Fotowoltaika w Warszawie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 6 888 260 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
541 520 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Warszawa - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Warszawa

Perfekcyjna Firma Fotowoltaiczna

48 opinii

Gdy szukasz doskonałej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z KiPS Firma-Handlowo-Usługowa perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zadzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

Fotosystem House Damian Sadza - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Warszawa

Fotosystem House Damian Sadza

41 opinii

Nie możesz odnaleźć się w gąszczu ofert na ogniwa fotowoltaiczne? Eksperci z Fotosystem House Damian Sadza zaproponują Ci najlepsze rozwiązanie. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Green Mark Sp. z o.o - Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne Warszawa

Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne

37 opinii

Znalezienie dobrych ogniw fotowoltaicznych może być niełatwe, ale Green Mark Sp. z o.o na 100% pomoże Tobie w znalezieniu dobrego produktu. Określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Polenergia Fotowoltaika - Doskonałe Panele Fotowoltaiczne Warszawa

Polenergia Fotowoltaika

50 opinii

Jeszcze nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy paneli fotowoltaicznych, chociaż poszukujesz go od sam nie wiesz jak dawna? Polenergia Fotowoltaika może być Twoim rozwiązaniem. Żeby uzyskać wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Green Solar Sp. z o.o. - Dobra Firma Fotowoltaiczna w Warszawie

Dobra Firma Fotowoltaiczna w Warszawie

36 opinii

Jeśli szukasz dobrej firmy fotowoltaicznej z Warszawy to wykorzystaj kompetencje Green Solar Sp. z o.o.. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

SOLDACH - Panele Fotowoltaiczne Warszawa

SOLDACH

15 opinii

Ta dobra firma fotowoltaiczna z miejscowości Warszawa to prawdziwi profesjonaliści, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają wieloletnie doświadczenie. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Energypack Sp. z o.o. - Profesjonalne Systemy Fotowoltaiczne Warszawa

Energypack Sp. z o.o.

11 opinii

Pracownicy Energypack Sp. z o.o. to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z branży profesjonalnego systemów fotowoltaicznych. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

Wsparcie Techniczne Marcin Nowicki - Solidna Firma Fotowoltaiczna Warszawa

Solidna Firma Fotowoltaiczna Warszawa

7 opinii

Firma fotowoltaiczna Wsparcie Techniczne Marcin Nowicki to prawdziwi profesjonaliści w branży fotowoltaiki. Swoje usługi oferują w pobliżu Warszawy. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

DAN Energy - Fotowoltaika Warszawa

DAN Energy

5 opinii

Gdy szukasz doskonałej jakości wykonywanych usług to specjaliści z DAN Energy są dla Ciebie stworzeni. Umów się na rozmowę już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Moc Paneli Sp. z o.o. - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Warszawa

Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Warszawa

3 opinie

Systemy fotowoltaiczne nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki ponadprzeciętnemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

839 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Warszawa

Pierwszorzędny System Fotowoltaiczny Warszawa

Wciąż jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako dobra firma od systemu fotowoltaicznego. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Warszawa

2022-10-06 do 2022-10-14
dodano 1 godzinę temu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Warszawa

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Warszawa

2022-10-06 do 2022-10-14
dodano 2 godziny temu

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 22 545 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Warszawa

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: dach zacieniony Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynek starszy niż 10 lat Wysokość śre...

 • Warszawa

2022-10-06 do 2022-10-14
dodano 5 godzin temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Warszawa

Wpraw w zachwyt tego Klienta profesjonalnym działaniem w okolicach Warszawy. Jako uznana firma fotowoltaiczna wykonaj zlecenie o treści "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m²" i pokaż, że realizacja instalacji fotowoltaicznej zostanie zakończona z należytą uwagą. Żeby poznać Klienta skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Warszawa

2022-10-06 do 2022-10-14
dodano 7 godzin temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 301-500m², Warszawa

Ten Klient myśli, że znakomity system fotowoltaiczny to nieprosty temat. Napisał zapytanie o treści "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 301-500m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Warszawa

2022-10-06 do 2022-10-14
dodano 9 godzin temu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Warszawa

Jako godna zaufania firma fotowoltaiczna z Warszawy oraz prawdziwi zawodowcy, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają doświadczenie, złóż ofertę w odpowiedzi na potrzebę tego Klienta. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zobacz!

 • Warszawa

2022-10-05 do 2022-10-13
dodano wczoraj o 19:27

Solidna Fotowoltaika Warszawa

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięc...

 • Warszawa

2022-10-05 do 2022-10-13
dodano wczoraj o 16:47

Tanie Panele Słoneczne Warszawa

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: północny Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Warszawa

2022-10-05 do 2022-10-13
dodano wczoraj o 16:37

Perfekcyjna Instalacja Fotowoltaiczna Warszawa

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, wschodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego m...

 • Warszawa

2022-10-05 do 2022-10-13
dodano wczoraj o 14:30

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Warszawa

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Warszawa

2022-10-05 do 2022-10-13
dodano wczoraj o 13:49

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu