Fotowoltaika w Pile

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 456 266 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 478 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Pile

Panele fotowoltaiczne Piła

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Zdecydowanie o wyborze instalacji fotowoltaicznych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z Natural Energy PL Sp. z o.o. dadzą wskazówki i dobiorą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Synergio S.A. - Pierwszorzędna Fotowoltaika Piła

Pierwszorzędna Fotowoltaika Piła

157 opinii

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Niezawodna Firma Fotowoltaiczna Piła

EkoProjekt Polska Sp. z o.o.

112 opinii

Szukając paneli fotowoltaicznych trafisz na producentów, którzy mają ofertę dla Ciebie, ale to firma fotowoltaiczna EkoProjekt Polska Sp. z o.o. nie ma konkurentów. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne w Pile

Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne w Pile

52 opinie

Firma fotowoltaiczna Polenergia Fotowoltaika S.A. to prawdziwi wyjadacze w dziedzinie systemów fotowoltaicznych. Swoje usługi oferują Klientom w pobliżu Piły. Nie czekaj - zadzwoń i otrzymaj ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Copernicus Sun S.A. - Dobra Firma Fotowoltaiczna Piła

Dobra Firma Fotowoltaiczna Piła

45 opinii

Ta dobra firma fotowoltaiczna z miejscowości Piła to prawdziwi profesjonaliści, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają wieloletnie doświadczenie. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Zielony Prąd - Perfekcyjna Fotowoltaika Piła

Zielony Prąd

29 opinii

Fotowoltaika na najwyższym poziomie to temat, w którym są najlepsi, dlatego są zawsze gotowi podjąć się nowego wyzwania. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

SUNERGO Sp. z o.o. - Doskonała Fotowoltaika Piła

SUNERGO Sp. z o.o.

22 opinie

Perfekcyjna fotowoltaika to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są niekwestionowanym liderem w branży. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

ENERGIA PRZYSZŁOŚCI Radosław Kamiński - Profesjonalna Fotowoltaika Piła

ENERGIA PRZYSZŁOŚCI Radosław Kamiński

21 opinii

Osoby z ENERGIA PRZYSZŁOŚCI Radosław Kamiński to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży fotowoltaiki. Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

BTI-SOLAR - Perfekcyjna Energia Odnawialna Piła

Perfekcyjna Energia Odnawialna

15 opinii

Firma fotowoltaiczna BTI-SOLAR to prawdziwi wyjadacze w temacie energii odnawialnej. Swoje usługi oferują wszystkim mieszkańcom w okolicy Piły. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

ŚWIAT OZE - by Dariusz Albin - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Piła

ŚWIAT OZE - by Dariusz Albin

11 opinii

Firma fotowoltaiczna ŚWIAT OZE - by Dariusz Albin to prawdziwi profesjonaliści w branży systemów fotowoltaicznych. Swoje usługi oferują Klientom w okolicy miejscowości Piła. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Najnowsze z 67 zleceń na fotowoltaikę w Pile

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Wysoka Mała

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Wysoka mała

2023-01-31 do 2023-02-08

Perfekcyjny System Fotowoltaiczny Piła

Zrealizowanie systemu fotowoltaicznego dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Kaczory

2023-01-25 do 2023-02-02

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 301-500m², Wyrzysk

Znalezienie dobrych paneli słonecznych dla Klientów bywa sporym wyzwaniem, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista posłuż Klientowi radą i dobierz dopasowane rozwiązanie. Umów się na rozmowę od razu, aby zaprezentować ofertę.

 • Wyrzysk

2023-01-23 do 2023-01-31

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Miasteczko Krajeńskie

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Miasteczko Krajeńskie

2023-01-21 do 2023-01-29

Panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², Piła

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 301-500m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ...

 • Piła

2023-01-19 do 2023-01-27

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Wysoka

Doprowadź do tego, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Zleceniodawcy zagadką i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany znawca z dziedziny instalacji paneli fotowoltaicznych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

 • Wysoka

2023-01-19 do 2023-01-27

Tanie Panele Słoneczne Piła

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Piła

2023-01-17 do 2023-01-25

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Ujście

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Ujście

2023-01-15 do 2023-01-23

Panele Fotowoltaiczne Piła

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 501-1000m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego m...

 • Osiek nad Notecią

2023-01-05 do 2023-01-13

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Kaczory

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Kaczory

2023-01-02 do 2023-01-10

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki