

SUNERGO Sp. z o.o.

20 opinii

Planujesz wybrać solidnego partnera do realizacji swoich planów? SUNERGO Sp. z o.o. jest na to skuteczną metodą. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

BTI-SOLAR - Korzystne Instalacje Fotowoltaiczne Słupca

BTI-SOLAR

15 opinii

Równie dobrej oferty instalacji fotowoltaicznych prędko nie znajdziesz w miejscowości Słupca i okolicy, więc jeśli poszukujesz korzystnych instalacji fotowoltaicznych to natychmiast poznaj BTI-SOLAR. Określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Oszczędny Dom Instalacje Fotowoltaiczne Sp. Z o.o. - Perfekcyjna Firma Fotowoltaiczna w Słupcy

Perfekcyjna Firma Fotowoltaiczna w Słupcy

2 opinie

Gdy szukasz doskonałej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Oszczędny Dom Instalacje Fotowoltaiczne Sp. Z o.o. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zadzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

OZE-BIOMAR S.A. - Pierwszorzędne Instalacje Fotowoltaiczne Słupca

OZE-BIOMAR S.A.

2 opinie

Takiej oferty instalacji fotowoltaicznych szybko nie znajdziesz w miejscowości Słupca i okolicy, więc jeżeli poszukujesz pierwszorzędnych instalacji fotowoltaicznych to koniecznie poznaj OZE-BIOMAR S.A.. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Najnowsze z 261 zleceń na fotowoltaikę w Słupcy

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 301-500m², Orchowo

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 301-500m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Orchowo

2022-12-09 do 2022-12-17
dodano wczoraj o 14:15

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Oleśnica

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynk...

 • Oleśnica

2022-11-18 do 2022-11-26

Tanie Panele Słoneczne Słupca

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Zagórów

2022-11-14 do 2022-11-22

Najwyższej Klasy Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Słupca

Spowoduj, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Klienta zagadką i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony znawca z branży instalacji paneli fotowoltaicznych stwórz najlepszą ofertę pod ogłoszenie - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m². Żeby uzyskać Klienta skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

 • Giewartów-Holendry

2022-11-08 do 2022-11-16

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Lądek

Jeśli Fotowoltaika nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest właśnie dla Ciebie. Opierając się na swoim doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Lądek

2022-11-07 do 2022-11-15

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m², Strzałkowo

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego ...

 • Strzałkowo

2022-10-24 do 2022-11-01

Firma Fotowoltaiczna Słupca

Klient zgłosił "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Jako dobra firma fotowoltaiczna, która jest gotowa pomóc w wyborze odpowiednich rozwiązań, musisz tylko wyrazić zainteresowanie wykonaniem zlecenia, a Klienci przekonają się o profesjonalnej obsłudze. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Kosewo

2022-10-18 do 2022-10-26

Staranna Instalacja Fotowoltaiczna Słupca

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Zagórów

2022-10-10 do 2022-10-18

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Słupca

Klient napisał zgłoszenie o treści "Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²". Jako zaufany specjalista w dziedzinie instalacji fotowoltaicznej daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

 • Słupca

2022-10-02 do 2022-10-10

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Strzałkowo

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wys...

 • Strzałkowo

2022-09-27 do 2022-10-05

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki