Fotowoltaika w Gostyninie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 456 165 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 472 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Gostyninie

Panele fotowoltaiczne Gostynin

Świetne Instalacje Fotowoltaiczne Gostynin

265 opinii

Podjęcie decyzji o wyborze instalacji fotowoltaicznych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z Topcoat Sp. z o.o. udzielą rad i wybiorą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Synergio S.A. - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Gostynin

Synergio S.A.

157 opinii

Ten fachowiec działa na terenie województwa i oferuje liczne usługi z zakresu perfekcyjnego systemów fotowoltaicznych. Ustal pasujący termin!

Energia Taniej Sp. z o.o. - Tanie Panele Fotowoltaiczne Gostynin

Energia Taniej Sp. z o.o.

84 opinie

Jeśli poszukujesz najlepszej oferty paneli fotowoltaicznych na terenie Gostynina, skorzystaj z pomocy ekspertów w branży. Energia Taniej Sp. z o.o. wykorzysta swoją doświadczoną kadrę i złoży Ci dobrą propozycję. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Perfekcyjna Fotowoltaika w Gostyninie

Perfekcyjna Fotowoltaika w Gostyninie

52 opinie

Firma Polenergia Fotowoltaika S.A. to wybitni specjaliści od fotowoltaiki, świadczący usługi dla Klientów z Gostynina i przyległych miast. Dłużej nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. - Bezkonkurencyjne Ogniwa Fotowoltaiczne Gostynin

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o.

22 opinie

Każdy, kto planuje kupno ogniw fotowoltaicznych winien już teraz zgłosić się do do dostawcy Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. i zobaczyć na własne oczy ich niskie ceny oraz najwyższą jakość towaru. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Otovo Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Instalacje Fotowoltaiczne Gostynin

Otovo Sp. z o.o.

23 opinie

Wciąż nie znalazłeś instalacji fotowoltaicznych, mimo że szukasz od dawna? Otovo Sp. z o.o. może być Twoim wybawieniem. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Polskie Centrum Fotowoltaiki - Pierwszorzędna Energia Odnawialna Gostynin

Pierwszorzędna Energia Odnawialna

19 opinii

Osoby z Polskie Centrum Fotowoltaiki to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty od energii odnawialnej. Określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Biotechgroup sp. z o.o. - Perfekcyjna Energia Odnawialna Gostynin

Perfekcyjna Energia Odnawialna

16 opinii

Ten fachowiec działa na terenie Gostynina i świadczy liczne usługi z zakresu perfekcyjnej energii odnawialnej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

zielonyVOLT.pl - Wysokiej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne Gostynin

Wysokiej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne Gostynin

13 opinii

zielonyVOLT.pl z Gostynina specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej klasy ogniw fotowoltaicznych w konkurencyjnej cenie każdemu Klientowi, zapewniając dogodne metody realizacji płatności. Ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Energypack Sp. z o.o. - Dobre Panele Fotowoltaiczne Gostynin

Dobre Panele Fotowoltaiczne

11 opinii

Znalezienie dobrych paneli fotowoltaicznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z Energypack Sp. z o.o. doradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Najnowsze z 33 zleceń na fotowoltaikę w Gostyninie

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Gostynin

Dla Klienta, który napisał - Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², wybranie korzystnej instalacji paneli fotowoltaicznych jest trudniejsze niż może się wydawać, ale Ty będziesz na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu właściwego produktu. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Gostynin

2023-01-18 do 2023-01-26

Panele Fotowoltaiczne Gostynin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Halinów

2023-01-18 do 2023-01-26

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Pacyna

Oferując usługi z zakresu fotowoltaiki od wielu lat, zwłaszcza na obszarze Mazowieckiego, ale także przyległych miast możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Pacyna

2023-01-13 do 2023-01-21

Solidny System Fotowoltaiczny Gostynin

To zlecenie o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 1600m² jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz koncentruje się na Klientach z Gostynina i z sąsiednich miast. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

 • Gostynin

2023-01-11 do 2023-01-19

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 501-1000m², Gostynin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 501-1000m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczn...

 • Gostynin

2023-01-05 do 2023-01-13

System Fotowoltaiczny

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Pacyna

2023-01-05 do 2023-01-13

Profesjonalna Fotowoltaika Gostynin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Halinów

2023-01-03 do 2023-01-11

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², Gostynin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż ...

 • Gostynin

2023-01-02 do 2023-01-10

Fotowoltaika

Oferując usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, głównie na obszarze miejscowości Mazowieckie, ale także przyległych miast możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Sanniki

2022-12-27 do 2023-01-04

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Zaborów Nowy

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Zaborów nowy

2022-12-16 do 2022-12-24

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki