Fotowoltaika w Ciechanowie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 456 165 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 472 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Ciechanowie

Panele fotowoltaiczne Ciechanów

Synergio S.A.

157 opinii

Namierzenie doświadczonej firmy fotowoltaicznej to nie jest prosta sprawa, dlatego warto zainteresować się Synergio S.A. - to prawdziwi fachowcy w kwestii energii odnawialnej działający na terenie Ciechanowa, którzy znają się na swojej robocie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Green Mark Sp. z o.o - Dobre Instalacje Fotowoltaiczne Ciechanów

Dobre Instalacje Fotowoltaiczne

39 opinii

Szukający instalacji fotowoltaicznych powinien zgłosić się do Green Mark Sp. z o.o i zobaczyć na własne oczy dobre oferty oraz najwyższą jakość obsługi. Zarezerwuj termin!

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Dobra Firma Fotowoltaiczna Ciechanów

Dobra Firma Fotowoltaiczna Ciechanów

52 opinie

Jeśli chcesz dotrzeć do paneli słonecznych namierzysz wielu producentów, którzy mają ofertę dla Ciebie, ale to firma fotowoltaiczna Polenergia Fotowoltaika S.A. jest najwyższej próby. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

P.H.U. EkoWind inż. Anna Machalska - Wysokiej Klasy Baterie Słoneczne Ciechanów

Wysokiej Klasy Baterie Słoneczne

35 opinii

Trudno Ci się odnaleźć w nadmiarze ofert na baterie słoneczne? Fachowcy z P.H.U. EkoWind inż. Anna Machalska pomogą Ci znaleźć najbardziej korzystne wyjście. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Endless Energy Łukasz Kalisz - Profesjonalna Fotowoltaika w Ciechanowie

Profesjonalna Fotowoltaika w Ciechanowie

29 opinii

Firma fotowoltaiczna Endless Energy Łukasz Kalisz to prawdziwi wyjadacze w branży fotowoltaiki. Swoje usługi oferują wszystkim mieszkańcom w pobliżu miejscowości Ciechanów. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. - Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne Ciechanów

Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne

22 opinie

Doskonałe systemy fotowoltaiczne to życiowa pasja tych profesjonalistów - nie mają sobie równych w tej dziedzinie. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

zielonyVOLT.pl - Perfekcyjna Fotowoltaika Ciechanów

Perfekcyjna Fotowoltaika Ciechanów

13 opinii

Wybranie perfekcyjnej firmy fotowoltaicznej nie należy do najprostszych, dlatego warto zainteresować się zielonyVOLT.pl - to prawdziwi specjaliści w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Ciechanowa, którzy znają się na swojej robocie. Już teraz określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Energypack Sp. z o.o. - Doskonała Fotowoltaika Ciechanów

Energypack Sp. z o.o.

11 opinii

Firma fotowoltaiczna Energypack Sp. z o.o. to prawdziwi profesjonaliści w branży fotowoltaiki. Swoje usługi oferują w okolicy Ciechanowa. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Da Vinci Green Energy Prosta S.A - Opłacalne Panele Słoneczne Ciechanów

Da Vinci Green Energy Prosta S.A

11 opinii

Firma fotowoltaiczna Da Vinci Green Energy Prosta S.A to prawdziwi wyjadacze w branży fotowoltaiki. Swoje usługi oferują wszystkim mieszkańcom w pobliżu miejscowości Ciechanów. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

ALIANS SP. Z O.O. - Najlepsza Firma Fotowoltaiczna Ciechanów

Najlepsza Firma Fotowoltaiczna

3 opinie

Wybranie najlepszej firmy fotowoltaicznej nie jest proste, dlatego polecamy Ci ALIANS SP. Z O.O. - to prawdziwi specjaliści w kwestii systemów fotowoltaicznych działający w rejonie Ciechanowa, którzy znają się na swojej pracy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz ofertę.

Najnowsze z 50 zleceń na fotowoltaikę w Ciechanowie

Solidna Instalacja Fotowoltaiczna Ciechanów

Zapytanie o treści - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m² jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Mazowieckie i z sąsiednich miast. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Trzcianka

2023-02-07 do 2023-02-15
dodano 2 dni temu

Znakomita Firma Fotowoltaiczna Ciechanów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięczneg...

 • Ciechanów

2023-02-03 do 2023-02-11
dodano 6 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Ciechanów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Ciechanów

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 7 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², Ciechanów

Dla Klienta wyszukanie doświadczonej firmy fotowoltaicznej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci nawiązać współpracę, na własną rękę jako prawdziwy specjalista działający na terenie Ciechanowa, którzy znają się na swojej robocie jak mało kto. Zachęcamy do kontaktu.

 • Ciechanów

2023-01-22 do 2023-01-30

Opłacalna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Ciechanów

Jesteś w stanie zaoferować solidną propozycję dotyczącą instalacji paneli fotowoltaicznych? Na pewno pomożesz temu Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Szczegółową wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Ciechanów

2023-01-22 do 2023-01-22

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Opinogóra Górna

Fotowoltaika nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zapytania, które ma treść "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m²". Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Opinogóra Górna

2023-01-18 do 2023-01-26

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Gąsocin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Gąsocin

2023-01-13 do 2023-01-21

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Ciechanów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wys...

 • Ciechanów

2023-01-12 do 2023-01-20

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Ciechanów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wys...

 • Ciechanów

2023-01-12 do 2023-01-20

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², Regimin

Zleceniodawca, który wprowadził zapytanie o treści "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m²", chce dotrzeć do dobrych paneli fotowoltaicznych. Powinien znaleźć ofertę firmy fotowoltaicznej takiej, jak Twoja, która nie ma sobie równych. Złóż propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

 • Regimin

2023-01-06 do 2023-01-14

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki