Fotowoltaika w Zwoleniu

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 397 109 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 547 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Zwoleniu

Panele fotowoltaiczne Zwoleń

Synergio S.A.

157 opinii

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Zwoleń, ale także przyległych miast. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś.

Fotosystem House Damian Sadza - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Zwoleń

Fotosystem House Damian Sadza

48 opinii

Fotosystem House Damian Sadza świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z miejscowości Zwoleń i okolic. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Polenergia Fotowoltaika - Pierwszorzędne Panele Słoneczne Zwoleń

Pierwszorzędne Panele Słoneczne Zwoleń

52 opinie

Nie możesz odnaleźć się w zawiłościach ofert na panele słoneczne? Fachowcy z Polenergia Fotowoltaika pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - zadzwoń!

Copernicus Sun S.A. - Sumienna Firma Fotowoltaiczna Zwoleń

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Namierzenie sumiennej firmy fotowoltaicznej nie jest łatwe, dlatego warto zainteresować się Copernicus Sun S.A. - to prawdziwi fachowcy działający na terenie Zwolenia, którzy znają się na swojej pracy. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać ofertę.

PROMIKA SOLAR - Perfekcyjna Energia Odnawialna Zwoleń

Perfekcyjna Energia Odnawialna Zwoleń

28 opinii

Firma fotowoltaiczna PROMIKA SOLAR to prawdziwi profesjonaliści w branży energii odnawialnej. Swoje usługi oferują wszystkim mieszkańcom w rejonie Zwolenia. Już teraz umów się z nimi na rozmowę.

DOROTA HYSZKO PROVOLTA - Odpowiednie Baterie Słoneczne Zwoleń

DOROTA HYSZKO PROVOLTA

27 opinii

Ten, kto planuje zakup odpowiednich baterii słonecznych musi koniecznie zgłosić się do DOROTA HYSZKO PROVOLTA i zobaczyć ich świetne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

Otovo Sp. z o.o. - Markowe Baterie Słoneczne Zwoleń

Markowe Baterie Słoneczne

22 opinie

Czujesz się zagubiony w gąszczu ofert na baterie słoneczne? Fachowcy z Otovo Sp. z o.o. pomogą Ci znaleźć najbardziej korzystne wyjście. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

zielonyVOLT.pl - Świetne Instalacje Fotowoltaiczne Zwoleń

Świetne Instalacje Fotowoltaiczne

13 opinii

Nadal nie znalazłeś instalacji fotowoltaicznych, mimo iż próbujesz znaleźć od kilku tygodni? zielonyVOLT.pl może Ci pomóc. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

Da Vinci Green Energy Prosta S.A - Wysokiej Klasy Baterie Słoneczne w Zwoleniu

Wysokiej Klasy Baterie Słoneczne w Zwoleniu

11 opinii

Trudno Ci się odnaleźć w nadmiarze ofert na baterie słoneczne? Fachowcy z Da Vinci Green Energy Prosta S.A pomogą Ci znaleźć najbardziej korzystne wyjście. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

EnergiaDom - Idealne Baterie Słoneczne Zwoleń

Idealne Baterie Słoneczne

6 opinii

Skoro chesz znaleźć oferty idealnych baterii słonecznych to EnergiaDom z całą pewnością przedstawi najlepsze opcje. Przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Najnowsze z 11 zleceń na fotowoltaikę w Zwoleniu

Doskonałe Panele Słoneczne Zwoleń

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Policzna

2023-01-15 do 2023-01-23

Z Górnej Półki Panele Słoneczne

Zlecający nagminnie nie mogą odnaleźć się w bogactwie ofert na panele słoneczne. Jako fachowiec, zaproponuj najlepsze rozwiązanie Klientowi ogłoszenie o treści - Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m². Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Przyłęk

2022-12-03 do 2022-12-11

Tania Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Zwoleń

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Celestynów

2022-11-05 do 2022-11-13

Panele Fotowoltaiczne Zwoleń

Zlecający, który potrzebuje paneli fotowoltaicznych pisze - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Winien on już teraz otrzymać ofertę od Ciebie jako dostawcy i zobaczyć Twoje niskie ceny oraz referencje otrzymane od Klientów. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Policzna

2022-10-30 do 2022-11-07

Znakomita Firma Fotowoltaiczna Zwoleń

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 130m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięczne...

 • Zwoleń

2022-10-13 do 2022-10-21

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Zwoleń

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Zwoleń

2022-09-10 do 2022-09-14

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Osiny

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Osiny

2022-09-07 do 2022-09-15

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Przyłęk

2022-08-28 do 2022-09-05

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Przyłęk

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: na etapie projektowym Wysokość średniego miesięcznego...

 • Przyłęk

2022-08-08 do 2022-08-16

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Zwoleń

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Zwoleń

2022-07-26 do 2022-07-27

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki