Fotowoltaika w Garwolinie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 391 494 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 262 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Garwolinie

Panele fotowoltaiczne Garwolin

Profesjonalna Fotowoltaika Garwolin

157 opinii

Fotowoltaika nie ma dla Synergio S.A. żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Ustal pasujący termin już teraz!

KiPS Firma-Handlowo-Usługowa - Pierwszorzędna Fotowoltaika Garwolin

KiPS Firma-Handlowo-Usługowa

48 opinii

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Aby uzyskać ofertę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

Fotosystem House Damian Sadza - Dobre Panele Słoneczne Garwolin

Fotosystem House Damian Sadza

47 opinii

Dobre panele słoneczne z transportem pod drzwi to typowa usługa Fotosystem House Damian Sadza, dzięki której będziesz w pełni kontent. Żeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Polenergia Fotowoltaika - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne w Garwolinie

Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne w Garwolinie

52 opinie

Polenergia Fotowoltaika z miejscowości Garwolin specjalizuje się w dostarczaniu dobrych paneli słonecznych w dobrej cenie każdemu kupującemu, zapewniając przy tym dogodne formy płatności. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby poznać dopasowaną ofertę.

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Garwolin

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o.

22 opinie

Firma fotowoltaiczna Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. to prawdziwi profesjonaliści w branży systemów fotowoltaicznych. Swoje usługi oferują Klientom w okolicy miejscowości Garwolin. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Otovo Sp. z o.o. - Profesjonalne Systemy Fotowoltaiczne Garwolin

Profesjonalne Systemy Fotowoltaiczne Garwolin

22 opinie

Firma Otovo Sp. z o.o. świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z rejonu Garwolina i z sąsiednich miast. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj ofertę, która spełni Twoje wymagania.

zielonyVOLT.pl - Dobre Baterie Słoneczne Garwolin

zielonyVOLT.pl

13 opinii

Jeśli poszukujesz najlepszej oferty baterii słonecznych w rejonie Garwolina, skorzystaj z pomocy profesjonalistów w branży. zielonyVOLT.pl wykorzysta swoje doświadczenie i przedstawi Ci niezłą propozycję. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz ofertę.

Energypack Sp. z o.o. - Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne Garwolin

Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne

11 opinii

Instalacje fotowoltaiczne i niuanse z tego wynikające już nie będą dla Ciebie problemem, jeśli wybierzesz ofertę Energypack Sp. z o.o.. Profesjonalni specjaliści z zakresu instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

ZENE.pl - Solidna Fotowoltaika Garwolin

ZENE.pl

10 opinii

Osoby z ZENE.pl to specjaliści w każdym calu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty od fotowoltaiki. Już nie trać czasu i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Moc Paneli Sp. z o.o. - Dobra Firma Fotowoltaiczna Garwolin

Dobra Firma Fotowoltaiczna

4 opinie

Jeżeli szukasz najlepszej oferty paneli słonecznych na terenie Garwolina, skorzystaj z pomocy ekspertów w branży. Moc Paneli Sp. z o.o. wykorzysta swoją doświadczoną kadrę i złoży Ci świetną propozycję. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Najnowsze z 55 zleceń na fotowoltaikę w Garwolinie

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Parysów

Dowiedź Klientowi, że kolejnego takiego sprzedawcy szybko nie znajdzie na terenie Mazowieckiego. Dlatego jeśli jesteś dostawcą tanich paneli słonecznych to bez wahania przeanalizuj zlecenie o treści - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Parysów

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 2 dni temu

Pierwszorzędny System Fotowoltaiczny Garwolin

Wciąż jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako dobra firma od systemu fotowoltaicznego. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Garwolin

2023-01-24 do 2023-02-01
dodano 3 dni temu

Wysokiej Klasy Panele Słoneczne Garwolin

Zlecający poszukuje rewelacyjnej współpracy, pisząc - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Wybierz numer natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Sobolew

2023-01-22 do 2023-01-30
dodano 5 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Garwolin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego m...

 • Garwolin

2023-01-23 do 2023-01-24

System Fotowoltaiczny

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Nowy pilczyn

2023-01-19 do 2023-01-19

Staranna Instalacja Fotowoltaiczna Garwolin

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie instalacji fotowoltaicznej daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Wybierz numer, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

 • Górzno

2023-01-13 do 2023-01-21

Wysokiej Jakości Panele Fotowoltaiczne Garwolin

Zlecenie od Klienta, który przegląda oferty paneli fotowoltaicznych i nie ma dostawcy. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Wilga

2023-01-10 do 2023-01-18

Znakomita Instalacja Fotowoltaiczna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego ...

 • Garwolin

2023-01-10 do 2023-01-18

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Wilga

Zleceniodawca, który pisze zapytanie o treści "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²", szuka tanich paneli słonecznych. Powinien natknąć się na ofertę firmy fotowoltaicznej takiej, jak Twoja, która nie ma sobie równych. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Wilga

2023-01-09 do 2023-01-17

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Garwolin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcz...

 • Budel

2023-01-07 do 2023-01-15

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki