Fotowoltaika w Czarnkowie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 147 237 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
551 966 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Czarnków - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Czarnków

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Pierwszorzędne systemy fotowoltaiczne to życiowa pasja ekipy z firmy Natural Energy PL Sp. z o.o. - są jednymi z najlepszych w tym fachu. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Synergio S.A. - Profesjonalna Fotowoltaika Czarnków

Profesjonalna Fotowoltaika Czarnków

157 opinii

Fotowoltaika nie ma dla Synergio S.A. żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Ustal pasujący termin już teraz!

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Odpowiednie Panele Fotowoltaiczne Czarnków

EkoProjekt Polska Sp. z o.o.

112 opinii

Odpowiednie panele fotowoltaiczne z przewozem pod Twoje drzwi to normalna usługa EkoProjekt Polska Sp. z o.o., dzięki której będziesz na 100% ukontentowany. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

Energy Home Sp. z o.o. - Perfekcyjna Energia Odnawialna Czarnków

Energy Home Sp. z o.o.

57 opinii

Właśnie wybierasz dobrego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Energy Home Sp. z o.o. z Czarnkowa jest na to najlepszym rozwiązaniem. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Polenergia Fotowoltaika - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Czarnków

Polenergia Fotowoltaika

50 opinii

Znalezienie dobrych ogniw fotowoltaicznych może być niełatwe, ale Polenergia Fotowoltaika na 100% pomoże Tobie w znalezieniu dobrego produktu. Określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Copernicus Sun S.A. - Doskonała Energia Odnawialna Czarnków

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Firma Copernicus Sun S.A. świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Czarnkowa i z sąsiednich miast. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Zielony Prąd - Dobre Panele Słoneczne w Czarnkowie

Dobre Panele Słoneczne w Czarnkowie

29 opinii

Firma fotowoltaiczna Zielony Prąd to prawdziwi profesjonaliści w branży systemów fotowoltaicznych. Swoje usługi oferują Klientom w okolicy miejscowości Czarnków. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

SUNERGO Sp. z o.o. - Doskonała Fotowoltaika Czarnków

SUNERGO Sp. z o.o.

20 opinii

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki solidnemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

BTI-SOLAR - Solidne Systemy Fotowoltaiczne Czarnków

BTI-SOLAR

15 opinii

Firma BTI-SOLAR świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z miejscowości Czarnków i z sąsiednich miast. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

ENERGIA PRZYSZŁOŚCI Radosław Kamiński - Dobra Firma Fotowoltaiczna Czarnków

ENERGIA PRZYSZŁOŚCI Radosław Kamiński

16 opinii

Dobra firma fotowoltaiczna świadcząca swoje doświadczenie w miejscowości Czarnków i w pobliskich powiatach. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - skontaktuj się!

41 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Czarnków

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Trzcianka

Zlecający napisał zlecenie brzmiące "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Jako zaufany ekspert w dziedzinie systemu fotowoltaicznego daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Trzcianka

2022-12-03 do 2022-12-11
dodano wczoraj o 10:09

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Trzcianka

Ten Klient wciąż potrzebuje profesjonalistów od systemu fotowoltaicznego. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², chcąc doświadczonych specjalistów. Ledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Trzcianka

2022-11-15 do 2022-11-23

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 408 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Czarnków

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Czarnków

2022-10-29 do 2022-11-06

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Trzcianka

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięc...

 • Trzcianka

2022-10-24 do 2022-11-01

System Fotowoltaiczny Czarnków

To zlecenie o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z Wielkopolskiego i okolic. Przedstaw bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Trzcianka

2022-10-22 do 2022-10-30

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Klempicz

Jako profesjonalna firma fotowoltaiczna, która nie ma sobie równych w rejonie Wielkopolskiego - złóż ofertę i pozwól sprawdzić mu na własne oczy, że jesteś profesjonalny! Nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

 • Klempicz

2022-10-21 do 2022-10-29

Solidna Fotowoltaika Czarnków

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Wielkopolskie

2022-10-21 do 2022-10-29

Perfekcyjna Firma Fotowoltaiczna Czarnków

Składający zapytanie napisał "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Jako perfekcyjna firma fotowoltaiczna, która jest gotowa pomóc w otrzymaniu najlepiej dopasowanej oferty, wystarczy, że wyrazisz zainteresowanie wykonaniem zlecenia, a Zlecający przekonają się o pierwszorzędnej obsłudze. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

 • Wieleń

2022-10-10 do 2022-10-18

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Czarnków

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Czarnków

2022-09-20 do 2022-09-28

Idealne Panele Słoneczne Czarnków

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mies...

 • Miały

2022-09-19 do 2022-09-27

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu