Fotowoltaika w Łosicach

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 397 110 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 547 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Łosicach

Panele fotowoltaiczne Łosice

Wyjątkowa Firma Fotowoltaiczna

157 opinii

Szukając paneli słonecznych spotkasz sprzedawców, którzy mają ofertę dla Ciebie, ale to firma fotowoltaiczna Synergio S.A. jest najwyższej próby. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Polenergia Fotowoltaika - Perfekcyjna Fotowoltaika Łosice

Polenergia Fotowoltaika

52 opinie

Firma Polenergia Fotowoltaika oferuje swoje usługi. Skupia się na Klientach z Łosic i okolic. Żeby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - warto.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Dobre Instalacje Fotowoltaiczne w Łosicach

Dobre Instalacje Fotowoltaiczne w Łosicach

52 opinie

Instalacje fotowoltaiczne i implikacje z tego wynikające skończą być dla Ciebie tajemnicą, jeśli skorzystasz z oferty Polenergia Fotowoltaika S.A.. Doświadczeni konsultanci z zakresu instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci stworzyć najlepsze rozwiązanie. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

Elektron Fotowoltaika - Idealne Instalacje Fotowoltaiczne Łosice

Elektron Fotowoltaika

34 opinie

Takiej oferty instalacji fotowoltaicznych szybko nie znajdziesz w miejscowości Łosice i okolicy, więc jeśli poszukujesz idealnych instalacji fotowoltaicznych to bezzwłocznie sprawdź Elektron Fotowoltaika. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

PROMIKA SOLAR - Doskonałe Instalacje Fotowoltaiczne Łosice

PROMIKA SOLAR

28 opinii

Każdy, kto poszukuje instalacji fotowoltaicznych musi koniecznie zgłosić się do PROMIKA SOLAR i poznać dobre oferty oraz doskonały proces dobierania rozwiązań. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Otovo Sp. z o.o. - Markowe Ogniwa Fotowoltaiczne Łosice

Otovo Sp. z o.o.

22 opinie

Jeśli poszukujesz najlepszej oferty ogniw fotowoltaicznych w miejscowości Łosice, zatrudnij profesjonalistów w branży. Otovo Sp. z o.o. wykorzysta swoich kreatywnych pracowników i zaproponuje Ci zacną propozycję. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

zielonyVOLT.pl - Perfekcyjna Energia Odnawialna Łosice

Perfekcyjna Energia Odnawialna Łosice

13 opinii

Energia odnawialna to dla firmy zielonyVOLT.pl pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego chętnie podejmą się zlecenia dla Ciebie. Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Da Vinci Green Energy Prosta S.A - Rewelacyjne Instalacje Fotowoltaiczne Łosice

Rewelacyjne Instalacje Fotowoltaiczne

11 opinii

Instalacje fotowoltaiczne oraz detale z tego wynikające przestaną być dla Ciebie tajemnicą, jeśli skorzystasz z oferty Da Vinci Green Energy Prosta S.A. Wykwalifikowani znawcy z branży instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci stworzyć najlepsze rozwiązanie. Aby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się - warto.

ZENE.pl - Pierwszorzędna Fotowoltaika Łosice

Pierwszorzędna Fotowoltaika Łosice

10 opinii

Instalacje fotowoltaiczne i implikacje z tego wynikające skończą być dla Ciebie tajemnicą, jeśli skorzystasz z oferty ZENE.pl. Doświadczeni konsultanci z zakresu instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci stworzyć najlepsze rozwiązanie. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

ALIANS SP. Z O.O. - Tanie Panele Słoneczne Łosice

Tanie Panele Słoneczne

3 opinie

Ten, kto poszukuje paneli słonecznych winien niezwłocznie zgłosić się do ALIANS SP. Z O.O. i zobaczyć ich niskie ceny oraz najwyższą jakość towaru. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Najnowsze z 16 zleceń na fotowoltaikę w Łosicach

Staranna Instalacja Fotowoltaiczna Łosice

Zrealizowanie instalacji fotowoltaicznej dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Przedłóż dobrą ofertę temu Klientowi - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Łosice

2023-01-17 do 2023-01-25

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Łosice

Wybranie instalacji paneli fotowoltaicznych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista daj wskazówki i wybierz dostosowane do potrzeb rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m². Ustal pasujący termin!

 • Łosice

2023-01-16 do 2023-01-24

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Sarnaki

Jeżeli w dalszym ciągu jako ekspert od systemu fotowoltaicznego poszukujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z miejscowości Mazowieckie z pewnością pokażesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Sarnaki

2022-12-30 do 2023-01-07

Profesjonalny System Fotowoltaiczny Łosice

Nadal możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Zlecającego jako profesjonalista od systemu fotowoltaicznego. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twoich usług oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Łosice

2022-12-30 do 2023-01-07

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Rusków

Wybór dobrych paneli słonecznych dla Klientów nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec pomóż Klientowi i dobierz uszyte na miarę rozwiązanie. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Rusków

2022-12-22 do 2022-12-30

Pierwszorzędna Fotowoltaika Łosice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mies...

 • Stare biernaty

2022-11-12 do 2022-11-20

Odpowiednie Panele Słoneczne Łosice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Łosice

2022-11-10 do 2022-11-18

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Sarnaki

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego rac...

 • Sarnaki

2022-10-01 do 2022-10-09

Fotowoltaika

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Wyrzyki

2022-09-30 do 2022-10-08

Pierwszorzędna Instalacja Fotowoltaiczna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: 210m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego rachunk...

 • Sarnaki

2022-09-30 do 2022-10-08

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki