Fotowoltaika w Białobrzegach

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 447 910 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 045 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Białobrzegach

Panele fotowoltaiczne Białobrzegi

Dobre Panele Słoneczne Białobrzegi

157 opinii

Wybór dobrych paneli słonecznych nie jest sprawą prostą, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z Synergio S.A. pomogą Ci i dobiorą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej szczegółów.

Fotosystem House Damian Sadza - Korzystne Instalacje Fotowoltaiczne Białobrzegi

Korzystne Instalacje Fotowoltaiczne

50 opinii

Wciąż nie znalazłeś instalacji fotowoltaicznych, pomimo że próbujesz znaleźć od kilku tygodni? Fotosystem House Damian Sadza może zakończyć Twój problem. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

Green Mark Sp. z o.o - Wyjątkowa Firma Fotowoltaiczna Białobrzegi

Wyjątkowa Firma Fotowoltaiczna

39 opinii

Ta wyjątkowa firma fotowoltaiczna z miejscowości Białobrzegi to prawdziwi fachowcy, z którymi opłaca się współpracować, gdyż mają solidne doświadczenie. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Dobre Baterie Słoneczne Białobrzegi

Polenergia Fotowoltaika S.A.

52 opinie

Jeżeli szukasz najlepszej oferty baterii słonecznych na terenie Białobrzegów, skorzystaj z pomocy fachowców w branży. Polenergia Fotowoltaika S.A. wykorzysta swoje kompetencje i przedstawi Ci dobrą propozycję. Ażeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się - naprawdę warto.

Green Solar Sp. z o.o. - Porządne Panele Słoneczne Białobrzegi

Porządne Panele Słoneczne

37 opinii

Ta wyjątkowa firma fotowoltaiczna z Białobrzegów to prawdziwi fachowcy, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają duże doświadczenie. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

SOLDACH - Profesjonalna Fotowoltaika Białobrzegi

Profesjonalna Fotowoltaika Białobrzegi

15 opinii

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

Calma Energy - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Białobrzegi

Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne

16 opinii

Firma Calma Energy to wybitni specjaliści od systemów fotowoltaicznych, obsługujący Klientów z Białobrzegów i przyległych miast. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Energypack Sp. z o.o. - Perfekcyjna Energia Odnawialna Białobrzegi

Energypack Sp. z o.o.

11 opinii

Gdy poszukujesz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Energypack Sp. z o.o. są dla Ciebie stworzeni. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Moc Paneli Sp. z o.o. - Perfekcyjna Fotowoltaika w Białobrzegach

Perfekcyjna Fotowoltaika w Białobrzegach

4 opinie

Ten fachowiec działa na terenie powiatu i świadczy różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnej fotowoltaiki. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie.

ALIANS SP. Z O.O. - Doskonała Fotowoltaika Białobrzegi

ALIANS SP. Z O.O.

3 opinie

Namierzenie godnej zaufania firmy fotowoltaicznej nie jest proste, dlatego polecamy Ci ALIANS SP. Z O.O. - to prawdziwi fachowcy w kwestii fotowoltaiki działający w rejonie Białobrzegów, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę.

Najnowsze z 12 zleceń na fotowoltaikę w Białobrzegach

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Białobrzegi

Udowodnij Klientowi, że takiej propozycji instalacji paneli fotowoltaicznych prędko nie znajdzie w miejscowości Mazowieckie i okolicy, więc jeśli szuka opłacalnej instalacji paneli fotowoltaicznych to bez wahania powinien wybrać Twoją Firmę. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Boska wola

2023-01-28 do 2023-02-05

Panele fotowoltaiczne, dach 260m², Białobrzegi

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 260m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesię...

 • Białobrzegi

2023-01-21 do 2023-01-29

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 100m², Stara Błotnica

Oferując usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, szczególnie na obszarze miejscowości Mazowieckie, ale także okolicznych miast możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Przedłóż wyjątkową ofertę temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej.

 • Stara Błotnica

2023-01-20 do 2023-01-28

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 80m², Białobrzegi

Zleceniodawca, który planuje kupno dobrych paneli fotowoltaicznych zgłosił zainteresowanie - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 80m². Powinien on już teraz dostać ofertę od Ciebie jako dostawcy i zobaczyć Twoje atrakcyjne ceny oraz korzystne warunki dostawy. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Białobrzegi

2023-01-15 do 2023-01-23

Panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Wyśmierzyce

Jeżeli szukasz zlecenia jako dostawca pierwszorzędnych paneli fotowoltaicznych, to na pewno zapewnisz Klientowi poszukiwany produkt. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Wyśmierzyce

2023-01-10 do 2023-01-16

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Promna

Dla Klienta namierzenie pierwszorzędnej firmy fotowoltaicznej nie jest proste, dlatego polecamy Ci nawiązać współpracę, niezależnie jako prawdziwy fachowiec w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Mazowieckiego, którzy znają się na swojej robocie. Złóż wyjątkową propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt jak najszybciej.

 • Promna

2022-11-16 do 2022-11-24

Staranna Instalacja Fotowoltaiczna Białobrzegi

Przygotowanie instalacji fotowoltaicznej dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Podlesie małe

2022-11-02 do 2022-11-03

Doskonałej Jakości Panele Słoneczne Białobrzegi

Praca do wykonania od Klienta, który stoi przed koniecznością zakupu paneli słonecznych i nie ma odpowiedniego dostawcy. Aby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

 • Białobrzegi

2022-10-18 do 2022-10-26

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², Białobrzegi

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 301-500m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczne...

 • Białobrzegi

2022-10-01 do 2022-10-09

Dobra Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Wyśmierzyce

2022-09-18 do 2022-09-26

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki